Home » Як оновити BIOS на ноутбуці ASUS

Як оновити BIOS на ноутбуці ASUS

Що потрібно зробити перед оновленням

Заходи безпеки для модифікації BIOS / UEFI:

 • Важливо забезпечити ПК від вимикача під час процесу оновлення BIOS, T.До. Це може спровокувати вихід з ладу. Це надзвичайно небажане виконувати оновлення при відновленні на місцевій лінії москітності потужності або під час грози.
 • При оновленні BIOS бажано підключити ПК до безперебійного джерела живлення (UPS), щоб уникнути стрибків або втрати напруги. При оновленні ноутбука BIOS слід повністю заряджати його акумулятором, а сам ноутбук підключений до джерела живлення 220 В.

Підключіть ПК до безперебійного джерела живлення (UPS), щоб уникнути стрибків напруги

USB-Flash, файл BIOS повинен бути підключений до портів USB, розташованого на материнській платі ПК

Як перейти до ноутбука BIOS ASUS

Як згадувалося вище, розробники заліза вставляли різне програмне забезпечення у своїх компонентах. Тому існує багато способів переходу до BIOS, які залежать від конкретної моделі. Вхід здійснюється за допомогою комбінації клавіш або ключа. Найбільш доведений спосіб побачити специфікації, що надходять у комплекті з материнською платою. Але хто буде шукати їх взагалі, а також читати тонну тексту в пошуках необхідної інформації? Право, ніхто. Тому найлегше спробувати всі можливі варіанти, доки ви не знайдете заповітну комбінацію. Цілий міні-пошук деякого роду.

Ключі повинні бути натиснуті під час завантаження операційної системи, точніше, перш ніж він запускається. Визначте момент, ви можете просто побачити монітор, відразу після натискання кнопки «Пуск». Найчастіше, під час початку BIOS, система системи відображається на екрані: Версія материнської плати, тип встановленої операційної системи, модель процесора, номер та частота оперативної пам’яті або щось подібне. Також у кутку напис, як “натискання F2 або DEL для запуску”, зазвичай виділяється. Це означає, що вам потрібно натиснути клавішу F2 або DEL для початку BIOS. Однак є випадки, коли на екрані нічого не відображається, він просто чорний. Це відбувається, наприклад, якщо водії на відеокарті встановлюються неправильно і в ряді інших випадків. Тому найпростіший спосіб просто натиснути певні гарячі гарячі під час завантаження та перезапустіть комп’ютер кожного разу, коли вхід здійснюється в ОС. Ось список найпопулярніших комбінацій:

 • Дель найпоширеніший варіант, до якого більшість розробників схильні. Швидше за все, найближчим часом цей ключ буде певним немитим стандартизованим варіантом серед розробників. Він виявляється майже кожен виробник материнських плат, і тому треба почати з першого.
 • F2 Другий найпопулярніших ключів, що використовуються серед розробників. Зазвичай альтернативна версія Hotkee ​​del.
 • F11, F12. Найчастіше використовується для запуску меню завантаження, що дозволяє вибрати пріоритет завантажувального носія. Тобто, з цією функцією, ви навіть не можете навіть перейти до самого біос, а не змінювати порядок завантаження дисків. Це може бути дуже корисним у випадку перевстановлення операційної системи, коли ви хочете завантажитися з флеш-накопичувача, на якому зображення чистих вікон лежить. Однак така можливість існує далеко від всіх материнських плат. Найчастіше сучасна материнська плата оснащена такою функціональністю.
 • F10 цілком рідко зустрічається Hotkee, але в деяких старих моделях це лише єдине, без будь-якої альтернативи, як у випадку дель і F2.
 • F6, F8 дуже рідко знайдено, але це також варто намагатися, якщо інші варіанти не підходили.

Як оновити BIOS на будь-якому ноутбуці

Привіт всім! Я давно хотів написати статтю про прошивку BIOS, але я хотів спочатку писати його для комп’ютера, але все не під рукою, щоб я міг показати, як оновити старий BIOS, через команди. Тому я вирішив демонструвати оновлення BIOS на ноутбуці. І на цій інструкції ви можете оновити абсолютно будь-яку модель!

See also  Як відключити IVI по телевізору. Як відключити підписку на Avy з картки

Як оновити BIOS на ноутбуці ASUS

Добрий день тим, хто вирішив відвідати наш блог cho-cho.Ро. У сьогоднішній статті ми відповімо на запитання: як оновити BIOS на ноутбуці ASUS, хоча оновлення на персональному комп’ютері буде точно так само.

