Home » Як перевірити джерело живлення телевізора. Кінескопічне телебачення – ремонт ПСУ

Як перевірити джерело живлення телевізора. Кінескопічне телебачення – ремонт ПСУ

Робити.Це ремонт

Хоча сучасні РК.Телевізори давно замінили старі телевізори Kinescope (з ELT), є копії тих, хто потрапляє в ремонт. Хтось використовує старі телевізори в країні, хтось у гаражі тощо.D. Про одну популярну модель сьогодні буде обговорено.

У статті нижче перераховані всі класичні несправності, що виникають, коли ВР, побудований на основі мікросротів SMR40000, SMR40200 та His1069C, TV Samsung, не в порядку. Наведено ряд фотографій та фрагмента ланцюга з осцилограмами. Подано повну інформаційну базу для ремонту блоків живлення.

У блоках Samsung джерело живлення часто виходить з декількох елементів ланцюга: SMR40000 або SMR40200 та His1069c. Їх також часто називають. “солодка пара”

Якщо складання потужності SMR40000 або SMR40200 можна перевірити тестер за допомогою тестера, то модуль управління HIS1069C, ви не можете перевірити тестер.

Крім того, у більшості випадків несправність перелічених діодів виявляється лише їх заміною.

Основні причини несправностей

Поломка поля є поширеною причиною, тому ви можете виправити це в деяких випадках. Усі можливі рішення вже приймаються. Але до цього вам потрібно знати причини невдачі:

 • Нестабільне напруження. Зношування компонентів пояснюється постійними стрибками напруги.
 • . Дроти, ймовірно, будуть розплавлені.
 • Захист мережевого запобіжника, викликаючи подальшу проблему з джерелом живлення. Він визначається вимерлим індикатором.
 • Знос конденсаторів через часту експлуатацію.

Знання перерахованих основних факторів дозволить вам зважити та проти обслуговування. Ряд проблем легко вирішується незалежно, іншим знадобиться втручання фахівця.

Визначення несправних світлодіодів

Після розібрання я побачив, що попередні майстри вирізали несправні світлодіоди з бару, після чого світлодіоди з інших дощок, встановлених на їх місці. Вони зробили це добре, немає скарг на якість виконаної роботи.

Світлодіоди, які були замінені в попередньому ремонті

джерело, живлення, телевізора, ремонт

Для пошуку несправних світлодіодів використовували лабораторне живлення. На кінчиках крокодилів встановили дві тонкі голки.

джерело, живлення, телевізора, ремонт

Для визначення номінального значення світлодіодів спочатку встановіть напругу близько 3 вольт і перевірив, чи світить світлодіод. Далі він підняв напругу та 5 вольт з копійкою і повторив чек. Світлодіод загорівся, і це означало, що світлодіоди використовувались із 6.Вольтовою номінальною вартістю.

джерело, живлення, телевізора, ремонт

Таким чином, я перевірив усі світлодіоди і знайшов лише одну несправну. На цьому етапі необхідно погодитися з власником типу ремонту.

При ремонті родзинки краще змінити всі світлодіоди, оскільки в будь.Якому випадку старі світлодіоди можуть вийти з ладу в будь.Який час, що призведе до повторного ремонту. Якщо немає бажання змінювати світлодіоди, ви можете замовити повністю бар.

Власник висловив бажання встановити нові дошки. Оскільки вони недоступні, я замовив їх у Китаї на його ім’я. Під час очікування було вирішено відновити телевізор, замінивши лише один світлодіод. Після неодноразового зриву власник вже прийде з смужками для заміни, і це скоротить час ремонту до мінімуму. Правда, коли ця поломка відбудеться, це невідоме, можливо, телевізор буде працювати дуже довго

Загальні положення щодо ремонту телевізійних енергетичних одиниць.

Несправність блоку живлення є одним із частих поломок. Завдання забезпечення всіх вузлів телевізора лежить на ньому. Оскільки електричні мережі часто мають відхилення від норм, часті втрата та сплески електроенергії призводять до виходу з ладу телевізійного живлення та іншого радіо обладнання.

