Home » Гасне екран монітора комп’ютер продовжує працювати

Гасне екран монітора комп’ютер продовжує працювати

Гасне монітор під час роботи комп’ютера що робити?

Проблема, пов’язана з “нещасним” періодичним відключенням монітора, може виникнути в будь-який час. Насправді ряд причин може призвести до спонтанного погашення екрана. наприклад, апаратних помилок, “болю” кабелю або нестабільну роботу драйверів графічного адаптера. У цій статті ми скажемо вам, що робити, якщо монітор вийде під час комп‘ютера. ми проаналізуємо найпоширеніші причини та запропоновані способи їх усунення.

Неправильно підібраний дозвіл

Монітор вимикається під час гри або просто робота, іноді неправильно вибрана роздільна здатність винен. При використанні сторонніх інструментів, встановіть дозвіл, що перевищує можливості монітора, дуже легко вимкнути останню, особливо при запуску ігор. Явний знак неправильно вибраного дозволу. це повідомлення за межами діапазону.

гасне, екран, монітора, комп

У цьому випадку необхідно буде завантажуватися в безпечному режимі та зменшити роздільну здатність до системи за замовчуванням, встановленою системою.

Як ви можете бачити, однозначно відповісти на питання, чому екран монітора комп‘ютера виходить під час роботи, досить складно. Можуть бути автомобіль і невеликий візок з розуму, щоб знайти справу з постійним користувачем, який не має відповідного знання, завдання часто важко. Перевірити налаштування системи, контакти та навантаження на комплектуючі – це, мабуть, під силу кожному, що стосується діагностики та ремонту апаратури, то цю справу краще довірити фахівцям із сервісного центру.

Несправний монітор

Не можна відкидати варіант з несправністю самого монітора, проте в цьому випадку, він, швидше за все, залишатиметься темним або гаснути через кілька секунд після включення комп’ютера, хоча бувають і винятки, коли екран монітора періодично гасне на пару секунд. Перший може служити ознакою проблем з освітленням лампи, другий. це вказати несверт напруги.

Тому, щоб не здогадатися, що це тут, вимкніть монітор від системного блоку. Якщо він працює, повідомлення “No Signal” або “кабель вимкнено”, повинен з’явитися на екрані, інакше він буде вказувати на проблему з самого дисплея. Якщо є можливість, спробуйте підключити монітор до іншого PC.

Дуже часто буває, що конкретний водій може працювати нестабільний. Наприклад, через драйвер відеокарти ви можете вийти на екран ноутбука, або зображення спотворюється на ньому. Особисто був свідком, як через драйвери відеокарти, деякі кольори на екрані стали тьмяними. Після їх перевстановлення. проблема зник!

Водії найкраще завантажувати з офіційного сайту. Ось посилання на. Сайти найпопулярніших виробників ноутбуків.

Я також рекомендую подивитися на статтю про пошук водіїв (останній спосіб у статті допоміг мені багато разів).

Можлива причина може бути BIOS. Спробуйте ввести веб-сайт виробника та подивитися, чи немає оновлень для моделі вашого пристрою. Якщо є. рекомендується встановити (як оновити BIOS).

See also  Як підключити LG Saunbar до комп'ютера. Основні зв'язки

Відповідно, якщо екран став змащений після оновлення BIOS. потім поверніть назад до старій версії. При оновленні, напевно, ви робили резервну копію

На комп’ютері для відображення зображень до монітора відповідає відеокарті. Його дефектна робота може призвести до того, чому екран монітора виходить під час системного блоку. Переконайтеся, що проблема не пов’язана з відеокартою, ви можете, якщо ви підключаєте комп‘ютер до іншого монітора або, наприклад, до телевізора. Якщо зображення відображається без проблем, можна відзначити варіант з помилковою графічною карткою.

Найчастіше, помилка відеокарти, яка може призвести до тимчасових перервань з вихідний сигнал, пов’язаний з перегрівачем. Не завжди базового кулера відеокарти достатньо, щоб охолодити чіп на ній, особливо якщо відеоприскорювач піддавався розгону. Перевірте температуру відеокарти за допомогою спеціальних програм, переконавшись, що вона не виходить за допустимі рамки.

Варто відзначити: якщо проблема з монітором відключається, коли системний блок керується перегріванням відеокарти, він може з’явитися, наприклад, лише тоді, коли ви починаєте ресурсо-інтенсивні ігри або програми.

