Home » Як увімкнути телевізор LG без пульта

Як увімкнути телевізор LG без пульта

Позначення піктограм на панелі

Перш ніж розглядати сучасні моделі TV, пропонується згадати перші телевізори «Горизонт». На їхній передній частині корпусу був присутній великогабаритний блок з кнопковою панеллю управління. Усі клавіші мали значні розміри. До кнопок також додавалися підказки, завдяки яким керувати пристроєм було легко та просто.

Через деякий час вітчизняні телевізори перестали користуватися популярністю. Їм на зміну прийшли моделі іноземного виробництва. Підказки в них були прописані іноземною мовою, що, на жаль, вводило людей у ​​деяке замішання. При цьому, кожна нова модифікація іноземного телевізора оснащувалась кнопками меншого розміру.

Сучасні моделі плазмових телевізорів із передньої частини корпусу мають лише екран, через що більшість користувачів вважають, що дистанційний пульт управління – це єдиний спосіб роботи з TV. Але насправді це не так.

Кожна модель телевізора оснащена додатковою панеллю керування, що прихована на задній стінці корпусу. У деяких випадках кнопки розташовані в бічній частині пристрою.

Але, на жаль, розміри кнопкової панелі настільки мініатюрні, що не кожен користувач візуально визначає, де вона розташовується.

Наприклад, якщо дивитися прямо на екран телевізора Toshiba або Philips, панель керування буде розташована з лівого боку. У Panasonic та Bravia – з правого боку. А у телевізорів марки Samsung та LG додаткова панель управління розташовується на задній стінці корпусу. Якщо раптом знайти додаткові кнопки перемикання управління не вдалося, необхідно скористатися інструкцією з експлуатації.

Розібравшись із місцезнаходженням додаткової панелі керування, необхідно ознайомитися з кнопками, які в ній присутні, та зрозуміти, що кожна з них позначає.

 • «Power» – клавіша, яка відповідає за увімкнення та вимкнення телевізора. Вона може розташовуватися далеко від більшості кнопок.
 • “Menu”. клавіша, що дає можливість увійти в меню телевізора. У деяких моделях ця кнопка гарантує увімкнення пристрою.
 • «Ok» – клавіша підтвердження вибраної операції.
 • « » – клавіші перемикання каналів. З їх допомогою можна виконувати налаштування в основному меню телевізора.
 • «—» та «» – клавіші, які дозволяють збільшити або зменшити гучність відтворення.

Варто відзначити, що останні моделі моделей марки Samsung, Panasonic і Philips додаткове управління виконано у формі ігрового джойстика з однією кнопкою.

Як керувати телевізором без пульта

Враховуючи спеціальні можливості сучасних телевізорів, можна сміливо включати пристрій, а також перемикати та настроювати різні параметри TV без втручання пульта дистанційного керування. Що стосується послідовності дій, кожен пристрій має інструкцію з експлуатації, що допоможе вирішити будь-яку проблему.

Телевізор можна увімкнути за допомогою спеціальної кнопки «Power», розташованої на одній з панелей корпусу або за допомогою смартфона. Однак у останньому випадку користувачеві потрібно встановити спеціалізоване програмне забезпечення.

Перед включенням в першу чергу необхідно переконатися, що на передній панелі горить відповідний індикатор. Якщо це не так, пристрій не підключено до мережі. На додачу варто перевірити блок живлення та працездатність антени або роутера. Також варто пам’ятати, що багато нових телевізорів оснащуються сенсорними кнопками, які починають світитися при включенні.

Як увімкнути та вимкнути телевізор без пульта

Коли користувач втрачає пульт або цей елемент виходить з ладу, для включення та відключення телевізора можна скористатися ручною панеллю. Як говорилося раніше, послідовність дій завжди вказується в посібнику з експлуатації. Якщо подібна інструкція відсутня, слід вивчити призначення тих чи інших клавіш заздалегідь.

За увімкнення та вимкнення TV-приладу відповідає кнопка «Power», проте іноді цю процедуру може провести клавіша «menu». Коли одна з описаних кнопок буде натиснуто, на панелі телевізора має засвітитися індикатор.

See also  Як підключити iPad до ПК. Як увімкнути iPhone через iTunes?

