Home » Як увімкнути бездротову мережу на комп’ютері

Як увімкнути бездротову мережу на комп’ютері

Як увімкнути Wi-Fi на ноутбуці та PC

Світ все більше занурюється у бездротові технології. Виробники ноутбуків з кожним роком удосконалять свою техніку. Зростаючим прогресом у людей, також зростає кількість питань, що виникають у процесі використання комп‘ютера, також зростає. Сьогодні ми подивимося на одну з цих питань: як я можу увімкнути Wi-Fi на ноутбуці? Здавалося б, важко? На жаль, старше покоління з цією проблемою без допомоги не може впоратися. Тому ми вирішили простою мовою розповісти про всі нескладні способи, за допомогою яких можна було б вирішити проблему, відсутність Wi-Fi на компютері.

Чому не працює та відключається мережа на ноутбуці з Windows 10 та 7

Якщо Wi-Fi зупиняє роботу на ноутбуці під Windows 7 або 10, часто після виконання діагностики з’являється повідомлення про те, що “бездротова комунікація вимкнена”, а сама помилка має статус “не зафіксовано”.

увімкнути, бездротову, мережа, комп, ютері

Бездротовий зв’язок вимкнено – не виправлено. Що робити?

Що означає повідомлення «Бездротовий зв’язок вимкнено»

Поява такої помилки свідчить про те, що адаптер, що використовується в ноутбуці для роботи бездротового зв’язку, відключений. У подібній ситуації на панелі повідомлень поряд з іконкою підключення з’являється червоний хрестик, а при натисканні на іконку буде показаний поточний статус «Немає підключення».

Якщо це станеться, то сам Windows не може автоматично виправити проблему і потрібно зробити це вручну.

Причини появи помилки

На нових моделях раптове відключення доступу до бездротової мережі може відбуватися:

 • з метою економії енергоспоживання;
 • через застарілі драйвери;
 • або в результаті використання невідповідних установок адаптера мережі.

Способів виправити помилку та увімкнути Wi-Fi на Windows різних версій може бути кілька.

Зараз покажемо ще один спосіб, як легко увімкнути WI-FI на ноутбуці Windows 7 простим натисканням двох кнопок.

Отже, після ретельного огляду корпусу, ви не виявили ні повзунка, ні кнопки для включення модуля. Тоді переходимо до перегляду верхнього ряду на клавіатурі. Це зазвичай кнопки F10, F3, F5, а краще перевірте весь верхній ряд від F1 до F12 на наявність іконки Wi-Fi.

Знайшовши таку клавішу, приступайте до запуску WI-FI модуля. Утримуйте комбінацію ключа, наприклад: “fn і f2”. На деяких ноутбуках при активації Wi-Fi, спалахує маленький світлодіод, розташований поруч або на самій кнопці.

Перевіряємо наявність Wi-Fi модуля на ноутбуці

Більшість сучасних ноутбуків підтримують технологію WI-FI, але є моделі, в яких він відсутній. Ваше завдання перевірити, чи є у вас на ноутбуці Wi-Fi модуль. Перший спосіб найпростіший, це банально подивитися, чи є на корпусі значок WI-FI. Також можна заглянути в технічне керівництво, що йде в комплекті з пристроєм. Знайдіть характеристики вашого комп‘ютера, він буде написано в них, підтримує Wi-Fi або ні.

See also  Як побачити історію повідомлень на Android. Як відновити пропущені та стерті сповіщення в операційній системі Android

Другий спосіб полягає в тому, щоб переглянути наявність радіомодуля в “Менеджері завдань”. Для цього ми знаходимо мітку “Мій комп‘ютер” на робочому столі, ми приносимо курсор до нього та натисніть клацніть правою кнопкою миші, з’явиться вікно, де вони вибирають у нижній частині “Властивості”.

У лівій стороні ми знаходимо елемент “Диспетчер пристроїв”, у ньому ви побачите “мережеві адаптери”, які потрібно розгорнути, щоб побачити наявність модуля Wi-Fi. Якщо він є, то можливість займатися Wi-Fi на ноутбуці.

Можливо побачите такий варіант, на скріншоті нижче.

Перевірка та встановлення драйвера для Wi-Fi

За словами користувачів, Windows 7 не тішить своїх власників встановленим драйвером для роботи адаптера Wi-Fi. Операція восьмої ОС у цьому відношенні є трохи успішною, а в Windows 10, ви, ймовірно, будуть встановлені необхідними для Wi-Fi водіїв. Як же перевірити — чи все гаразд? Алгоритм дій:

 • Дивимося на наявність драйвера. В даному випадку він встановлений Realtek RTL8723BE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC. Звичайно, їх сьогодні існує безліч, шукаєте слово Wireless у назві.