Більшість користувачів ноутбуків та персональних комп’ютерів навряд чи будуть оновлюватися BIOS. Але при необхідності серйозні проблеми можуть виникнути при виконанні цієї операції, оскільки це не так легко оновити BIOS, а будь-яка помилка може повністю вивести ноутбук.

Перед тим, як продовжити справу, вам потрібно з’ясувати точну модель материнської плати ноутбука, спроба встановити BIOS Інша модель може призвести до декількох результатів:

Також варто перевірити версію BIOS попередньо встановлену на ноутбуці з заводу. На ноутбуці можна встановити останню доступну версію, яка має сенс від його оновлення до нуля.

Підготовка USB-флеш-накопичувача

Вставте USB-накопичувач до материнської плати USB-порт.

Важливий! При форматі USB-диску всі дані на ньому будуть видалені. Якщо на диску є важливі дані, вам потрібно скопіювати їх до іншого перевізника.

Натисніть кнопку «Відкрити комп’ютер» на екрані основного ПК.

Натисніть USB-диск за допомогою правої кнопки миші та виберіть лівий “формат”.

У пункті “File System” виберіть “FAT32”, стерти ім’я диска до “Tom Tag” та натисніть “START”.

Скопіюйте розпакований файл BIOS до USB-диска.

довідник! Ви можете створити запасну копію оновленого BIOS, щоб мати можливість відновити його, якщо модифікація BIOS буде виконана з помилкою.

Для цього форматуйте два USB-диски відразу, повторюючи кроки цього розділу для кожного з них.

Як оновити BIOS на ноутбуці ASUS

BIOS попередньо встановлюється в кожному цифровому пристрої за замовчуванням, незалежно від того, чи є це стаціонарний комп’ютер або ноутбук. Його версії можуть відрізнятися залежно від розробника та моделі / виробника материнської плати, тому необхідно завантажити та встановити оновлення з одного розробника та певної версії до кожної материнської плати.

Як оновити BIOS на ноутбуці ASUS

Як оновити BIOS на ноутбуці ASUS

У цьому випадку необхідно оновити ноутбук, який працює на материнській платі материнської материнської матерії.

оновити, bios, ноутбуці, asus

Загальні рекомендації

Перш ніж встановити нову версію BIOS на ноутбуці, вам потрібно вивчити якомога більше інформації про материнську плату, на якій вона працює. Вам знадобиться така інформація:

 • Назва виробника вашої материнської плати. Якщо у вас є ноутбук з ASUS, то виробник буде ASUS, відповідно;
 • Модель та серійний номер материнської плати (якщо такі є). Справа в тому, що деякі старі моделі можуть не підтримувати нові версії BIOS, тому це буде розумно знати, чи підтримує ваша материнська плата оновлення;
 • Поточна версія BIOS. Можливо, ви вже встановили поточну версію, і, можливо, ваша материнська плата більше не підтримується новою версією.

Якщо ви вирішите знехтувати ці рекомендації, то при оновленні ризику погіршення продуктивності пристрою або повністю вивести його.

Оновлення з операційної системи

У цьому випадку все досить просто, а процедура оновлення BIOS може бути впоратися з парою кліків. Крім того, цей метод набагато безпечніший, ніж оновлення безпосередньо через INTEEIS BIOS. Щоб створити оновлення, вам знадобиться доступ до Інтернету.

Йти до материнської плати. У цьому випадку це офіційний сайт asus.

оновити, bios, ноутбуці, asus

Тепер вам потрібно перейти до розділу підтримки та ввести модель ноутбука в спеціальному полі (вказане на корпусі), що завжди збігається з моделлю материнської плати. Наша стаття допоможе вам вивчити цю інформацію.

Читати далі: Як дізнатися модель материнської плати на комп’ютері

Після введення моделі відкриється спеціальне вікно, де у верхньому головному меню необхідно вибрати “водії та утиліти”.

See also  iPad не ловить Wi-Fi. Що робити, якщо кнопка Wi-Fi не працює на iPhone?

Далі від вас доведеться зробити вибір операційної системи, на якій працює ваш ноутбук. Список надається вибору Windows 7, 8, 8.1, 10 (32 і 64-біт). Якщо у вас є Linux або стара версія Windows, то виберіть “Інший” елемент.