Налаштування та перемикання каналів

Коли користувач розібрався з процедурою включення, знадобиться визначитися з варіантами перемикання та налаштування каналів. Як правило, при активації системи в моніторі за умовчанням працюватиме та програма, яка була запущена останньою перед вимкненням TV. Також варто зауважити, що у багатьох сучасних телевізорах можна самостійно вибирати канал, який відображатиметься під час увімкнення. Щодо зміни джерел мовлення, ця процедура проводиться ідентично для всіх моделей відомих виробників.

Для перемикання каналів слід скористатися кнопками, які мають зображення зі спрямованими в різні боки стрілками. Ці самі елементи потрібні при виборі багатьох параметрів у параметрах основних систем. Якщо немає аналогічних клавіш або не вдалося, у налаштуваннях телевізора ви можете встановити ті ж функції до регулятора гучності.

Також не варто забувати про просунуті телевізори, на панелі яких знаходяться спеціальні блоки керування, чий зовнішній вигляд нагадує джойстик ігрової приставки. Він є єдиною клавішею, яка призначена для виконання багатьох завдань. За принципом дії вона нагадує аналог старих смартфонів. За допомогою поворотів вибираються дії, а через натискання в центральну частину кнопки підтверджується ціль.

Як правило, цей блок керування часто обладнаний телевізорами LG та Samsung. Щоб розібратися з основними правилами використання даного елемента, необхідно ознайомитись з наступною інструкцією:

 • Відкрити основне меню телевізора за допомогою натискання та утримання джойстика в центральній частині.
 • На екрані з’явиться спеціальне вікно, в якому відображатиметься список корисних інструментів.
 • Далі потрібно вибрати необхідну функцію за допомогою вибору напрямку джойстика (наприклад, змінити яскравість).
 • Знайти та натиснути на розділ зі зміною контрастності.
 • Змінити контрастність за допомогою регулятора у різні боки.
 • Щоб зберегти вказані параметри, ви повинні натиснути на центр джойстика.
 • Щоб успішно вийти з основного меню, потрібно затиснути центральну частину блоку керування на кілька секунд.

Аналогічним методом змінюється будь-яка функція телевізора. Головною перевагою такого блоку управління є можливість встановлення послідовності каналів. Здійснивши цю дію, користувач зможе швидше знайти необхідну передачу. Які маніпуляції доведеться здійснити:

 • Знову зайти в центр управління за допомогою затискання блоку.
 • Знайти розділ з налаштуваннями каналів, після чого вибрати ручне налаштування.
 • Для підтвердження дій натиснути кнопку «ОК».
 • відкрити вкладку з програмами.
 • Самостійно призначити кожній програмі індивідуальне число.
 • Щоб перемикатися між каналами, достатньо скористатися регулятором гучності або кнопками із зображенням стрілок.
 • При кожному наведенні числа необхідно натискати на клавішу підтвердження.
 • Вибрати колір регіону.
 • Налаштувати параметри звуку.
 • Запустити автоматичний пошук каналів.

Регулювання звуку

Як згадувалося раніше, змінити параметри аудіо, ви можете використовувати регулятор гучності або увійти до основних параметрів телевізора та знайти відповідний блок. Цей метод підходить абсолютно для всіх телевізорів.

Керування телевізором через смартфон

Сьогодні неможливо уявити людину, яка б не користувалася мобільним телефоном. В арсеналі багатьох любителів гаджетів їх може бути два і навіть три. Будь-який смартфон можна пристосувати для використання як пульт дистанційного керування. Сучасні прошивки мають вбудовані програми ПДУ, що підходять для переважної більшості моделей TV-приймачів. З їх допомогою можна виконувати базовий набір функцій:

 • здійснювати запуск та відключення живлення;
 • регулювати гучність звуку;
 • перемикати канали.

Однак, мультимедійні TV-пристрої ширшого формату вимагають установки спеціальних додатків з багатшим функціоналом. Крім цього для поєднання двох аксесуарів необхідно:

Сьогодні Google Play Маркет пропонує десятки безкоштовних додатків – ПДУ, що відповідають як TV-приймачам загального класу, так і окремим моделям. Але в принципі, для кожного телевізора можна підібрати потрібну програму. Єдиним недоліком використання смартфона як пульта дистанційного керування є необхідність встановлення програми на мобільні гаджети всіх членів сім’ї.