Якщо драйвера ви не виявили, не варто зневірятися, тому що його нескладно встановити. Найкраще не мудрувати і не шукати голку у стозі сіна, а скачати драйвер з офіційного сайту виробника ноутбука.

Порада: напевно, у всіх були випадки, коли Інтернет працював повільно, але іноді подібне входить до системи. Не варто «чекати біля моря погоди» – краще діяти. Наприклад, ви можете спробувати збільшити швидкість Інтернету через Wi-Fi маршрутизатор.

За допомогою внутрішнього адаптера

Підключіть пристрій до мережі таким чином, це досить складно, оскільки тут вам доведеться піднятися в системний блок (SAT). Для цього:

 • Від’єднайте комп‘ютер від джерела живлення.
 • Зніміть бічну кришку СБ.
 • Знайдіть порт PCI, а потім відкрутіть та приберіть заглушку.
 • Встановіть пристрій до порту PCI.
 • Встановіть штепсель і затягніть гвинт.
 • Встановіть кришку СБ на місце.
 • Підключіть антени до адаптера.

.Якщо девайс успішно підключений, на екрані комп‘ютера має з’явитись іконка БС. Клікнувши на неї, потрібно вибрати мережу та ввести пароль.

При використанні сьомої версії Windows налаштовувати бездротову мережу потрібно за таким алгоритмом:

 • Знайти значок мережі системного лотка, натисніть ліву кнопку миші.
 • У вікні падіння з’явиться список точок доступу. Слід зазначити бажану опцію, натиснувши на неї, і виконуйте “підключення”.
 • У відкритому вікні введіть ключ безпеки. символи видно, тому важко зробити помилку.
 • Натисніть “OK” і зачекайте підключення.

З успішним підключенням значок мережі зміниться, жовте місце зникне на ньому. При натисканні на значок у вікні може висвітитися кілька точок доступу – крім своєї точки це мережі найближчих сусідів. Підключена мережа буде виділена. яскрава назва точки доступу, а навпаки. напис “підключений”.

Якщо з’єднання успішно пройшло, і ця точка доступу буде постійно використовуватися, ви повинні позначити прапорець “Підключити автоматично”. Цей параметр дозволяє заощадити час кожного разу, коли комп‘ютер увімкнено або перезавантажується.

See also  Як відновити відео на Samsung після видалення

Всі дані, за винятком ключа доступу, система налаштовує автоматично.

Ви можете вибрати шлях більш складним і вдаватися до ручної конфігурації. Цей параметр дозволяє працювати з деякими параметрами нового з’єднання. Починати роботу треба також із системного трею, клікнувши по значку мережі правою кнопкою миші. Подальший алгоритм дій такий:

 • Клікнути на «Центр управління мережами та спільним доступом».
 • Випаде вікно зі списком, перейти до налаштування нового підключення.
 • Буде запропоновано кілька варіантів, серед яких потрібно вибрати ручне настроювання.
 • З’явиться ще одне вікно, в якому потрібно керувати NADE NAME, тут, щоб вибрати безпеку “WPA2-Personal”, прийняти рішення про тип шифрування та введіть пароль.
 • Нова установка буде доступна в системному лотку. для доступу до нього достатньо клацніть на значку мережі.

При необхідності зміни налаштувань потрібно клікнути лівою кнопкою миші на значок мережі, а правою по точці доступу і вибрати в віконці останній пункт «Властивості». Залишається внести потрібні зміни та зберегти їх.

Особливості підключення та налаштувань залежно від ОС

Більшість сучасних пристроїв вже має спеціальний радіоприймач, який відповідає за відправлення та прийом сигналів без застосування кабелів та проводів, проте налаштування бездротової мережі має залежність від ОС стаціонарного комп‘ютера.

Windows ХР

Щоб підключити бездротову мережу в цій ОС, користувачеві потрібно зайти в меню “Пуск”, далі “Панель управління” та вибрати параметр “Мережеві підключення”.

Далі необхідно знайти «Безпровідне мережне з’єднання» і клацнути по ньому правою кнопкою миші, і вибираємо «Включити», якщо воно не було включено. Після цього натискаємо правою кнопкою мишки по бездротовому мережному з’єднанню та вибираємо «Перегляд доступних бездротових мереж».

Щоб основне джерело Wi-Fi було пріоритетним, слід змінити порядок переваг мереж (для цього клацаємо за відповідним посиланням зліва). Далі потрібно перейти до вкладки “Бездротові мережі”, покладіть прапорець “Використовувати Windows для мережі налаштувань” та натисніть “Додатково”.