Проблеми в Біос

Монітор на ноутбуках може вийти під час прокручування з ним через один з параметрів у BIOS. Для вирішення проблеми доведеться виконувати такі дії:

 • Перейдіть до BIOS, натиснувши під час завантаження відповідної клавіші або комбінації (залежить від моделі та виробника материнської плати).
 • Знайдіть параметр меню BIOS, пов’язаний з режимом сенсорної панелі. Це, як правило, розділ основний і сенсорний панель або внутрішній вказівний пристрій.
 • Перевірте, чи встановлено основний режим тут. Якщо ні. виберіть його та збережіть зміни.

Вимкнути дисплей

Почнемо з найпростіших. Ваш монітор перетворюється, працює ідеально, але через 10, 15 або 30 хвилин ебать. В чому проблема?

За замовчуванням Windows встановив функцію відключення відображення через n хвилин. Це все про це.

Так, це не може бути!. Ти кажеш. можливо. Але варто перевірити. Буде дурним, якщо завдяки такому дрібниці ви будете витрачати купу часу і нервів, намагаючись з’ясувати, чому монітор йде. Крім того, чек займе 2 хвилини.

Інструкції для користувачів Windows 7:

 • Пуск. панель управління. джерела живлення.
 • Виберіть налаштування плану живлення.
 • У розділі Вимкнути дисплей виберіть поле ніколи.

На Windows 8 і 10 процедура приблизно однакова.

Інструкції для користувачів Windows XP:

 • Натисніть праву кнопку миші на робочому столі та виберіть Властивості.
 • Перейдіть на вкладку Заставка і натискаєте кнопку Живлення (знизу праворуч).
 • Див. Знайоме поле Від’єднайте дисплей та виберіть елемент ніколи (або будь-яке інше значення).

Немає зображення на робочому екрані комп‘ютера. це наслідок програмних помилок або поломки обладнання. Ну, коли будинки все ще зберігаються для іншого монітора, стає легше визначити проблему з ним, але без нього можна зробити, тому варіанти з додатковим обладнанням буде згадано в кінці.

Невдача водіїв відеокарти

Часто спричинені відключення монітора. це збій у роботі драйверів. Для цього випадку тимчасове зникнення зображення на дисплеї та відновлення його через кілька секунд або після перезавантаження Windows. Для усунення проблеми:

 • Перейдіть до “Менеджер пристроїв”.
 • Клацніть на вкладці “Відеодаптер”, виберіть той, який використовується, і перегляньте її “Властивості”, зателефонуючи в контекстне меню, клацніть правою кнопкою миші.
See also  Vision Перевірте онлайн на комп'ютері. Визначення гостроти зору вдома

Монітор розбиття

З раптовим вимкненням монітора необхідно негайно перевірити індикатор живлення. Якщо він вийшов, це вказує на фізичні причини виникнення відмови, відмови однієї з внутрішніх компонентів, перегрів, вологи, що надходить до робочих контактів.

Другий монітор, підключений у цьому випадку, він працює належним чином, картина виводиться без перешкод та візуальних артефактів.

Видалення перегріву та високої вологості допоможе наступним чином:

 • Від’єднайте монітор від комп‘ютера та перемістіть його до сухого приміщення.
 • Зачекайте кілька годин, нехай чіпи повністю охолоджуються, а вода випарюється.
 • Підключіть пристрій назад. Якщо проблема була це, то вона знову почнеться добре.
 • Розмістіть LCD-дисплей так, щоб на нього не падали прямі сонячні промені та поблизу не було джерел водяних випарів, щоб уникнути повторення ситуації.

Підключення кабелю

У процесі експлуатації може пошкодитися кабель, яким у монітор передається відеосигнал. Подібне трапляється і з DVI, і з HDMI, і з VGA-системами.

Щоб підтвердити або усунути проблему, необхідно:

 • Перевірте, чи підключіть з’єднувачі на кінцях дроту: відкрутіть гвинти та спробуйте підключити контакти більш щільно, трохи виливати дріт, повторно зафіксувати з’єднання з гвинтами.
 • Увімкнути монітор. Якщо на екрані з’явилося зображення, включаючи напис “No Signal”, спробуйте підключити монітор до іншого комп’ютера, використовуючи той самий кабель.
 • Якщо з іншим комп‘ютером, графік відображається нормально, тоді розбивка повинна шукати десь всередині системи. Коли все залишається незмінним. спробуйте замінити кабель.