Яким би ультрасучасним не був телевізор, у його конструкції завжди присутня вбудована панель управління, з якою, в т.ч.год., здійснюється включення та вимкнення. На старих моделях TV-приймачів вона знаходилася на лицьовій стороні корпусу десь під екраном та прикритою кришкою. У нинішніх телевізорів часом ця панель на лицьовій стороні відсутня з міркувань ергономіки. Саме тому деякі власники телеприймачів стикаються зі складнощами у поводженні з ними без пульта, вони просто не можуть знайти кнопку включення.

See also  Як вимкнути телевізор Samsung. Тріщини на телебаченні після вимкнення

Таким чином, щоб увімкнути телевізор без пульта, слід просто пошукати вбудовану панель управління. Якщо її немає на лицьовій стороні, вона може перебувати в лівій, правій, нижній або навіть верхній частині корпусу (збоку). У деяких випадках кнопки управління розташовують у задній частині телевізора (зазвичай це відноситься до якихось надтонких TV-приймачів).

Ось схема однієї з моделей телевізора Samsung, панель управління яким розташована у нижній частині корпусу:

Також замість механічних можуть використовуватись сенсорні кнопки. Їх, як правило, розташовують на лицьовій стороні приймача. Сенсорні кнопки зазвичай (але не завжди) мають підсвічування. Якщо та вимкнена, значить, зараз сенсорна панель управління не активна. І для його активації це може бути необхідним, наприклад, провести палець у нижній частині телевізора (у центрі, вліво або вправо).

Але найкращий спосіб знайти панель управління телеприймачем і навчитися нею користуватися інструкцією, що додається до нього. Якщо така відсутня, вичерпну інформацію (у т.год. та інструкцію) про телевізор завжди можна знайти в інтернеті просто впишіть в Google або Яндекс виробника та модель техніки.

ТВЧО ТІЛЬКИ КНОПКИ

Якщо говорити про старі моделі, тобто електричні телевізори, у них була велика панель з кнопками на передній панелі, з якою можна було керувати обладнанням. Всі клавіші правильно позначені, тому користувач може перемикати TV-канал або змінювати гучність. У користувачів практично ніколи не було проблем із експлуатацією такого обладнання.

Увімкніть телевізор без пульта дистанційного керування від іноземного виробника трохи складніше, оскільки всі кнопки вказані англійською мовою. Кнопкова панель вже давно переведена на спину або бічну кришку телевізора. Це дозволяє найбільш раціонально використовувати простір на екрані.

Пам’ятайте, що абсолютно всі телевізори постачаються з ручною панеллю управління. Єдина відмінність полягає в тому, що розробники явно зменшили розмір ключів та перемістили їх у бічну або задню панель. Вона може бути настільки маленькою, що її користувач не помітить.

Якщо ви використовуєте Philips, зверніться до екрана Toshiba та знайдіть панель ліворуч. На телевізорах Panasonic та Bravia меню ручного керування розташовано праворуч. Sony, Samsung, LG розмістіть всі необхідні кнопки на задній панелі телевізора, в одному місці з усіма інтеейсами. Розташування основних кнопок на панелі телевізора може змінюватись в залежності від моделі та виробника. Перед цим необхідно докладно вивчити інструкцію з експлуатації приладу.

Що робити, якщо необхідно увімкнути тюнер без пульта дистанційного керування? У цьому випадку ситуація набагато складніша. Вам потрібно купити новий пульт у магазині електроніки. Тому що на передній панелі тюнера немає кнопок перемикання каналів, регулювання гучності.

Позначення основних елементів

Кожна кнопка навіть на мініатюрній панелі має певний функціонал, і підписана словом або символом.

 • Елемент з написом «Menu» найчастіше призначений для увімкнення та вимикання пристрою, а також дозволяє без пульта зробити налаштування зображення.
 • Кнопка «Ok» призначена для підтвердження вибраних установок або дії.
 • Елементи з позначенням «» та «» призначені для подорожі каналами. Після натискання «Menu» вони використовуються для пересування між опціями налаштувань.
 • Кнопками «» або «-» можна регулювати гучність, а після «Menu»зменшення або збільшення значень вибраних налаштувань.
 • Кнопка «AV» призначена для вибору спеціального режиму, що дозволяє використовувати DVD-плеєр або відеомагнітофон. У деяких моделях вона може бути відсутня, але при включенні таких пристроїв режим активується сам.

