Home » Як скласти локальну мережу між комп’ютерами. Створення локальної мережі в Windows

Як скласти локальну мережу між комп’ютерами. Створення локальної мережі в Windows

Table of Contents

Налаштування локальної мережі в Windows 10. Домашня мережа через маршрутизатор Wi-Fi між Windows 10 та Windows 7

У цьому посібнику ми детально розглянемо, як створити локальну мережу між комп’ютерами з будь.Якою з останніх ОС Windows, включаючи Windows 10 та 8, а також відкрити доступ до файлів та папки в локальній мережі.

Зауважте, що сьогодні, коли майже в кожній квартирі є маршрутизатор Wi-Fi (бездротовий маршрутизатор), створення локальної мережі не потребує додаткового обладнання (оскільки всі пристрої вже підключені через кабель або маршрутизатор Wi-Fi) та не тільки дозволить передавати вам файли між комп’ютерами, але, наприклад, переглянути відео та слухати музику, що зберігається на жорсткому диску комп’ютера на планшеті або сумісному телевізорі, не кидаючи його спочатку на флеш.Накопичувачі USB (це є лише одним прикладом).

Примітка. Якщо вам потрібно створити локальну мережу між двома комп’ютерами Windows 10 або 8 за допомогою Wi-Fi за допомогою комп’ютера бездротового з’єднання (без маршрутизатора та проводів), тоді використовуйте інструкції: Налаштування комп’ютера Wi-Fi (AD.HOC ) у Windows 10 та 8 для створення з’єднання, а після цього кроки нижче, щоб налаштувати локальну мережу.

Що таке локальна мережа і чому вона потрібна

Місцева мережа. Це система зв’язку, яка складається з двох або більше комп’ютерів, підключених кабелями. Підключення через локальну мережу надає власникам підключених комп’ютерів такі можливості:

 • Обмін файлами між комп’ютерами;
 • Використання загальних файлів на диску;
 • Спільна робота над документами;
 • Можливість грати в комп’ютерні ігри в мережі.

Зважаючи на те, що зараз багато хто вдома використовує більше одного комп’ютера, питання їх з’єднання в локальній мережі все ще актуальна. Тому, якщо ви не знаєте, як це зробити, наведені нижче в статті допоможуть вам.

локальну, мережа, комп, ютерами

Підключення двох комп’ютерів до місцевої мережевої локальної локальної мережі

Дуже часто користувачі на форумах шукають інформацію про підключення двох комп’ютерів до локальної мережі. Вони задають подібне запитання не тільки для учасників форуму, але й на сайтах, де реалізується так званий поширений запитання (питання питання). Оскільки підключення комп’ютерів через LAN також викликає питання відвідувачів до блогу, я вирішив написати детальну інструкцію статті. Слід сказати, що в цій публікації ми розглянемо підключення двох комп’ютерів до мережі кабелю LAN, і ми розглянемо бездротове з’єднання Wi-Fi в одній із наступних публікацій.

Як ви розумієте, для локального з’єднання двох комп‘ютерів нам потрібен кабель локальної мережі, випробуваний перехресний метод. Варто сказати, що для комп’ютерів з інтеграцією Atyo-Mdix Ethernet (інтеграція залежно від середовища передачі) тип обтиску (прямий або хрест) не має значення, оскільки мережевий порт автоматично регулюється. Ця технологія повинна підтримуватися двома пристроями.

Нічого повністю і на практиці трапляється, що мережеве покарання з Ethernet Auto-Mdix відмовляється правильно працювати. Щоб уникнути таких ситуацій, я рекомендую дотримуватися стандартів стиснення закрученої пари та кожного типу тестування тиску за допомогою використання LAN для її призначення. Перш ніж підключити два комп’ютери до локальної мережі, не забудьте переконатися, що ви використовуєте робочий та бажаний тип кабелю. Деталі про те, де використовується прямий та перехресний тип, і як повернути кабель локальної мережі без злочинців (видавлення інструменту) читайте тут.

See also  Як увімкнути камеру на ноутбуці Sony

Довжина закрученої пари для підключення двох комп’ютерів до локальної мережі не повинна бути більше 100 метрів. В іншому випадку ослаблення сигналу вплине на якість роботи мережі.

