Home » Як налаштувати яскравість на ноутбуці ASUS. Роздільна здатність і масштабування

Як налаштувати яскравість на ноутбуці ASUS. Роздільна здатність і масштабування

Слабка яскравість монітора. Як збільшити яскравість екрана ноутбука?

Монітор яскравості екрана. Одна з найважливіших деталей при роботі на комп’ютері, що впливає на стомлюваність очей. Справа в тому, що в сонячний день, як правило, картина на моніторі затухає, і це погано відрізнити, якщо ви не додасте яскравості. В результаті, якщо слабка яскравість монітора. То ви повинні напружити зір, а очі швидко втомлюються (що не добре).

У цій статті я хочу залишитися на налаштуванні яскравості монітора ноутбука. Ви можете зробити це кількома способами, подумайте кожен з них.

Важливий момент! Яскравість екрану ноутбука сильно впливає на кількість споживаної енергії. Якщо ваш ноутбук працює від акумулятора. То додайте яскравість, акумулятор буде розряджений трохи швидше. Стаття про те, як збільшити термін служби акумулятора ноутбука: HTTPS: // PCPRO100.Інформація / Kak-Uvelichit-Vremya-Rabotyi-Noutbuka-Ot-Akkumulyatora /

Як збільшити яскравість екрану ноутбука

1) Функціональні клавіші

Найпростіший і найшвидший спосіб змінити яскравість монітора. Це використовувати функціональні клавіші на клавіатурі. Як правило, вам потрібно утримувати функціональну кнопку FN (або діапазон F1-F12, залежно від того, яка кнопка намальована яскравість. “Сонце”, див. Рис. Один).

Один маленький зауваження. Не завжди ці кнопки працюють, причини цього найчастіше:

 • Не встановлені драйвери (наприклад, якщо ви встановили Windows 7, 8, 10. Драйвери за замовчуванням встановлюються майже у всіх пристроях, які будуть визнані як. Але ці водії “не так” працюють, включаючи часто функціональні ключі не працюють!). Стаття про те, як оновити драйвери в автоматичному режимі: HTTPS: // PCPRO100.Інформація / Обновленія-Дрейлов /
 • Ці клавіші можуть бути відключені в BIOS (хоча, не підтримують всі пристрої, але це можливо). Щоб їх увімкнути. Введіть BIOS та змінюйте відповідні параметри (стаття про те, як ввести BIOS: HTTPS: // PCPRO100.Інформація / kak-voyti-v-bios-klavishi-vhoda /).

2) Панель керування Windows

Змінити параметри яскравості також через панель керування Windows (рекомендації нижче актуальні для Windows 7, 8, 10).

Спочатку потрібно перейти на панель керування та відкрити розділ “Обладнання та звук” (як на Фіг. 2). Далі відкрийте розділ “Блок живлення”.

У розділі живлення в нижній частині вікна, слайдер буде “повзунка”, щоб керувати яскравою монітором. Пересунувши його до потрібної сторони. Монітор змінить його яскравість (в реальному часі). Ви також можете змінити налаштування яскравості, натиснувши кнопку “Налаштування схеми живлення”.

3) Встановлення показників яскравості та контрастності у водіях

Налаштуйте яскравість, насиченість, контрастність та інші параметри у налаштуваннях драйверів відеокарти (якщо, звичайно, вони були встановлені).

Найчастіше бажана значок для введення їх налаштувань розташована поруч із годинником (у нижньому правому куті, як на рис. 4). Просто відкрийте їх і перейдіть до налаштувань відображення.

До речі, є ще один спосіб ввести налаштування графічних характеристик. Просто натисніть будь-де на клацання правою кнопкою миші Windows, а в контекстному меню, який з’явиться, буде посилання на бажані параметри (як на Фіг. 5). До речі, незалежно від вашої відеокарти: ATI, NVIDIA або Intel.

