Home » Як підключити жорсткий диск до комп’ютера.

Як підключити жорсткий диск до комп’ютера.

Підключення другого жорсткого диска до комп’ютера або ноутбука, якщо Windows не бачить

Всім привіт! Сьогодні ми проаналізуємо питання про те, як підключитися та встановити другий жорсткий диск на комп‘ютер. Я розбив статтю на три кроки: спочатку ми побачимо, які роз’єми знаходяться в системному блоці, тоді ми правильно підключимо її, і в самому кінці ми створимо досу і форматуємо його.

Якщо ви не придбали жорсткий диск і поки що в думці, тоді я раджу вам повністю прочитати першу главу. Там я дам кілька порад щодо вибору жесту для комп’ютера. Незалежно від того, яка у вас операційна система: Windows 7, 8, 10 або навіть Linux. Все робиться аналогічно. Якщо у вас є якісь запитання, то ми пишемо в коментарях-я швидко відповідаю.

Підключення жорсткого диска до комп’ютера всередині системного блоку

Нижні дві комірки розроблені для встановлення жорсткого диска.

Для підключення жорсткого диска SATA використовуйте інформаційний кабель, призначений для передачі цифрової та аналогової інформації з великою швидкістю

Якщо в HMDD є дві конфігурації SATA та Molex, з’єднання одного з них буде достатньо

Якщо в джерелі живлення немає з’єднувачів SATA, вам потрібно використовувати адаптер їжі

При використанні нового HMDD його налаштування виконуються під час встановлення операційної системи.

Перш ніж підключити новий жорсткий диск IDE, його робочий режим визначається користувачем. Якщо підключений один жорсткий диск, то встановлено основний режим майстер. Під час підключення декількох гвинтів один з них надається пріоритет у вигляді основного режиму, а другий з’єднаний у підпорядкованому режимі рабів.

Як підключити зовнішній жорсткий диск

Щоб підключити зовнішній привід до ПК, використовуйте сумісний USB або USB/Mini (мікро) USB.Кабель USB. Зачекайте кілька секунд, поки пристрій знайдено.

Якщо після підключення жорсткого диска не визначено, однією з найімовірніших причин є відсутність влади. У цьому випадку вам знадобиться спеціальний USB.Кабель з гілкою. Перша штекер буде використана для передачі даних, а другий для живлення, тому два слоти USB будуть зайняті відразу. Однак можуть бути й інші причини, що комп’ютер не бачить жорсткого диска. Ми розглянемо їх детальніше у відповідному розділі.

Як підключити другий, додатковий жорсткий диск до комп’ютера через роз’єм SATA

Якщо у вас стандартний жорсткий диск з комп‘ютера, то ви також можете легко підключити його як другий диск. Ми робимо все відповідно до тієї ж схеми. По.Перше, ми фіксуємо новий диск зі стандартними гвинтами з обох боків у кошику дисків, щоб не було вібрацій:

See also  Як побачити, який процесор на комп’ютері. Визначення процесора за допомогою екрана системи

підключити, жорсткий, диск, комп

Потім підключіть роз’єм поїзда та живлення. Диск підключений.

Ide-inteatheis

Щоб підключити IDE на жорсткому диску до комп’ютера, вам потрібно знайти роз’єм поїзда на материнській платі, вставити петлю (яка сторона не є важливою), зверніть увагу на те, що “ключ” на роз’ємі входить у перерву в вхід на материнську плату, т.Е. Є лише одна комбінація підключення, вставка “догори ногами” не може працювати. Якщо ви відчуваєте, що поїзд не хоче входити до роз’єму, перевірте правильне розташування “клавіш”.

Після того, як ми зробили цю операцію, ми вставляємо потяг на жорсткий диск таким же чином (є також “ключ”). Тоді нам потрібно підключити живлення до нашого жорсткого диска за допомогою роз’єму Molex, який присутній на будь.Якому джерелі живлення.

Коротко про накопичувачі, які знаходяться на ноутбуках

На сучасних ноутбуках знайдено не тільки класичні диски, але й суцільні держави. SSD. Вони можуть мати різні, несумісні наміри зв’язку.

Найпоширеніша інтеграція як жорстких, так і твердих дисків називається “sata”. Він представлений 7-контактним роз’ємним даними та 15-контактною потужністю підключення.

Тиждень SATA Inte найчастіше зустрічається серед приводів для стаціонарних комп’ютерів, його підтримують будь.Яка сучасна материнська плата (якщо ви не враховуєте спеціалізовані та старі пристрої). Він абсолютно ідентичний стандарту SATA, який використовується в ноутбуках. Точніше, це єдиний стандарт.