У вікні позначте «Мережа за точкою доступу тільки» та «Автоматичне підключення до будь-якої мережі». Після цього натисніть кнопку «Закрити».

Знову зайдіть в меню «Бездротове мережеве з’єднання», що на скріншоті вище (малюнок ліворуч). Знову натисніть на «Змінити порядок переваг мереж» і тепер клацаємо по кнопці «Додати». І у вкладці «Зв’язки» ставимо таке:

Щоб закрити попереднє вікно за допомогою налаштувань, натисніть “OK”.

Тепер у вікні «Бездротове мережеве з’єднання» виберіть щойно створену бездротову мережу, натисніть кнопку «Підключити» і ввести пароль.

Windows 7

Щоб Wi-Fi працював із цією ОС, потрібно зайти в «Пуск» – «Панель управління», вибрати пункт «Мережі та інтернет».

Далі потрібно перейти у вкладку «Центр керування мережами та спільним доступом» та натиснути ліворуч «Зміна параметрів адаптера».

Після наведеної вище маніпуляції можна побачити вікно, де вказані мережеві підключення. Слід натиснути на значок бездротового мережного з’єднання правою кнопкою миші та вибрати «Властивості». Далі прибрати галочку з “Протокол інтернету версії 6 (TCP/IPv6)” і просто виділити пункт “Протокол інтернету версії 4 (TCP/IPv4)” (тут галочка має бути!) і трохи нижче праворуч натиснути на кнопку «Властивості».

See also  Що можна зробити на комп’ютері. Панель інструментів

Ви побачите вікно з властивостями Інтернет-протоколу версії 4 (TCP/IPv4). Встановіть точки поблизу елементів, перерахованих на скріншоті внизу, і натисніть кнопку ОК.

Щоб підключитися до мережі, потрібно знову зайти до «Центру керування мережами та спільним доступом». Далі ліворуч вибрати «Зміна параметрів адаптерів», і у вікні, що відкриється, клацнути правою кнопкою миші по «Бездротове мережне з’єднання» і вибрати пункт «Підключення/Відключення». Потім унизу на панелі завдань потрібно натиснути на маленький значок, який відповідає за підключення до Інтернету, вибрати свою мережу та натиснути «Підключення». Ввести пароль та натиснути кнопку «OK».

Windows 8

Встановлення бездротового Інтернету в даній ОС починається зі клацання по значку поділів мережі із сірою зірочкою. Далі на моніторі можна побачити список мереж, що з’явилися. Потрібно вибрати одну з них, ввести пароль та підтвердити його, натиснувши кнопку «Далі».

Якщо Wi-Fi підключається для домашнього використання, слід вибрати спільний доступ. Коли буде встановлено нормальне підключення, зірочка біля значка поділів мережі зникне, а користувачеві буде видно рівень того, наскільки добре приймається сигнал.

Налаштування мережі на компютері аналогічне настройкам для Windows 7. Потім маршрутизатор налаштований, як показано на останньому відео.

Windows 10

Ця система передбачається автоматично оновлювати необхідні драйвери, тому підключення до неї Wi-Fi досить простий. Власнику PC потрібно клацнути на значок у правому нижньому куті монітора і вибрати зі списку мереж свою.

Крім того, дана система має можливість автоматичного вибору Інтернет-з’єднання. Для цього ставиться галочка біля потрібного параметра. Якщо роутер не працює, то замість значка поділів мережі користувач побачить комп‘ютер з червоним хрестиком. Цей момент усувається за допомогою «Діагностики неполадок» (для цього натискаємо правою кнопкою миші за цим значком з червоним хрестиком).

Вирішення проблеми, коли немає бездротового мережевого з’єднання

Часто користувачі Windows стикаються з проблемою, коли в мережевих підключеннях ноутбука немає бездротового підключення, і в треї на іконці статусу з’єднання з’являється хрестик.

При цьому точка доступу WI-FI справно функціонує та роздає інтернет на інші гаджети та девайси.

Якщо навести мишу на таку піктограму, відображається повідомлення «Немає доступних підключень». Ситуація неприємна, але не варто поспішати нести PC до сервісного центру.

Адже навіть якщо в запущеному вікні «Центру управління мережами» відсутня значок Вайфая, можливо, що апаратна начинка PC цілком справна і ремонту не потребує.

У більшості випадків подібну проблему можна діагностувати та вирішити самостійно. Для цього просто слід знати причини її виникнення та як грамотно зробити налаштування бездротового з’єднання.