До речі, якщо у вас немає подібного посилання. Ви не можете мати драйверів для вашої відеокарти. Я рекомендую перевірку наявності драйверів для всіх пристроїв за допомогою декількох клацань за допомогою миші: HTTPS: // PCPRO100.Інформація / Обновленія-Дрейлов /

Власне, у налаштуваннях кольорів можна легко і швидко змінювати бажані параметри: гамма, контрастність, яскравість, насиченість, зробити корекцію бажаних кольорів та t.D. (см. Рис. 6).

У мене є все. Успішна робота та швидка зміна параметрів “проблеми”. Щасти

Як збільшити яскравість на ноутбуці за допомогою спеціальної програми

Інший варіант, як на ноутбуці, щоб збільшити яскравість екрана. Використовуйте додаткові програми та функції системи. Виробники разом з драйверами пропонують встановлювати програмне забезпечення для своєї продукції. Наприклад, Intel пропонує використовувати спеціальну програму Intel HD Graphics, ви можете знайти його, як правило, на панелі завдань поруч із годинником. Amd ці функції виконують центру каталізатора, який дає широкий спектр опцій для внесення змін у налаштуваннях відображення.

Якщо ви хочете легко додати виділення живлення на моніторі, ви можете використовувати вбудовані меню з Windows. Для цього:

 • Клацніть правою кнопкою миші на зображення акумулятора.
 • Виберіть “Центр мобільності Widnows”.
 • У вікні, що відкривається, використовуйте повзунок, щоб збільшити потрібний показник.

Можливі проблеми

Всі зміни користувачів повинні бути збережені автоматично. Якщо цього не відбудеться, то ці дані не визначаються правильно в параметрах живлення.

налаштувати, яскравість, ноутбуці, asus

 • Найчастішою проблемою є автоматична коригування яскравості. Щоб змінити цей параметр, потрібно перейти до додаткових параметрів плану живлення та вимкнути адаптивну коригування. Для цього виберіть пункт “Вимкнено.»У спадному меню.
 • Друга спільна проблема може бути неправильно робоче драйвери відеокарти. Часто ця ситуація виникає після їх оновлення. Проблема усунена наступним чином:
 • Відкрити диспетчер пристроїв на панелі керування;
 • Знайдіть “монітор” і перейдіть до цього розділу;
 • Видалити монітори, які знайшли ОС;
 • Натисніть кнопку “Конфігурація оновлення обладнання”.
 • Після цього Windows перевизначить монітори, які підключені до комп’ютера. Рекомендується використовувати найновіші драйвери відеокарти, для яких потрібно ввімкнути функцію автоматичного оновлення в досвіді NVIDIA GeForce або налаштування каталізатора AMD ATI.
See also  Повісити планшет Samsung, що робити. Причини планшета замерзають

Якщо нові драйвери є причиною неправильного регулювання яскравості екрана ноутбука, то слід встановити ранню версію.

Методи регулювання яскравості на ноутбуці

Всі способи регулювання насичення кольору екрана активуються через панель керування. І підходити до небагато способів. Користувач має право вибрати прийнятний варіант для себе.

Ключі

Всі сучасні ноутбуки мають клавішу “FN” на клавіатурі. Перекладено з англійської. Це “функція”. Він запрограмований для виконання різних дій, у тому числі, змінити рівень інтенсивності кольорів на екрані ноутбука. Щоб вирішити це завдання, кнопка “FN” поєднується з одним з ключів, розташованих на верхній лінії клавіатури. Від F1 до F12.

Виробники ноутбуків можуть встановлювати різні функції з цими ключами. На тих, хто відповідає за яскравість, зображують сонце з променями. Ця картина можна побачити в найближчих клавішах:

Перша ліва, з меншою кількістю несе відповідальність за зниження яскравості (на ньому сонце блідіє або те ж саме, але з знаком “-“), другий з більшим числом. Для збільшення (на ньому сонце зображений яскравіше або з знаком “”). Ми використовуємо один і ці ключі одночасно з кнопкою “Функція. Fn”.