Інші причини, які є непридатними для PSU:

 • Наявність ланцюгів у джерелах живлення, елементи яких знаходяться під впливом імпульсних напруг та струмом великих рейтингів (для напруги. До 1000 В, для струму до 5a);
 • Наявність великої кількості тепло втіюючих елементів живлення;
 • Низька технологічна якість розвитку та встановлення електронних схем (це особливо стосується телевізорів Funai);
 • Несправності електронних компонентів (прихований заводський шлюб);
 • Експлуатація телевізорів у не рекомендованих кліматичних умовах, а також використання мережі змінного струму з іншими параметрами, ніж рекомендовано.

Звичайно, для запобігання можливих несправностей у майбутньому вам просто потрібно виконати такі правила:

 • Купуючи телевізор, зосередьтеся на добре встановленій компанії.Виробник (Panasonic, Philips, Sony тощо.D.), а також вибирати будь.Яку основну модель телевізора (наприклад, Sony 2100 або Toshiba 2135);
 • Спробуйте відповідати умовам експлуатації телевізора, вказаними в інструкціях щодо роботи певної моделі.
 • Давайте зупинимось на найбільш характерних несправах живлення:
 • Блок живлення не працює (варіанти: коли мережевий запобіжник спалюється і коли він залишається недоторканим);
 • Потужність живлення спрацьовує (часто в цьому випадку високий тональний свист або переривчастий свист лунає від імпульсного трансформатора в джерелі живлення);
 • Блок живлення виробляє недооцінені або високі значення;
 • Так.Листі плаваючі несправності;
 • Несправності телевізійних вузлів, які не пов’язані з дефектами джерела живлення, але якось впливають на його експлуатацію (ланцюги такт живлення джерела живлення з невеликого сканування, навантажувальних навантажень, електроживлення електроенергії).
See also  Як налаштувати NFC на Xiaomi 8T

Давайте зупинимось на цих помилках.

Мережевий запобіжник блокує, коли живлення увімкнено.

Причиною цієї несправності може бути такі вузли:

 • Мережевий фільтр і випрямляч;
 • Автоматична блока комутації вхідної напруги (110 В. 220 В);
 • Елементи ключового модулятора;
 • Система демагнетизації.

Щоб перевірити справність одного з перерахованих вище вузлів, слід по черзі відключити їх (що найпростіше).

Спочатку відключіть систему демагнетизації. Для цього достатньо випасти. Це потрібно зробити тому. Також руйнує ланцюг “” мережевий діодний міст з решти схеми та перевірити послідовно:

У цьому блоці фільтрувальні конденсатори C, C1, C2 найчастіше виходять з ладу.

Нинішній.Обмежуючий резистор R часто спалює одночасно з мережевим запобіжником F (у випадку, коли C, C1). Індуктивний фільтр t дуже рідко виходить.

 • Мережевий випрямляч на розбитті мостних діодів;
 • Конденсатор фільтра після діодного мосту (він великий, потужність 200-500 мкФ для робочої напруги 300-400 В) для короткого замикання;
 • Елементи ключового модулятора (особливо зверніть увагу на справність потужного термінального транзистора модулятора ШІМ, елементів його обрамлення, а також ключового чіпа (якщо такі є)).

.

Наприклад, відмова потужного ключового транзистора живлення може бути ініційована несправністю захисних ланцюгів, ланцюгами відстеження вихідних напруг, імпульсним трансформатором, модулятором Shim, модулятором.

Знайшовши несправний елемент та його заміну, відновити розірвані ланцюги.

У випадку, коли автоматична живлення не має несправної потужності, вони можуть вийти з ладу: мережевий запобіжник, струм.Обмежуючий резистор R (див. Рис. 13), випрямляч, фільтрування електролітичних конденсаторів, а також елементи. Це досить серйозна несправність

Блок живлення не вмикається, мережевий запобіжник є недоторканим.

У цьому випадку слід перевірити елементи урочища:

Мережевий фільтр. Випрямляч. Shim. Модулятор.