Тепер збережіть відповідну прошивку BIOS для вашого ноутбука. Для цього потрібно трохи почистити сторінку, знайдіть вкладку “BIOS” та завантажте запропонований файл / файли.

Після завантаження прошивки вона повинна бути відкрита за допомогою спеціального програмного забезпечення. У цьому випадку ми розглянемо оновлення з Windows за допомогою програми Flash Flash BIOS. Це програмне забезпечення лише на операційних системах Windows. Оновлення з їх допомогою рекомендується за допомогою вже завантаженого прошивки BIOS. Програма має можливість оновлювати через Інтернет, але якість установки в цьому випадку буде кращою.

Покроковий процес встановлення нової прошивки за допомогою цієї програми полягає в наступному:

Коли ви вперше почнете, відкрийте спадне меню, де потрібно вибрати опцію оновлення BIOS. Рекомендується вибрати “Оновити BIOS з файлу”.

Тепер вкажіть місце, де ви завантажили зображення прошивки BIOS.

Щоб запустити процес оновлення, натисніть кнопку “Flash” у нижній частині вікна.

Через кілька хвилин оновлення закінчиться. Після цього закрийте програму та перезавантажте пристрій.

Оновлення через Inteeis BIOS

Цей метод є більш складним і підходить виключно для досвідчених користувачів ПК. Також варто згадати, що якщо ви зробите щось неправильно, і це спричиняє розбиття ноутбука, це не буде гарантійним справою, тому рекомендується думати про те, як почати діяти.

Однак, оновлення BIOS через власний Inteeis має ряд переваг:

 • Можливість встановлення оновлення, незалежно від якої операційна система є ноутбук;
 • На дуже старих ПК та ноутбуках встановлення через операційну систему неможлива, тому поліпшення прошивки матиме лише через INTES BIOS;
 • Ви можете покласти додатковий додаток на BIOS, який повністю розкриває потенціал деяких компонентів ПК. Однак у цьому випадку рекомендується бути обережним, оскільки ви ризикуєте порушувати ефективність усього пристрою;
 • Встановлення через INTES BIOS гарантує більш стабільну операцію прошивки в майбутньому.

Покрокові інструкції для цього методу виглядає так:

Почнемо з роботи, завантажте необхідний прошивку BIOS з офіційного сайту. Як це зробити, описано в інструкціях першого шляху. Завантажена прошивка, яку потрібно розкріпити на окремому середовищі (бажано USB-флеш-накопичувачем).

Вставте USB-флеш-накопичувач і перезавантажте ноутбук. Щоб увійти до BIOS, потрібно натиснути одну з клавіш з F2 до F12 (часто використовується ключ del).

Як оновити / Flash BIOS на ноутбуці ASUS?

Після того, як вам потрібно перейти до пункту “Додатковий”, який знаходиться у верхньому меню. Залежно від версії BIOS та розробника, цей елемент може бути трохи різним ім’ям і місцем у іншому місці.

Тепер вам потрібно знайти початковий елемент Flash, який буде запускати спеціальну утиліту для оновлення BIOS через USB-флеш-накопичувач.

Відкриється спеціальна утиліта, де ви можете вибрати сусідні носії та файл. Утиліта ділиться на два вікна. У лівій частині є диски, а праворуч. їх вміст. Ви можете перемістити всередині Windows за допомогою стрілок на клавіатурі, щоб перейти до іншого вікна, ви повинні використовувати клавішу вкладки.

Виберіть файл прошивки у правильному вікні та натисніть клавішу Enter, після чого починається нова версія прошивки.

Встановлення нової прошивки буде близько 2 хвилин, після чого комп’ютер перезавантажиться.

Щоб оновити BIOS на ноутбуці з ASUS, вам не потрібно вдаватися до будь-якої складної маніпуляції. Незважаючи на це, ви повинні спостерігати певну ступінь обережності при оновленні. Якщо ви не впевнені щодо знань вашого комп’ютера, рекомендується звернутися до спеціаліста.

Як оновити BIOS на ноутбуці ASUS

Не складним способом оновлення версії BIOS вашого пристрою ASUS до тематичного.