 • Натисніть і утримуйте “fn”;
 • Натисніть відповідну F (з меншим числовим значенням);
 • У верхньому лівому куті екрана з’явиться масштаб з “солі”;

Кожне натискання на верхній клавіші зменшить насиченість кольору дисплея на 10%, що робить все більш темним. Щоб збільшити інтенсивність, вони виконують таку ж процедуру, лише у поєднанні з функцією кнопки, вже відповідна кнопка f натискається на велике числове значення.

Іконка в лотку

Три. Це англійське читання слова “лоток”. Перекладено як “піддони, лоток”. На екрані монітора він розташований праворуч на нижній лінії. На ньому бачить іконки: дату та час, мови клавіатури, налаштування звуку, статус Інтернету та значок батареї.

Значок акумулятора несе відповідальність за налаштування на ноутбуці інтенсивності екрана. Натисніть на ney. У вікні, що відкривається, виберіть одну з позицій:

У кожному спливаючому вікні є область яскравості екрана. Збільшити або зменшити його, щоб перемістити повзунок праворуч і ліворуч.

У Windows10 при виборі вікна “живлення” буде випущено, трохи відрізняється від попередніх версій, але принцип налаштування яскравості однаковий.

Налаштування з “робочого столу”

Цей метод також надсилається на панель управління.

  На подряпині “робочого столу” натисніть клацніть правою кнопкою миші.

Зміна яскравості через “панель управління”

Усі попередні методи керуються цією панеллю, лише завдання для неї були зроблені з різних точок комп’ютера.

Знайдіть “Панель управління” двома способами:

Як зменшити яскравість за допомогою клавіатури

Це найшвидший спосіб зменшити яскравість за лічені секунди.

  Спочатку вам потрібно знайти клавішу “FN”, він часто розташований у нижній частині клавіатури. Потягнувши цю клавішу, відрегулюйте яскравість, натиснувши клавішу стрілки вниз.

Готовий. Єдиний мінус цього методу. Вікна не можуть “пам’ятати” параметри, наведені таким чином. З наступним запуском яскравість може повернутися до початкового положення “за замовчуванням”, тому коригування яскравості через налаштування системи вважається найбільш оптимальним способом встановлення рівня яскравості екрана.

Кілька слів про частоту оновлення

Частота оновлення. Це параметр, який відповідає за кількість можливих змін зображення в секунду. Т.Е. Умовно кажучи, при 60 Гц у вас є зображення на екрані можна змінити 60 разів за 1 секунду.

Чим більше кількість Гц. Менший і більш чіткий образ! Зверніть увагу на екран нижче: це дуже добре на ньому різниця видно.

Частота оновлення екрана. На прикладі двох екранів 144 Гц і 60 Гц

Дуже більше, ніж швидкість оновлення, мала при роботі з моніторами ETT. На них, якщо швидкість оновлення становить менше 85 Гц. Картина почала “заповнити”, і це було дуже важко працювати (і шкідливим).

На сучасних РК-дисплеях ноутбуків 60 Гц. Цілком достатньо для комфортної роботи.

До речі, всі дисплеї ноутбуків сьогодні підтримують щонайменше 60 Гц (ігрові моделі понад 100 Гц). Тому в цьому плані не можна турбуватися про.

Щоб дізнатися поточну частоту екрана:

Вікно з налаштуваннями дисплея повинно відкрити. Як це виглядає в Windows 10. См. Екран нижче. Необхідно знайти посилання “Властивості графічного адаптера”.

Далі виберіть вкладку “Монітор” та перегляньте доступну частоту оновлення. До речі, якщо у вас є можливість встановити частоту вище поточної, я рекомендую спробувати!

Окрім усього вищезазначеного, зверніть увагу на освітлення монітора, а також на чистоту його поверхні (деякі вже мають шар пилу. Про те, як очистити ноутбук від пилу).