По.Перше, перевірте, чи є постійна напруга близько 300 В на мережевому електролітичному конденсаторі (див. Rice. Чотирнадцять). Якщо ні, то слід шукати зазор у мережевому фільтрі, а також перевірити резистор R

У випадку з 300 В на конденсаторі С вимкніть потужність, розрядок С і перевірте ланцюг з діодного мосту через первинну обмотку імпульсного трансформатора до колектора (або стоку.У випадку використання польового транзистора) ключовий транзистор t

Ви також повинні перевірити обмотки мережевого імпульсного трансформатора TP на коротке замикання поворотів.

Наступний метод перевірки імпульсних силових трансформаторів для коротко закритих поворотів добре встановив себе: метод паралельного резонансу

джерело, живлення, телевізора, ремонт

Необхідне обладнання:

Принцип операції заснований на явищі резонансу. Збільшення (з 2 разів і більше) амплітуда коливань від генератора низької частоти вказує на те, що частота зовнішнього генератора відповідає частоті внутрішніх коливань ланцюга CL.

Алгоритм сімейного пошуку та його ремонт

Ремонт телевізорів та іншого вітчизняного та промислового обладнання може бути вигідним та економічно виправданим, але лише за умови, що у вас є мінімальна технічна грамотність і добре знайомі з усіма відповідними запобіжними заходами. Не кожен любитель зможе відремонтувати джерело живлення. Це дуже важке і небезпечне заняття.

Але якщо ви все ще відчуваєте впевненість і бажання зрозуміти причини непрацездатності телевізора, зокрема, перевірити його джерело живлення, ви запропонуєте вам виконати цю послідовність дій:

 • Вимкніть телевізійний приймач з мережі та перевірте саму розетку: проблема може бути у нестабільній напрузі мережі або в несправності самої розетки (або подовжувача).
 • Розчиніть конденсатор високої напруги на дошці, щоб в майбутньому не було короткого замикання (ви можете просто закрити його із ізоляційною викруткою, тестеру або принести лампочку до неї на пару секунд).
 • Якщо все добре з джерелом живлення в системі, то наступним кроком стане виклик джерела живлення ON.DUTY, який, як було написано раніше, напруга повинна підтримуватися на 5 вольт. Якщо менше, вам потрібно буде перевірити конденсатори.
 • Тепер перевірте запобіжник через тимчасове перевантаження або через закриття в мережевих схемах напруги, ця частина може просто вигорити.
 • Тепер демонтувати тіло телевізора і вийняти системну дошку.
See also  Miui 11 не оновлюється Redmi Note

Фактичною причиною відмови запобіжників може стати напруга, різке відключення, удари блискавки або випадковий збій у мережі. Важливий! Ви можете замінити заблокований запобіжник лише на частину того ж номінального значення, яке рекомендує виробник електронного пристрою!

Після цього покладіть дошку на рівну поверхню та проведіть візуальний огляд:

 • Перевірте самі на наявність тріщин кільця;
 • Спеціальний пристрій для вимірювання напруги (тестер) Перевірте кожен резистор, транзистор, електролітичний конденсатор, діод;
 • Ретельно огляньте всі паяльні зони, безперервність доріжок, чи є зриви, перерви тощо.D.

Якщо ви помітите затемнений або розтрісканий резистор, його потрібно буде замінити. Опір цих елементів зі значеннями в діапазоні від 0 до Icles також є ознакою їх непідробності. Якщо у дошці є конденсатори з набряклою верхньою кришкою, їх також доведеться замінити.

Роботу діодів кремнію можна перевірити двома способами:

 • Випадати з дошки і перевірити напругу на тестер (в режимі з межею 20 ком): у прямому напрямку значення має бути 3-6 ком, у зворотному напрямку-∞;
 • Герметичні діоди перевіряються мультиметром у режимі вимірювання падіння напруги-значення має бути до 0,7 В (якщо напруга становить 0 або близький до того, чи все одно доведеться підняти і перевіряти спочатку).

Біполярні транзистори потрібно перевірити двічі: як у прямому, так і в зворотному напрямку.

Щоб перевірити напругу живлення пульсу, зробіть наступне:

 • Візьміть схему та 2 цибулини 100 Вт.
 • Визначте, де є каскад вихідного розгортання.
 • Відключіть його і замість цього підключіть лампочку.
 • Знайдіть конденсатор фільтра живлення у вторинних схемах і з’єднуйте до нього другу лампочку, що створить імітацію навантаження.