IDE (PATA)

Барабанщики з інтеграцією IDE (PATA) можна знайти лише на дуже старих пристроях. Випущені більше 10 років тому. Їх відмінною особливістю є довгий 40-контактний роз’єм для поїзда передачі даних та 4-контактного порту живлення.

Матері.Дошки останнього покоління інтеграції IDE (PATA) більше не підтримують. Для підключення IDE-диска до комп’ютера, де реалізується лише підтримка SATA, буде потрібен адаптер.

Msata

Формат MSATA виробляє мініатюрні накопичувачі SSD, які часто можна знайти на ноутбуках останнього покоління. За формою, роз’єм MSATA дуже схожий на Mini PCI-E, але вони електрично несумісні.

Можна буде підключити пристрій MSATA до більшості настільних материнських дощок лише через адаптер, оскільки ця інтеза рідко зустрічається на них.

SSD-депутатів стандартного m.2 навіть більш компактні, ніж MSATA, і в основному використовуються на Ultrabooks. Вони випускаються з трьома типами роз’ємів, які відрізняються один від одного розташуванням ключового розрізання:

  • Тип B має декольте ближче до лівого краю. Частина, що знаходиться зліва від ключа, містить 6 контактів.
  • Тип M має декольте ближче до правого краю. Частина, що знаходиться праворуч від вирізання, містить 5 контактів.
  • Тип BM має обидва клавіші.

SSD з роз’ємами B і M може бути підключений лише до слота вашого типу, і BM. До обох.

На настільних материнських дошках, слоти m.2 поки що також рідкість.

підключити, жорсткий, диск, комп
підключити, жорсткий, диск, комп

Почніть підключати жорсткий диск

По.Перше, повністю відключіть усі кабелі від вашого системного блоку, включаючи кабель живлення. Після цього потрібно зняти бічні обкладинки системного блоку. Нам потрібно видалити обидва обкладинки відразу, оскільки нам потрібен доступ до системного блоку з обох боків. Як правило, бічні кришки кріпляться за допомогою чотирьох гвинтів на задній частині системного блоку.

Після того, як ми зняли бічні кришки, ви можете почати встановлювати жорсткий диск у вашому системному блоці. Огляньте свій системний блок і знайдіть вже встановлений жорсткий диск. Якщо ви хочете замінити встановлений жорсткий диск на новий. У цьому випадку ви можете встановити новий жорсткий диск у тому ж відділенні.

See also  Не показує монітор на комп'ютері. Невдачі при роботі операційної системи

Якщо ви хочете підключити новий жорсткий диск, залишаючи старий на місці. Тоді вам просто потрібно встановити новий диск у сусідньому купе. Вибираючи відсік для встановлення, спробуйте залишити вільний простір між жорсткими дисками. Це значно покращить їх охолодження. Після встановлення жорсткого диска замість старого або в наступному зі старим не забудьте виправити його чотирма гвинтами. Гвинти потрібно досить сильно затягнути, щоб жорсткий диск не вібрує під час роботи і не створював непотрібного шуму.

Після встановлення жорсткого диска вам потрібно підключити його. Підключення жорсткого диска за допомогою інтегралу SATA не повинно викликати труднощів. Все, що вам потрібно зробити. Це вставити кабель SATA в дошку матеріалу та в роз’єм на жорсткому диску.

Кабель SATA до роз’єму матеріалу

Після цього вам потрібно приклеїти силовий кабель на жорсткий диск. Цей кабель має широкий і вузький роз’єм, щоб ви не змогли заплутати його з чимось іншим.

Силовий кабель для підключення жорсткого диска

Як результат, після з’єднання жорсткий диск повинен виглядати на малюнку знизу. Кабель від джерела живлення підключений зліва, а кабель SATA від материнської плати підключений праворуч.

Після того, як всі кабелі підключені до жорсткого диска, системний блок може бути закритий. Покладіть бічні кришки назад, підключіть кабелі та увімкніть комп‘ютер. Процес підключення жорсткого диска на цьому завершується.

Після запуску операційної системи ви можете зламати новий жорсткий диск або просто відформатувати його, якщо створення логічних розділів не потрібно.

Творець веб-сайту COMPECERTION.NET, автор понад 2000 статей про ремонт комп‘ютера, співпрацюйте з програмами, налаштування операційних систем.

Задайте питання у коментарях під статтею або на сторінці “Запитайте”, і ви обов’язково отримаєте відповідь.

