Home » Як налаштувати екран монітора комп’ютера. Належне підключення до комп’ютера

Як налаштувати екран монітора комп’ютера. Належне підключення до комп’ютера

Як правильно налаштувати монітор: рекомендації та інструкції

Часто користувачі обмежуються вибором відповідної периферії для свого персонального комп’ютера без наступної тонкої настройки. Вихідні дані зображень, які виконуються моніторами, працюють за параметрами за замовчуванням. З одного боку, якщо ви є недосвідченим користувачем, то рішення залишити за замовчуванням правильно, тому що заводські параметри рідко викликають скарги. З іншого боку, з належними маніпуляціями з повзунками та перемикачами можна додати зображення природності та реалізму, що зробить досвід використання монітора ще більш приємним, ніж раніше. Які налаштування повністю розкривають потенціал пристрою виведення зображень?

Налаштування монітора починається далеко від введення спеціального меню через панель керування на корпусі. Для досягнення найкращого результату необхідно правильно підключити пристрій до персонального компютера та компетентної установки на вашому робочому столі. Найбільш раціональний, з точки зору користі зору, розташування монітора вважається нижче рівня очей під кутом 30 градусів. Щоб уникнути спотворення зображення на моніторах з невеликим радіусом перегляду, необхідно нахилити дисплей до зовнішнього вигляду.

Після належного встановлення пристрою ви повинні звернути увагу на зв’язок. Найчастіше, монітори підключені до відеокарти через DVI, порт відображення та цілі HDMI. У рідкісних випадках через VGA до материнської плати (офісні комп’ютери). Якщо ваш монітор не обладнаний відповідним шнуром для приєднання, то придбайте адаптер на бажаному цілому.

налаштувати, екран, монітора, комп, ютера, підключення

Повернення екрана до норми

Гарячі клавіші

Найшвидший і найпростіший спосіб. Використовувати “гарячі клавіші”. Спеціальні комбінації, в яких конкретна команда спрацьовує:

 • “Ctrlalt”. Увімкніть екран та всі відкриті вікна;
 • “Ctrlalt”. Повернення вихідного положення;
 • “Ctrlalt →”. Поверніть зображення 90 градусів за годинниковою стрілкою;
 • “Ctrlalt ←”. Поверніть проти годинникової стрілки 90 градусів.

Довідка! Спочатку варто перевірити другу комбінацію. Якщо це не допоможе. Спробуйте всі комбінації.

налаштувати, екран, монітора, комп, ютера, підключення

Клавіатура Ctrlalt Combility Clareboard Стрілки дозволяють налаштувати положення зображення на екрані монітора

Налаштування відеокарти

Для настойки відеокарти ми використовуємо свою панель керування. Наприклад, розгляньте панель керування відеокарти NVIDIA. Щоб відкрити його, вам потрібно:

  Натисніть праву кнопку миші в порожній робочому столі. Потім натисніть “Панель керування NVIDIA”.

Натисніть праву клавішу миші в порожньому місці на робочому столі, виберіть “Панель керування NVIDIA” у контекстному меню

налаштувати, екран, монітора, комп, ютера, підключення

налаштувати, екран, монітора, комп, ютера, підключення

Варіант “Резолюція екрана”

 • Вам потрібно відкрити меню “Резолюція екрана” (через “параметри” або контекстне меню екрана). Клацніть правою кнопкою миші на робочому столі та виберіть опцію “Резолюція екрана”.
See also  Як працювати в Instagram на комп’ютері. Як ввести комп'ютерну версію Instagram

налаштувати, екран, монітора, комп, ютера, підключення

налаштувати, екран, монітора, комп, ютера, підключення

Що робити, якщо екран став вузьким

Тепер ми проаналізуємо ситуацію, в якій звужений екран монітора. Давайте подивимося, як повернути його назад. Як правило, звуження екрана та поява чорних смуг відбувається з неправильною роздільною здатністю. Проблема також може бути спричинена відсутністю драйвера відеокарти, підключення до ПК другого дисплея або телебачення, неправильні налаштування самого монітора.

Встановіть правильний дозвіл

Відкрийте параметри “роздільна здатність екрана”, як показано у прикладі з зміною орієнтації на екрані. Для доступу до них також можна використовувати команду швидкого столу.Cpl у вікні “Run”. Який називається ключовим словом клавіатури. Встановіть рекомендовану роздільну здатність за допомогою слайдера або просто виберіть відповідний попередньо встановлений (у Windows 10). Збережіть налаштування. Ви також можете встановити праву роздільну здатність на панелі управління графікою Intel, таким чином, таким чином ви можете усунути зміну зображення на робочому столі вправо або вліво.