Якщо пристрій ASUS реалізується на сучасній материнській платі, ви можете скористатися інструкцією, як спалахнути BIOS ASUS (ASUS EZ Flash 2) (у цьому випадку не потрібно створювати завантажувальний флеш-накопичувач)

 • Перш за все йде на сайт asus.
 • Виберіть свій продукт (ноутбук або материнська плата), а потім серія та модель, а потім натисніть клавішу Enter або кнопку пошуку.
 • Сайт запропонує вибрати операційну систему, якщо це можливо, виберіть той, який ви використовуєте, якщо він знаходиться у списку.
 • Перейдіть до розділу BIOS та завантажте останню версію BIOS.
 • Завантажте утиліту біопрограмного забезпечення. Афудо. Ви можете зробити це на сторінці продукту ASUS у розділі BIOS. Або
 • Відкрийте наш завантажувальний флеш-накопичувач, напишіть програму Afudos на ньому (файл afudos.Exe) і сам bios (наприклад: файл p4c800b.ROM).
 • Перезавантажте і коли з’являється перша картина, натисніть кнопку F8. Ми потрапляємо в меню швидкого запуску та виберіть наш флеш-накопичувач USB. Або коли ви запускаєте, натисніть F2 для ноутбуків або DEL для настільного ПК, перейдіть на вкладку «Завантажте», а також вкладку «Флеш-накопичувач», як правило, потрібно встановити знімний пристрій у пері 1-го завантаження, а потім натисніть F10 і підтвердьте, що ми хочемо Зберегти зміни в налаштуваннях.
 • Комп’ютерне завантаження з флеш-дисків, і дасть запрошення працювати з: \ на чорному екрані. (або інший буквений диск. не має значення)
 • Щоб запустити процес прошивки, напишіть Afudos / I P4C800B.ROM і натисніть клавішу Enter. Запуск прошивки BIOS
 • Примітка. Не вимикайте живлення та не перезапустіть систему під час оновлення BIOS! Це може призвести до серйозного пошкодження вашої системи.
 • Після завершення оновлення BIOS утиліта повернеться до DOS. Видаліть дискету (USB Flash Drive) та перезавантажте систему, щоб увійти до меню BIOS. Завершено прошивку BIOS
 • Перейдіть до параметрів BIOS та розкриття інформації до початкових значень.
See also  Планшет Samsung Galaxy не вмикається. Наслідки корозії

(BIOS Rollback) Повернення до старшої версії BIOS за допомогою AFUDOS

Як виконується звичайна прошивка, за винятком наступних змін:

оновити, bios, ноутбуці, asus

(BIOS Rollback) Повернення до старих версій BIOS за допомогою WinFlash

UPD: можливі проблеми та їх розгляд

Якщо при спробі прошивки DOS дає помилку або операція Flash просто не починає намагатися наступне:

 • Переконайтеся, що написання команди є правильним (команда містить лише один простір. Після того, як слово afudos) і назва файлу прошивки записується (не забудьте вказати розширення файлу)
 • Якщо назва прошивки довге. Спробуйте перейменувати його в коротші (наприклад: замість P5K-EPU-0406.ROM Змінити ім’я файлу 0406.ROM). Точно так же. Якщо ім’я файлу прошивки відрізняється від статті, зазначеної в статті, то перейменуйте його в Afudos.Ефір. І знову утворюйте команду прошивки для вже перейменованих файлів (у цьому прикладі це буде afudos / i0406.ROM)

Якщо на файлах прошивки на веб-сайті виробника мають розширення, а не ром. Вам потрібно використовувати інший спосіб прошивки за допомогою утиліти BUPDATER

Як спалахнути BIOS ASUS. всі доступні способи

Щоб дізнатись версію BIOS у операційних системах Windows 7, 8 або 10 наступним чином:

 • Відкрийте діалогове вікно “Запустити” через меню «Пуск» або натиснувши комбінацію ключа WIN R. Після цього в рядку введіть MSINFO32.

Як спалахувати біос на ноутбуці з Windows

Цей параметр підходить для будь-якої моделі ноутбука ASUS. Для цього використовуйте утиліту оновлення 5 MSI Live 5 та діяти так:

 • Запустіть програму, натисніть кнопку Сканування,
 • У списку, який з’явиться, виберіть MB BIOS,
 • Запустити файл,
 • Натисніть У режимі Windows, щоб активувати установку,
 • Всі запущені програми закриті,
 • Очікуйте завершення процедури, як спалахувати BIOS на ноутбуці ASUS 540S,
 • Перезапустіть ноутбук, завершується прошивка.

Цей варіант надзвичайно небезпечний для материнської плати, якщо з будь-якої причини процес буде перерваний. Тому найкраще використовувати такий варіант.