Крім того, ви можете використовувати Firewire (IEEE 1394 або I-Link) для підключення двох комп’ютерів, якщо обидва пристрої (ноутбук, робочий стіл) мають відповідні порти. Якщо порти IEEE 1394 не встановлені, ви можете встановити контролер/розширення контролера для керування слотом PCI у Firewire Desktop та поставити карту PCMCIA з портом i-link на ноутбуці. Кабелі Firewire мають 4 контакт (PIN) та 6 контактів (PIN). Залежно від наявних портів у підключених комп’ютерах, використовуйте відповідний кабель.

Отже, ви підключили два комп’ютери в одному з описаних на шляху. Якщо ви створюєте мережеве з’єднання двох комп’ютерів через роз’єм RJ-45, то індикатор контролера Ethernet повинен світитися/моргнути із зеленим світлом (як правило, індикатор світла розміщується біля роз’єму RJ-45). Якщо цього не відбудеться або індикатор світить лише на одному комп’ютері, тоді перевірте правильність обтиску кабелю.

Також переконайтеся, що мережеві адаптери включені, для них встановлені драйвери, а пристрої працюють нормально. Але якщо індикатори на двох комп’ютерах світяться або спалахнули, то випливає, що встановлено апаратне з’єднання, а кабель не має перерв і працює правильно.

Якщо ви використовуєте Windows 7 Operational Sictem (Windows XP), то, як правило, після підключення комп’ютери починають «бачити» один одного і працювати нормально. Все залежить від попередньо встановлених параметрів. Однак якщо цього не відбудеться, то вам потрібно внести деякі зміни в параметри мережевих з’єднань.

Давайте розглянемо пряме з’єднання двох комп’ютерів через операційну систему Firewire або LAN (скручена пара) Windows XP, а потім ми проаналізуємо, як поєднати два комп’ютери роботи в Windows 7. Бажано, щоб два підключені комп’ютер були в одній робочій групі.

Повідомляючи про два комп’ютери в мережі, в якій працює Windows XP.

Введіть “запуск” на “Панелі управління” та натисніть на значок “Мережеве з’єднання”. Клацніть з правою кнопкою миші на “З’єднанні в локальній мережі” та в контекстному меню Введіть “Властивості”.

У вікні, що відкривається, перейдіть до Інтернет.Протоколу (TCP/IP) та переставіть перемикач на “Використовуйте наступну IP.Адресу”.

Тут нам потрібно ввести мережеву IP.Адресу для комп’ютера. Наприклад, так:

Тобто “головний шлюз” не є необхідним, але якщо комп’ютери не бачать один одного, тоді введіть цей параметр. Після цього натисніть “ОК” у всіх вікнах.

Те саме потрібно зробити на іншому комп’ютері, але ввести іншу IP.Адресу. Наприклад, так:

Тепер має бути з’єднання між комп’ютерами (якщо між персоналом немає спілкування, то перезавантажте їх). Щоб перевірити правильні параметри, введіть “Мережеві з’єднання” та натисніть на значок “Локальне мережеве з’єднання”. Вікно “стан” повинно бути “підключеним”.

Якщо “з’єднання обмежене” варте того, перевірте правильність заповнення параметрів мережевого з’єднання. Ми з’ясували з’єднання в операційній системі Windows XP, тепер розглянемо, як організувати мережу між двома комп’ютерами в Windows 7.

Повідомлення про два комп’ютери в мережі, що працює в Windows 7.

Насправді, у Windows 7 немає особливих відмінностей для підключення двох комп’ютерів до мережі, але щоб зрозуміти тим, хто використовує цю конкретну операційну систему, я опишу послідовність дій спеціально для них.

Ми переходимо до “панелі дирекції” та вибираємо “мережу та Інтернет”. Далі перейдіть до центру та контролю мережі та загального доступу та натисніть на “зміна параметрів адаптера”. Ось ми на місці. Клацніть на “Локальну мережу” з правою кнопкою миші та перейдіть до “Властивості”.

Створення домашньої мережі між двома ПК

Під час підключення локальної мережі через Ethernet (LAN) перше питання. Це прямий (патч, прямий) або перехресний (кросовер, хрест) кабель слід використовувати.

See also  Як підключити два комп’ютери за допомогою кабелю. Поєднання двох комп’ютерів у мережу через USB

Відповідь на це питання залежить від того, які пристрої за типом він підключається:

  Пристрої одного типу. Два комутатори ПК або мережі;

“Перехресні” провідники в перехресному кабелі використовуються для передачі сигналів з одного кінця кабелю та отримання їх на іншому кінці і навпаки, що робить його придатним для обміну інформацією на пристрої одного типу.