See also  Як відформатувати карту пам'яті через комп'ютер. Форматування в пристрої

Справа в тому, що багато хто працює за ноутбуком у повній темряві. Незалежно від того, що добре для очей. Рекомендується працювати в світлі, наприклад, за допомогою настільної лампи (лише така, що забезпечує рівномірне освітлення всього робочого столу, і не світить ліворуч. ).

Ключі

Найпростіший і найпрактичніший спосіб змінити насиченість екрана. Це використання комбінації ключів. Кожен виробник портативних комп’ютерів намагається зробити основні функції в рядку гарячих клавіш на клавіатурі.

Різні моделі ноутбуків мають різні кнопки функції, але більшість з них розподіляються такими:

 • Asus: “F7”. Зменшення яскравості екрана, “F8”. Збільшення яскравості.
 • Lenovo: “F6”. Зменшення, “f7”. Збільшення.
 • Msi: “F9”. Зменшення, “F10”. Збільшення.
 • Dell: “F8”. Зменшення, “F9”. Збільшення.

Одного клавіші буде недостатньо, щоб примусити цю кнопку. Вам потрібно натиснути його, щоб його узгодити з натисканням на функцію (“FN”).

Ноутбук автоматично змінює яскравість екрана

Останнім часом досить багато питань, які я отримую на яскравості монітора ноутбука. Особливо це стосується ноутбуків з INTELHD відеокартами (дуже популярними останнім часом, особливо тому, що вони більше, ніж доступні для великої кількості користувачів).

Суть проблеми. Це приблизно наступне: коли картина на ноутбуці світло. Яскравість збільшується, коли темна. Яскравість зменшується. У деяких випадках це корисно, але в решті. Сильно заважає роботі, очі починають втомлюватися, і це стає надзвичайно не комфортно працювати. Що ви можете зробити про це?

Зауваження ! Взагалі, у мене була одна стаття, присвячена спонтанній зміні яскравості монітора: HTTPS: // PCPRO100.Інформація / Самопроіолное-Ізмені-Яркости /. У цій статті я постараюся додати його.

Найчастіше екран змінює свою яскравість через не оптимальні параметри драйверів. Тому логічно, що вам потрібно почати з їхніх налаштувань.

Отже, перше, що ви робите. Це перейти до налаштувань драйвера відео (у моєму випадку, це HD графіка з Intel, див. Рис. Один). Зазвичай значок відео драйвера розташований поруч із годинником, справа нижче (у лотку). Більше того, це неважливо, яка ваша відеокарта: AMD, NVIDIA, Intelhd. Значок завжди, як правило, присутній у лотку (ви також можете перейти до параметрів драйвера відео через панель керування Windows).

Важливий! Якщо у вас немає драйвера відео (або встановленого універсального з Windows). Я рекомендую оновлювати їх одним з цих утиліт: HTTPS: // PCPRO100.Інформація / Обновленія-Дрейлов /

Далі на панелі керування знайдіть розділ джерела живлення (це в ньому є один важливий “клік”). Важливо встановити наступні налаштування:

 • Включати максимальну продуктивність;
 • Вимкніть технологію енергозбереження моніторів (точно через це, а також зміни яскравості в більшості випадків);
 • Вимкніть функцію Advanced Life Life для ігрових програм.

Що він виглядає в панелі керування Intelhd, показана в рисі. 2 і 3. До речі, встановіть такі параметри, які потрібно працювати як ноутбук, як з мережі, так і від акумулятора.

До речі, у відеокартах від AMD потрібний розділ називається “харчування”. Налаштування вказані таким же чином:

 • Потрібно включити максимальну продуктивність;
 • Вимкнути Vari-Bright Technology (що допомагає зберегти заряд акумулятора, включаючи та регулюючи яскравість).