Пошкодження відеокарти

Невдачі у відеодаптері, мабуть, найпоширенішою причиною зникнення зображень з екрана. Вони виникають внаслідок конфліктів у програмному забезпеченні, довгим відсутністю підтримки системного блоку та пошкодження різних елементів відеокарти. Почнемо з останнього випадку:

 • Щоб перевірити продуктивність адаптера PCI Express, він повинен бути видалений та замінений іншим, який може залишитися з попереднього комп‘ютера або був взятий з друзів, щоб діагностувати систему.
 • Якщо при заміні компонента зображення на моніторі з’явилося, то, швидше за все, доведеться розщедритися на покупку нової відеокарти, інакше – дана плата ні до чого, і варто перевірити інші частини.
 • Коли це терміново потрібно почати комп‘ютер, і гарантія тривалий термін дії, ви можете спробувати розігріти відеокарту. Цей метод дозволяє відновити роботу під час розпальних чіпів, що є дуже поширеним розбиттям. На жаль, така деталь буде працювати довго, але як метод тимчасового розчину широко використовується.

Власники вбудованого (інтегрованого) у материнській платі графічного чіпсета можуть тимчасово використовувати його, відключивши дискретну відеокарту, якщо вона дійсно зламалася.

Монітор вимкнений і не включається, але комп‘ютер продовжує працювати

Перегрів відео адаптер

Нормальна робоча температура процесора відеокарти становить приблизно 60 ºC, звичайно, значення залежить від конкретної моделі, але воно все ще не варто дозволити її перевищувати. 105 ºC для GPU вважається критичним показником, і він починає знижувати робочу частоту, щоб захистити обладнання від поломки. Значно зменшується частота кадрів, графічні артефакти можуть з’являтися на екрані. З сильним перегріванням. зображення зникає, а комп‘ютер перезавантажує.

See also  Як зробити екран скріншот Xiaomi Redmi

Перевірте температуру графічного ядра допоможе додаткам, таким як GPU-Z та Speccy.

Щоб покращити охолодження та підвищити працездатність відеокарти, необхідно вжити ряд дій:

 • Купуйте в найближчому магазині комп’ютера тепловий. Знайдіть Crusader, це буде потрібно, щоб видалити стіну системного блоку та фіксуючи відеокарту.
 • Відкрутіть болти і видаліть ліву стінку. Обережно витягніть відео адаптер з слота PCI Express, попередньо відкручуючи болти з роз’єму карти.
 • М’які щітки видаляють пил з поверхні пристрою.

Помилки в роботі оперативної пам’яті

Буває, що монітор вимикається під час операції ПК через помилки в оперативній пам’яті.

Щоб перевірити модулі даних, використовуйте MEMTEST86 та “Windows Scan Tool”. Вбудована утиліта проходить через вікно “Run”. У рядку потрібно ввести MDSCHED.

Якщо результати тестування не будуть підтверджені, то RAM необхідна для заміни нового. Щоб не помилитися з вибором, зверніться до спеціаліста.

Неправильні установки ОС

Усі версії операційної системи Windows мають енергозберігаючу службу. Вона вимикає обладнання, яке довге неактивне. Що стосується дисплея, таймер, як правило, встановлюється протягом 10 або 15 хвилин, але користувач може зменшити це значення, встановивши непереборний програмне забезпечення або випадково.

Для перевірки налаштувань енергозбереження необхідно:

 • Натисніть PCM на вільному робочому столі та виберіть “Властивості”.
 • Далі перейдіть на вкладку “Заставка” та натисніть “POWER”.
 • У полі “Відключення” встановіть значення прийнятного для вас.
 • Натисніть “Пуск”, перейдіть до “Панель керування”.
 • Знайдіть елемент “живлення” і запустіть його.
 • Вікно буде запропоновано вибрати план живлення. Натисніть “Налаштування плану живлення” протилежний елемент з точкою.
 • Натисніть одночасно клавіші “Win” та “X”.
 • Виберіть “Управління живленням”.
 • Далі схоже на 7-й версію Натисніть “Налаштування схеми живлення”.
 • Покласти комфортно до роботи.

Якщо ваша проблема з монітором не підходить для будь-якого з перерахованих випадків, вирішуйте проблему, без допомоги фахівця не буде працювати. Контактні сервісні центри.

Вимикає монітор через погані модулі пам’яті

Ще одна спільна проблема, яка може спричинити тимчасове відключення монітора, є несправність оперативної пам’яті або його роботи з помилками. Щоб переконатися, що немає або наявність цієї проблеми, рекомендується перевірити оперативну пам’ять за допомогою Windows або сторонніх програм. Навіть якщо один з декількох модулів RAM є несправний, він може викликати спонтанне відключення монітора під час системного блоку.

Модулі оперативної пам’яті не відремонтовані, і якщо в результаті перевірки були знайдені проблеми в роботі одного або декількох з них, необхідно придбати нові смуги оперативної пам’яті.