налаштувати, екран, монітора, комп, ютера, підключення

налаштувати, екран, монітора, комп, ютера, підключення

Оновіть драйвер відеокарти

Проблема, що розглядається, часто виникає через несправність або неправильну установку (при перевстановленні Windows) драйвера приводної картки. У цьому випадку вам потрібно завантажити драйвер з офіційного ресурсу виробника вашої моделі графічної картки та встановити його. Якщо вам важко вибрати драйвер, скористайтеся спеціальною установкою та оновленням драйверів, які можуть визначити обладнання, наприклад, рішення DriverPack.

Наявність зовнішнього монітора або телебачення

Відновлення екрана, коли другий дисплей відключений, чітко вказує на це як причину проблеми. Щоб уникнути цього, наступного разу, коли ви підключите пристрій, потрібно буде відкрити конфігурацію “Резолюції екрана”, а потім відкрити елемент “кілька дисплеїв” та встановіть бажаний дозвіл на кожен пристрій вручну.

Як підключити монітор до компютера

налаштувати, екран, монітора, комп, ютера, підключення

Скидання конфігурації монітора

Якщо ви відновлюєте нормальну орієнтацію або дозвіл, він не управляється будь-яким з описаних методів, скинути налаштування самого монітора. Для цього потрібно натиснути кнопку автоматичного обладнання, розташовану на панелі вашого монітора.

Оцінка якості калібрування за допомогою веб-служб

Послуги перевірки онлайн-монітора зручно використовуються як доповнення до манометричних програм. З їх допомогою, ви можете оцінити та відрегулювати не тільки яскравість, контрастність і колір, а й різкість, геометрію, наявність зламаних пікселів, рівень мерехтіння та інших. Важливо, якщо ви використовуєте монітор для обробки фотографій або професійної роботи з графікою.

Немає елементів конфігурації в службах, тому, якщо вам потрібно щось виправити, потрібно використовувати сторонні інструменти. Кнопки та монітор, інструменти Windows або програми.

Монтеон.Ru

 • Точність забарвлення.
 • Наявність розбитих пікселів.
 • Гладкість градієнтних переходів.
 • Мерехтіння (синхронізація фази на моніторах VGA) і Moir (розлучення у вигляді хвильової моделі, яка не повинна бути нормальною).
 • Різкість кордонів.
 • Яскравість і контрастність.
 • Яскравість зони (різниця яскравості в центрі і на периферії екрана).
 • Геометрія та сітки (відрізання краю зображення, периферійні спотворення на широкоекранному екрані з співвідношенням сторін 16: 9).
See also  Як зробити акумулятор у відсотках

На самому сайті існує опис випробувань та рекомендацій щодо оцінки результатів. Розробник рекомендує тестування для комфортного освітлення та в повноекранному режимі.

Інтернет-монітор тест

Інтернет-монітор Тест. Англомоване обслуговування. Тут вибір пропонується 4 варіанти для тестування:

 • Спрощено. Для смарт-телевізора, таблеток та смартфонів.
 • У форматі вікна браузера (рекомендується запускати в повноекранному режимі).
 • У форматі вікна з роздільною здатністю 1920×1080 (дозволу можна зменшити).
 • У вигляді програми, яка працює за межами браузера. Працює без установки.

Онлайн та офлайн-версія програми (за винятком спрощеного) містять той самий набір випробувань.

Ті, хто користується двома моніторами, також можуть перевірити затримку вихідного зображення в одному з них (вхідний лаг).

Використання тесту онлайн-монітора ви можете оцінити:

 • Відображення близьких відтінків сірого.
 • Точність семи основних кольорів і гладкий градієнт кольору.
 • Час відгуку матричного відгуку (6 різних тестів).
 • Рівномірність освітлення та кольорового заповнення (5 кольорів).
 • Наявність розбитих пікселів.
 • Мерехтіння і мура.
 • Читаність тексту, написаного кількома невеликими шрифтами. Колір тексту та фону можуть бути змінені слайдерами.

Кожен тест супроводжується наконечником англійською мовою, але, щоб мати справу з простим і без нього.

Так швидко і тільки кожен користувач може калібрувати свій монітор вдома. Щоб зберегти якість зображення, монітор виробників рекомендують повторювати калібрування кожні 3-4 місяці.

Налаштування яскравості

Налаштувати яскравість екрана простіше використання апаратних кнопок на моніторі, якщо такі є. Ноутбук для нього відповідає клавішу функції FN і прищипуйте ще одну клавішу (наприклад, стрілки вгору та вниз для додавання та зменшення підсвічування). Прочитайте інструкції для вашого ноутбука або моделі монітора.