Джерело живлення в Windows

Другий, що я рекомендую це зробити з аналогічною проблемою, полягає в тому, щоб налаштувати точка-живлення в Windows. Для цього відкрийте: панель керування \ обладнання та звук \ power

Далі потрібно вибрати свою активну схему живлення.

Потім потрібно відкрити посилання “Змінити розширені параметри живлення” (див. Рис. 6).

Тут найголовніше містяться в розділі “Екран”. Потрібно встановити наступні параметри:

 • Параметри на вкладці яскравості екрана та рівень яскравості екрана в режимі зменшення яскравості. Встановіть однакові (як на Фіг. 7: 50% та 56, наприклад);
 • Вимкніть регулювання яскравості адаптивного монітора (як з акумулятора, так і мережі).

Збережіть налаштування та перезапустіть ноутбук. У більшості випадків після цього екран починає працювати, як це повинно бути. Без автоматичної зміни яскравості.

Служба спостереження датчика

Деякі ноутбуки оснащені спеціальними датчиками, які допомагають регулювати, наприклад, яскравість одного екрана. Це добре чи погано. Це питання дискусії, ми постараємося відключити послугу, яка слідує за цими датчиками (і, отже, відключає цю автоматичне налаштування).

Отже, спочатку відкрийте послугу. Щоб зробити це в рядку (у Windows 7, запустіть у меню “Пуск”, у Windows 8, 10. Натисніть комбінацію кнопки WinR), введіть команду послуг.Msc та натисніть Enter (див. Рис. Вісім).

Далі, у списку послуг, знайдіть “Служба спостереження за датчиком”. Потім відкрийте його і від’єднайте його.

Після перезапуску ноутбука, якщо причина в цьому, проблема повинна зникнути :).

Центр керування ноутбуком

У деяких ноутбуках, наприклад, у популярній лінії VAIO від Sony, є окрема панель. Vaio Control Center. У цьому центрі є досить багато налаштувань, але в цьому конкретному випадку зацікавлені в розділі “Якість зображення”.

Цей розділ має один цікавий варіант, а саме, визначає умови освітлення та налаштування автоматичної яскравості. Щоб вимкнути свою роботу. Просто перемістіть повзунок у положення вимкнено (вимкнено, див. Рис. Десять).

See also  Як перейти до вікон на ASUS. Як поїхати до BIOS на ноутбуці ASUS

До речі, хоча ця опція не вимкнена, інші налаштування живлення тощо Вони не допомогли.

Чому яскравість на ноутбуці не регулюється. Як налаштувати яскравість екрана?

На ноутбуках досить поширена проблема. Це проблема яскравості екрана: вона не налаштовується, тоді вона змінюється самостійно, тоді все занадто яскраво, тоді кольори занадто слабкі. Загалом, прямо “хвора тема”.

У цій статті я зупинюсь на одній проблемі: неможливість коригувати яскравість. Так, це трапляється, я сам періодично стикаюся з такими проблемами у своїй роботі. До речі, деякі нехтують налаштуванням монітора та марно: із занадто слабкою яскравістю (або сильною). Очі починають напружуватися і швидко втомлюватися (я вже давав поради в цій статті: https: // pcpro100.Info/ustayut-glaza-pribote-za-pc/).

Налаштування яскравості: кілька способів.

Багато користувачів намагаються однозначно налаштувати яскравість, зробити однозначний висновок. Його не можна налаштувати, щось “полетіло”, потрібно відновити. Тим часом, є кілька способів зробити це, крім того, налаштування монітора один раз. Ви не можете доторкнутися до цього досить довго, і ви навіть не пам’ятаєте, що у вас є якісь способи не працюють.

Я пропоную спробувати кілька варіантів, я розгляну їх нижче.

На клавіатурі майже кожен сучасний ноутбук є функціональні кнопки. Зазвичай вони розташовані на клавішах F1, F2 і T.D. Щоб використовувати їх, просто натисніть кнопку Fn F3, наприклад (залежно від того, яка кнопка ви маєте значок яскравості. На ноутбуках Dell, як правило, кнопки F11, F12).