Якщо лампочка загорівся, це говорить про те, що в джерелі живлення виникають проблеми: у вхідних схемах, випрямлячі, мережі, силовому конденсаторі чи іншому. Але якщо світло загоряється, виходить, і тоді дуже сабо світить, то джерело живлення є нормальним. І схема знадобиться для того, щоб точно визначити, де утворився зазор.

Якщо потужність вимкнена, а запобіжник не вигорів, то, швидше за все, несправна схема запуску (відкриті резистори для запуску), відкриті резистори рідини (через короткі напівпровідники), несправні компоненти контролера.

Діагностика проблем у імпульсних джерелах електроенергії іноді складна через взаємозалежність компонентів, які повинні функціонувати належним чином, щоб будь.Яка частина джерела живлення явно виконувала свою частину робочого процесу.

В іншому джерелі живлення пристрої зв’язку можуть вийти з ладу (часто це 800 В транзисторів).

Крім того, таке обладнання може вийти з ладу, коли потужність відновлюється після вимкнення електроенергії. Цей момент дуже напружений: будь.Який стрибок потужності небажаний. (Деякі конструкції враховують це і обмежують стрибок при включенні).

Однак причина багатьох проблем негайно очевидна і має прості корекції. Найслабшим зв’язком у їх складі є заблоковані перебої в транзисторі або сушеного конденсатора основного фільтра. Не думайте, що всі проблеми, пов’язані з джерелом живлення, завжди будуть складними та заплутаними. У більшості випадків немає.

Продовольчий джерело живлення на основі безперервного стабілізатора, структурна схема

Узагальнена структурна схема блоку живлення на основі безперервного стабілізатора представлена ​​на малюнку 1.

джерело, живлення, телевізора, ремонт

Вступний фільтр призначений для захисту вузлів та блоків телевізора від зовнішніх перешкод із ланцюгом поставок. Як правило, використовується схема фільтра, показана на малюнку 2.

Конденсатор C1 призначений для захисту від антифази, C2, SZ. Від симфазіального перешкоди.

Призначений трансформатор потужності.Для гальванічної обміну схеми з мережі. Як правило, для потужності з мережі 50 Гц використовуються трансформатори броні та ядра, виготовлені на магнітних схемах оптимальної форми. Форма броні майже еквівалентна стрижню у вазі, але неповноцінна з точки зору обсягу та витрат. Незважаючи на це, при низькій потужності (до 200 Вт) віддають перевагу броні.Трансформерам, як простіше в дизайні.

З силою в декількох сотнях ват використовуються стрижні з двома котушками на оптимальній формі.

У випрямлячах для живлення телевізора використовується одноразова схема випрямлення. Схема випрямлення двох.Сюльфурів із виведенням із середньої точки. Схема мосту. Подвоєння напруги. Схема множення напруги

Режим випрямлення значною мірою визначається типом фільтра, підключеного до його виходу. Разом з розглянутими випрямляннями, ємнові фільтри, у подібних умовах, LC, RC та P-подібних CLC, використовуються фільтри CRC

Стабілізатори, показані в структурній схемі. Це пристрої, які підтримують постійну напругу споживачів (телевізійні вузли). Відповідно до принципу дії, безперервні стабілізатори можна розділити на параметричні та компенсаційні. Для стабілізації напруги використовуються нелінійні елементи. На малюнку 9 представлені параметри для схеми стабілізатора параметрики.

See also  Налаштування телевізора LG на супутнику.

На малюнку 10 ланцюг стабілізатора напруги компенсації представлений транзисторами.

Стабілізатор складається з елемента управління VT1, квартири DC, джерела напруги підтримки R3, R4, R5 та фільтрувального конденсатора C1. Змінний резистор R4 дозволяє регулювати вихідну напругу. З невеликим струмом навантаження одного транзистора достатньо в складі елемента управління VT1. Якщо струм навантаження досягає декількох амперів, необхідно додати VT1, VT2, R1, що розірвав джемпер A-B, підключитися.В даний час стабілізатори типу компенсації майже не використовуються на дискретних елементах, вони були замінені стабілізаторами в інтегральних показниках. Як правило, такі стабілізатори побудували захист від перевантаження, вимагають мінімальної кількості зовнішніх елементів і широко використовуються у зв’язку з цим, і стабілізатори серії 78xx можуть бути прикладом; 79xx.