Окрім обладнання, є програмне забезпечення. Відкрийте “Панель управління”. “Обладнання та звук”. “Екран”. “Налаштування яскравості”

Далі. “Встановлення плану живлення” (який використовується, про що свідчить його вибір) та перемістіть повзунок до оптимального результату.

У Windows 10 такий повзунок можна знайти в центрі сповіщень у правому нижньому куті екрана.

Налаштування монітора. Управління оновленням екрана

На дисплеях з електронними променями та на сучасних моделях РК.Дисплея рекомендується максимальна частота оновлення екрана. Оскільки у цьому випадку можна буде уникнути мерехтливості на екрані, негативно впливаючи на вигляд людини. Також бажано, щоб відеокарта та монітор підтримують однакову максимальну частоту.

Висока частота оновлення екрана необхідна для “Моніке” може швидко реагувати на швидку графіку та швидкі рухи в іграх (з 85 Гц), для офісних додатків буде значний показник 60 Гц.

Щоб керувати налаштуванням оновлення екрана, перейдіть до початку. Панель управління. Екран. Параметри. Додатково. Монітор. Тут, вирішуйте відповідну частоту оновлення екрана. Коли ви спотворюєте текст на екрані, зменшуйте частоту до максимальної чіткості зображення, щоб зменшити подразнення втоми та очей.

See also  Зробіть маску в Instagram з комп'ютера.

Роздільна здатність і масштабування

Резолюція є однією з найважливіших налаштувань, з яких залежить чіткість зображення. У Windows 10 ви можете отримати доступ до нього на вкладці “Дисплей”, розташовану в розділі “Система” програми параметрів.

Щоб швидко отримати доступ до параметрів екрана в Windows 10, клацніть правою кнопкою миші на робочому столі та натисніть “Налаштування екрана”

 • Масштаб і розмітка. Ваги елементи Inteeis. Рекомендована вартість повинна бути встановлена, і це може становити 100%, а 150%. Тут ви можете експериментувати та вибрати найкращий варіант для себе.
 • Розширення екрану. Повинні відповідати фізичному роздільній здатності відображення. Якщо ви це не знаєте, встановіть рекомендовану, подивіться на технічну документацію вашого портативного компютера або використовуйте програму AIDA64: Графіка → Дисплей → Максимальна роздільна здатність.

налаштувати, екран, монітора, комп, ютера, підключення

налаштувати, екран, монітора, комп, ютера, підключення

Більш гнучкова роздільна здатність забезпечує панель керування графікою Intel. Щоб відкрити його, потрібно клацнути правою кнопкою миші на робочому столі та виберіть опцію “Графічні характеристики”. Тут ви вже будете доступні додаткові налаштування, ніж у додатку параметрів.

Ви можете вибрати роздільну здатність у розділі “Дисплей” → “Основні налаштування”, крім того, переходячи на підрозділ “Спеціальні дозволи”, ви можете встановити довільну роздільну здатність. Однак ми не рекомендуємо, що, оскільки неправильно вибрані параметри дозволу можуть призвести до зниження продуктивності пристрою і навіть пошкодження мікросхем та інших компонентів системи.

налаштувати, екран, монітора, комп, ютера, підключення

налаштувати, екран, монітора, комп, ютера, підключення

Примітка. Залежно від конфігурації відеокарти та драйверів, поява панелі управління графікою Intel та набору доступних налаштувань можуть відрізнятися, але не настільки суттєво.

Налаштування екрана за допомогою комп‘ютерної програми.

Запустіть інструменти калібрування (опис для користувачів Windows).

У Windows 7 натисніть “запустити”, у рядку пошуку “калібрування” Drive “калібрування”. Тестове меню освітне. Ми переходимо і налаштуємо монітор завершений.

У Windows 10, у пошуку ми вводимо “CTTUNE”. Запущений ClearType. Увімкніть та виберіть найбільш зручне зображення для вашого бачення. Ми вводимо команду “DCCW”. Ми потрапляємо на сторінку калібрування всіх видів візуальних варіантів. Як отримати тест написано там, вам просто потрібно дотримуватися інструкцій.

Щоб розрахувати діагональ телевізора, ви можете використовувати калькулятор діагоналі телевізора в дюймах та сантиметрах.

Перевірте результат. Ми повертаємося до початку статті та подивіться на наші зображення з цифрами. Якщо спочатку ваші налаштування вже не були, тепер ви обов’язково побачите принаймні одну цифру більше, ніж на початку.

Коли ви правильно налаштуєте свій екран, ви будете здивовані можливості вашого монітора!