Кнопки функції: Налаштування яскравості.

Якщо яскравість екрана не змінилася, і на екрані нічого не з’являється (без регулятора). Продовжуйте.

У Windows 10 він дуже швидко регулює яскравість, якщо ви натискаєте значок живлення в панелі завдань, а потім натиснувши ліву кнопку на прямокутника з яскравістю: Налаштуйте його оптимальне значення (см. Скріншот нижче).

Windows 10. Налаштування яскравості лотка.

Спочатку потрібно відкрити панель керування на панелі адрес \ всі елементи панелі керування \

Потім відкрийте посилання “Встановлення схеми живлення” для активної схеми живлення.

Далі, використовуючи повзунок, ви можете налаштувати яскравість для роботи ноутбука від акумулятора та з мережі. Загалом, все просто.

Найпростіший спосіб відкрити параметри драйвера відеокарти, якщо ви клацніть правою кнопкою миші на робочому столі та виберіть графічні характеристики з контекстного меню (взагалі, все залежить від конкретного драйвера, іноді перейдіть до параметрів лише за допомогою панелі керування Windows ).

Перейдіть до налаштувань драйвера відеокарти

У налаштуваннях кольорів параметри завжди присутні в налаштуваннях: насиченість, контрастність, гамма, яскравість тощо. Насправді, ми знаходимо бажаний параметр і змінюємо його до ваших вимог.

Чи включені функціональні кнопки?

Дуже поширена причина, чому функціональні кнопки не працюють на ноутбуці (FNF3, FNF11 тощо.). Налаштування BIOS. Цілком можливо, що в BIOS вони просто вимкнені.

Для того, щоб не повторюватися тут, я дам посилання на мою статтю про те, як ввести BIOS на ноутбуках різних виробників: HTTPS: // PCPRO100.Інформація / Kak-Vyti-Vios-Klavishi-Vhoda /

Вибір розділу Де перейти до BIOS залежить від вашого виробника. Тут (в рамках цієї статті), щоб дати універсальний рецепт нереально. Наприклад, у ноутбуках HP. Перевірте розділ конфігурації системи: див. Якщо режим дії режиму дії включено (якщо ні, перенесіть його ввімкнено режим).

У ноутбуках Dell функціональні кнопки налаштовуються у Розширеній (розширеній) розділі: елемент називається поведінкою функції (ви можете встановити два режими роботи: функціональна клавіша та мультимедійна клавіша).

Немає ключів водіїв

Цілком можливо, що функціональні кнопки (у тому числі відповідальних за яскравість екрана) не працюють через відсутність водіїв.

Дайте універсальну назву водія у цьому питанні (який можна завантажити, і все буде працювати). Це неможливо (до речі, є у мережі, ми не рекомендуємо використовувати його надзвичайно) ! Залежно від бренду (виробник) вашого ноутбука, водій буде називатися по-різному, наприклад: у Samsung є “Control Center”, в HP. “HP Quick Laight Buttons”, в Toshiba. Утиліта HOTKEY, в ASUS. “ATK” Гаряча клавіша “.

Яскравість екрана на ноутбуці. Що потрібно знати новачок?

Якщо ви не можете знайти драйвер на офіційному веб-сайті (або це не для вашої ОС Windows), ви можете використовувати спеціальні утиліти для пошуку драйверів: HTTPS: // PCPRO100.Інформація / Обновленія-Дрейлов /

Неправильні драйвери на відеокарті. Встановлення “старих” працівників водіїв

Якщо ви раніше працювали, і після оновлення Windows (до речі, при оновленні, це завжди, як правило, інший драйвер відео). Все сталося не так (наприклад, слайдер яскравості проходить через екран, але Яскравість не змінюється). Це має сенс спробувати повернути драйвер.

До речі, важливий момент: Ви повинні мати старі водії, з якими ви всі працювали.