Попереднє налаштування

Диск повинен відповідати деяким вимогам, щоб він був просто встановлений та налаштований на роботу в Windows:

  • Форм.Фактор внутрішнього жорсткого диска для системного блоку 3.5. Якщо в руках форми жорсткого диска 2.5, загалом, це не страшно, але буде проблематично виправити це в потрібному розділі без додаткової набутої кишені.
  • Сучасна інтеграція з’єднання. SATA 3. Структурно, відмінності між попередньою SATA. SATA 2 і SATA 3. Різниця в пропускній здатності, тобто в швидкості обміну даними. Якщо материнська плата підтримує SATA 2, а диск SATA 3 можлива несумісність.

Щодо унікальних цілих чисел зв’язку, є ще:

  • Ultra3 SCSI на жорстких дисках IBM.
  • Застарілий IDE інтегроване з’єднання за допомогою широкого 40-контактного кабелю.
  • Час випробував послідовну комп‘ютерну інтеграцію SAS (SCSI).

Для кожної інтеграції з’єднання повинен бути відповідний потяг. Материнська плата, звичайно, також повинна підтримувати зв’язок на цій інтезі.

Жорсткий диск є струмом від джерела живлення через інтенсивність SATA.Сила або молексне гніздо (шанувальники застарілого зразка). Для з’єднання з живленням використовується адаптер SATA-Power.

See also  Чому комп'ютер завантажує довгий час, коли ви вмикаєте. Якщо невірні параметри запуску системи встановлені

Для стаціонарних комп’ютерів рекомендуємо вибрати внутрішній жорсткий диск у Форм.Фактор 3.5 З взаємодією з’єднання SATA III.

У разі заміни HDD

Не забудьте перевірити, чи відповідають наміри джерела живлення та дату заміни та заміну. Якщо це диск SATA II. Переконайтесь, що материнська плата підтримує SATA III або придбайте SATA II Вінчестер. Якщо накопичувачі однакові, потяг для з’єднання використовуйте те саме. Якщо ні, для приводу з SATA 3:

У разі встановлення додаткового диска

У цьому випадку вам може знадобитися додатковий розділ у тілі системного блоку, додатковий кабель SATA III. Додатковий аналогічний порт на материнській платі та подвійний силовий кабель SATA. Molex. Оскільки у 95% випадків інших вільних з’єднувачів Molex, швидше за все, не буде.

Другий жорсткий диск на ноутбуці

Вінчестери на портативних комп’ютерах не мають такої ж великої ємності, що і на стаціонарному. І іноді користувачі хочуть збільшити місце, але на ноутбуці немає слота для додаткового жорсткого диска. Як підключити другий жорсткий диск до ноутбука в цьому випадку? Це можна зробити, встановивши жорсткий диск замість оптичного приводу.

Для цього є спеціальні адаптери. Без них не вдасться підключити інший жорсткий диск, оскільки роз’єми DVD-ROM та жорсткого диска різні. Перш за все, вам потрібно з’ясувати товщину вашого приводу. На різних ноутбуках це може відрізнятися. Найпоширенішими є 12,7 мм і 9,5 мм. Ви можете дізнатися це:

Використовуйте програму для діагностики типу обладнання Everest або AIDA. Перегляньте модель оптичного приводу та знайдіть специфікацію в Інтернеті. Точні розміри повинні бути вказані на веб.Сайті виробника. Відкрутіть накопичувач і вимірюється вручну.

Після придбання адаптера ви можете почати встановлювати жорсткий диск. Від’єднайте комп’ютер від живлення та вимкніть його. Ви можете крутити його лише в неопрацьованому стані. Розгорніть оптичний привід. У більшості випадків він кріпиться з 2-4 гвинтами.

Візьміть адаптер і зніміть акцент, що знаходиться на протилежному з’єднувачах регіону. Деякі намагаються увімкнути другий диск, підключивши його до адаптера під гострим кутом. Тож ви можете зламати контакти. Акцент знімний і потрібен для виправлення жорсткого диска. Потім щільно натисніть жорсткий диск до контактів. Іноді для цього потрібно докласти зусиль.

Після встановлення та фіксації кріпить болти для більш жорсткого з’єднання адаптера з димом. Для того, щоб не зіпсувати зовнішній вигляд ноутбука, вам потрібно вийняти передню панель з оптичного приводу та виправити його на адаптері на жорсткий диск. Акуратно вставте пристрій у ноутбук і покладіть усі обкладинки назад. Якщо все було зроблено правильно, новий жорсткий диск відображатиметься в BIOS.