“Перехресні” провідники в крос-кабелі роблять його придатним для підключення та обміну інформацією на пристроях одного типу

Сьогодні багато мережевих пристроїв мають функцію Auto-MDI (x), яка налаштовує передачу різних типів у кабелях.

Довідка! Якщо принаймні один із пристроїв, підключених до кабелю.

Налаштування локальної мережі після підключення комп‘ютерів у Windows 7

Давайте почнемо налагоджувати локальне з’єднання на двох комп’ютерах, які працюють із системою Windows 7.

Встановлення IP.Адреси та робочої групи

Спочатку вам потрібно мати справу з IP.Адресами комп’ютерів у локальній мережі:

  На клавіатурі ми затискаємо кнопки R та Windows (логотип компанії). У вікні ми вводимо код NCPA.CPL. Клацніть OK.

Перейдіть у властивості місцевого з’єднання

Якщо ви використовуєте маршрутизатор, покладіть автоматично

Після налаштування IP.Адрес ми переходимо до налагодження робочої групи комп’ютерів:

  Знову вилийте в Windows і R одночасно, щоб “виконати” вікно. У ньому ми набираємо команду sysdm.Cpl і натисніть на ОК.

Почніть змінювати назву групи та комп’ютер

Встановіть інше ім’я для комп’ютера

Налаштування загального доступу до файлів

Тепер вам потрібно зробити всі файли на комп’ютерах, тобто відкрити доступ до документів, що зберігаються на жорстких дисках ПК. Як це зробити:

 • Запустіть «Панель управління» через меню «Пуск» (елемент знаходиться в списку праворуч).
 • Перейдіть до центру управління мережею та доступ.

Перейдіть до “Мережі та Центру контролю доступу”

Перейдіть до зміни параметрів загального доступу

Перевірка роботи “Windows Brandmauer”

Мережевий екран («Бранд Markmare Windows) повинен бути активним під час роботи в локальній мережі. Як перевірити, чи працює екран:

  Запустіть “Панель управління” через “запуск”. Ми йдемо до підрозділу “адміністрації”.

локальну, мережа, комп, ютерами

Увімкніть мережевий екран і налаштуйте автоматичний запуск

Перевірка мережі

Тепер перевірте, чи працює з’єднання в локальній мережі, яку ми щойно організували:

 • На “Клаві” ми клацаємо на Windows та R. У лінії ми керуємо значенням CMD. Ми виконуємо команду.
 • Напишіть у чорному редакторі Word Ping та IP.Адресу іншого ПК, з яким підключений поточний комп’ютер. Якщо це другий ПК у локальній мережі, ми представляємо 192.168.0.2.
 • Клацніть на “Enter”. Ми дивимось на результат операції: у параметрі “загублений” повинен стояти 0. Якщо це варто, то все в порядку. Якщо ні, перевірте, чи правильно ви все налаштували. Згортайте вказівки вище.

Навпаки, “втрачений” повинен бути цінністю 0

Як підключити два комп’ютери один до одного, щоб створити локальну мережу

Щоб зв’язати два комп’ютери, вам потрібен або маршрутизатор (бездротове з’єднання), або спеціальний мережевий кабель (пряме з’єднання). Розглянемо обидва типи з’єднання.

З’єднання за допомогою спеціального кабелю

Найпростіший спосіб. Зв’язати два комп’ютери за допомогою спеціального дроту.

Таблиця: Плюси та мінуси з’єднання за допомогою кабелю

профі Мінус
Невеликий бюджет. Кабель дешевший за маршрутизатор. Додаткові дроти в будинку.
Надійність з’єднання. Відсутність можливості підключати мобільні пристрої до локальної мережі.
Висока швидкість при обміні різними файлами.
Простота прямого налаштування.

Яке обладнання потрібно

Для кабельного з’єднання між двома ПК вам потрібно трохи: сам кабель та мережеві картки на обох комп‘ютерах. Дріт можна придбати в магазині з комп’ютерною технікою на 300 не більше. Однак враховуйте: вам потрібно точно придбати кабель для з’єднання між двома ПК, а не між комп’ютером та маршрутизатором, наприклад. Останнє не буде працювати для вас. З’єднання просто не буде встановлено.

Мережевий кабель може підключити два комп’ютери для взаємодії між собою

Також виберіть кабель відповідної довжини, щоб вам не довелося переміщувати комп’ютери ближче один до одного.