Характерні несправності та їх ідентифікація

Розглянемо типові несправності джерела живлення, використовуючи приклад телевізора з/на екран бренду “ViewSonic N3260W”. Їх зовнішні прояви виражаються у наступних відхиленнях від нормальних режимів роботи пристрою відтворення:

 • Клацнувши кнопку “мережа”, телевізор взагалі не вмикається.
 • Індикатор світиться, але телевізор не переходить від службовця в режим роботи.
 • Зображення з’являється лише через деякий час.
 • Можна включити телевізор після кількох спроб, після чого з’являються нормальне зображення та звук.

Перше, що починається експертиза, коли виявлено більшість цих несправностей. Це ретельне огляд дошки ВР із пристроєм, повністю відключеним від мережі. Якщо не підозріло виявлено, вам слід перейти до більш детального аналізу їх зовнішності. Для цього вам потрібно буде демонтувати модуль подачі від корпусу, який спочатку відключив усі роз’єми.

Тоді необхідно скинути конденсатор фільтра високого напруги потужностей, залишкова напруга, на яку небезпека. У блоках живлення більшості телевізійних моделей, включаючи це, причинники найчастіше:

 • Несправність електролітів вторинних ланцюгів живлення.
 • Низькоякісна пайка окремих компонентів дошки (зокрема, дросельні та напівпровідникові елементи).
 • Вигорання силових (ключових) транзисторів.
 • Контактувати або зникнути з контактів у з’єднувачах живлення.

джерело, живлення, телевізора, ремонт

Зверніть увагу: щоб переконатися, що електроліти постаріли і не виходили за їх набряклою кришкою (фото зверху).

Наслідки поганої фільтрації через їх несправність є найбільш різними Часто вони призводять до несправності пам’яті материнської плати та необхідності її оновлення.

Решта несправності також візуально. Коли транзистори спалюються, наприклад, в області їх сценарій розрізнених чорних табличок Гері. Періодичне зникнення контакту знімне його реставрацією з легким ухиленням з боку в бік.Щоб провести таку перевірку, вам знадобиться тестер, включений у режим “дзвінка”. В інших випадках несправності виявляються втратою необхідних вентиляторів на результатах (або їх відхиленням від норми).

Основні причини зриву

Поломка поля в сучасних світлодіодних телевізорах. Одна з найпоширеніших проблем. Однак шкода може спричинити багато факторів, фахівці відрізняються 4 основними причинами:

 • Падіння напруги в мережі (отримання сильно зменшеної або підвищеної вихідної напруги). Внаслідок постійно галопного стресу не тільки робота телевізора погіршується, але й елементи компонентів також стають непридатними. Щоб не було проблем через нестабільну напругу, рекомендується використовувати стабілізатор.
 • Коротке замикання. Може призвести до спалення багатьох вузлів та частин пристрою, включаючи джерело живлення.
 • Невдача мережевого запобіжника
 • Пошкодження конденсаторів. Часто виникає проблема, особливо при тривалому режимі телевізора. На погіршення конденсатора впливає більш тимчасовий, ніж зовнішні фактори. Невдача цього елемента можна знайти із зоровою діагнозом за його характерним здуттям (опуклість).

Поява несправностей живлення також сприяє:

 • Не відповідність з експлуатаційними рекомендаціями;
 • Порушення кліматичного режиму;
 • Демонтаж пристрою без досвіду та знань на пристрої технології.

Телевізор не терпить різкої різниці в температурі та вологості. Купивши його взимку і залучивши його в нагріту кімнату, не вмикайте пристрій відразу, щоб уникнути утворення конденсату всередині та передчасних пошкоджень важливим компонентам.

Для самостійного залучення дорогого обладнання потрібно мати основні технічні навички та спеціальні інструменти. Якщо все це не так, краще негайно звернутися до майстерні.