See also  Як встановити Wi-Fi на комп’ютер. Режим збереження увімкнено на ноутбуці

Мережева карта знаходиться в кожному ноутбуці і майже в кожному стаціонарному ПК (якщо ви, звичайно, обладнали її комп’ютер). Тому цей компонент проблем не повинен виникати. Природно, для неї слід встановити драйвери на “Windows”.

?

Процедура з’єднання якомога проста:

 • Випряміть кабель. Якщо на ньому немає пробки, дріт спочатку слід вичавити.
 • Ми підключаємо один кінець кабелю до першого комп’ютера (будь.Який). Якщо у вас є стаціонарний ПК, мережевий слот буде позаду. Це буде прямокутним. Поруч з ним може бути значок мережі (кілька квадратів, підключених лініями). Ми вставляємо пластикову пробку до характерного клацання.

Знайдіть позаду стаціонарного роз’єму мережевої картки ПК

локальну, мережа, комп, ютерами

Вихід мережевої картки на “Ноутбук” розташований на одній з бічних панелей

Встановіть з’єднання за допомогою маршрутизатора

За допомогою маршрутизатора автоматично налаштувати пропуск локальної мережі.

Таблиця: Плюси та мінуси з’єднання за допомогою маршрутизатора

профі Мінус
Місцева мережа налаштована один раз на маршрутизаторі. Потрібно придбати маршрутизатор, який досить дорого.
Після налаштування мережі всі пристрої, підключені до Wi-FUI (маршрутизатор), включаючи телефони, планшети, принтери, телевізори, матимуть доступ до LOLKA. Тобто, можна буде підключити не лише комп’ютери до мережі. Може бути низька швидкість передачі даних (бездротове зв’язок часто повільніше, ніж кабель).
Не буде зайвих дротів під нігами. Зв’язок може бути ненадійним (несправності можливі при передачі даних).

Яке обладнання потрібно

Вам потрібен маршрутизатор. Це все У цьому випадку маршрутизатор з’єднає всі ці гаджети (ті, які зараз підключені до пристрою) з локальною мережею.

локальну, мережа, комп, ютерами

Маршрутизатор з його “Wi-Fay” здатний з’єднати всі комп’ютери та мобільні пристрої в будинку між собою

Звичайно, якщо у вашому маршрутизаторі є слоти для локальної (домашньої мережі). Зазвичай вони пофарбовані жовтими і підписані як LAN (кожен слот пронумерований), ви можете підключити комп’ютери до маршрутизатора за допомогою кабелів. Швидкість передачі даних “lalk” буде вищою. Але тоді вам доведеться придбати окремий шнур для підключення другого ПК за допомогою маршрутизатора (в кращому випадку ви знайдете лише один шнур. Ви можете підключити його лише до одного ПК).

За допомогою цього типу з’єднання вам потрібно вставити один кінець кабелю в роз’єм LAN на маршрутизаторі, а другий. У вихідній мережі на ПК. Після цього повторіть ті самі дії з другим кабелем та комп’ютером.

Створення з’єднання між двома комп’ютерами за допомогою маршрутизатора

Розглянемо бездротове з’єднання комп’ютера до маршрутизатора за допомогою прикладу Windows 10:

  Нам просто потрібно перейти до точки доступу до маршрутизатора. Ми відкриваємо значок мережі праворуч нижче. Шукаю наш маршрутизатор, відкрийте лінію.

Клацніть на значок мережі на “Панелі завдань”

локальну, мережа, комп, ютерами

Щоб підключитися до точки, вам потрібно ввести з нього пароль

Зміна параметрів загального доступу

Ми переходимо на панель управління “Керування мережами та загальний доступ” Змініть додаткові параметри загального доступу.

У цьому вікні ми вмикаємо загальний доступ нашого пристрою для інших комп’ютерів, а також вимкнемо захист пароля (залиште захист пароля, якщо це необхідно у вашій ситуації).

На цьому етапі ми можемо побачити результати виконаних дій. Для цього підемо в мій комп’ютер і виберемо мережу.

Назви пристроїв, які ми встановили в попередньому пункті, відображаються тут.

Встановлення локальної мережі в офісі

Ми відрізали близько 3 метрів дроту для кожної робочої станції та MFP, а також провід необхідної довжини для сервера. Обидва краї цих проводів стискаються з з’єднувачами. Як детально вичавити в цій статті.