Ручне настроювання каналів на телевізорі LG

Пульт дистанційного керування дозволяє відкрити головне меню. Потім перейти до налаштувань. У меню потрібно вибрати ручні налаштування та перейти до процедури пошуку:

 • Відкриється вікно параметрів. Вкажіть частоту, рівну 140 кГц, швидкість 6900 та модуляцію 1280 АМ. Після цього натискають кнопку “Пуск”, потім “Оновити”.
 • Потім зачекайте, доки на цій частоті будуть знайдені відповідні канали.
 • Далі повторно проведіть пошук на кожній з наступних частот: 178000, 186000, 194000 кГц і так далі, з кроком 8, до 210000 кГц. При цьому для швидкості та модуляції використовують ті ж значення, що і при першому пошуку.
See also  Samsung не стягує заряд.

Після завершення процедури та виходу з налаштувань можна буде переглядати знайдені канали.

Що робити, якщо в телефоні немає ІЧ-передавача?

Відсутність інфрачервоного порту в конструкції самого телефону не привід думати, що з його допомогою не вдасться управляти телевізором. ІЧ-передавач завжди можна купити та встановити в будь-яку модель смартфона. Тим більше, що коштує він копійки (від 50-100 ). Йдеться про такі пристрої:

Як видно, зовнішні інфрачервоні передавачі підключаються до телефону в той самий порт, що й навушники (Jack 3.5mm). Принцип їхньої роботи простий. Смартфон генерує аудіосигнал певної частоти, який надходить на вхід ІЧ-передавача, а потім трансформується останнім на ІЧ-сигнал і передається на телевізор (втім, це може бути і кондиціонер, та інша техніка з керуванням від пульта).

Подібні пристрої зазвичай використовуються в Android-пристроях. Для Apple-гаджетів створені спеціальні ІЧ-передавачі, що вставляються в Lightning-порт (принаймні в тих моделях iPhone, у яких не передбачений стандартний аудіопорт Jack 3.5mm). Виглядають вони так:

Але, як і все обладнання, вироблене для iPhone, ІК-передавачі досить дорогі. Зокрема, показаний на зображенні над пристроєм (FancyPhl продукти) було коштувало під час написання статті в 1350, але, швидше за все, в деякому китайському інтернет-магазині ви можете знайти ІК-передавачі для iPhone дешевше.

Як увімкнути телевізор без пульта Як використовувати телефон замість пульта

увімкнути, телевізор, пульт

Як варіант, до iPhone можна спробувати підключити копійчаний інфрачервоний передавач, скориставшись спеціальним перехідником Lightning to Jack 3.5mm, але це навряд чи комусь видасться зручним.

Зовнішній вигляд та кнопки

Magic Remote залежить від його моделі. Варто зауважити, що кнопки керування телеканалами та налаштуваннями з’явилися вперше в AN-MR600: до цього власникам Smart TV від LG доводилося використовувати два пульти дистанційного керування.

Опис усіх клавіш, які можна побачити на сучасному розумному пульті, наведено нижче (на прикладі моделі AN-MR19BA):

увімкнути, телевізор, пульт
 • Увімкнення/вимкнення телевізора.
 • Увімкнення/вимкнення розумної приставки. Ця клавіша дозволяє керувати лише Smart TV приставками від LG.
 • Клавіші для введення цифр та набору тексту. Також ці клавіші можуть використовуватися для перемикання телеканалів.
 • Запуск меню, до якого користувач може додати вибрані телепрограми.
 • Клавіша «0», яка використовується для набору тексту.
 • Відображення екрана Magic Remote.
 • Клавіші «» та «-» використовуються для регулювання гучності контенту, що відтворюється телевізором.
 • Клавіші «Вгору» та «Вниз» призначені для перемикання телеканалів.
 • Швидке вимкнення/увімкнення звуку.
 • Запуск голосового керування, активація вбудованого у пульт мікрофона.
 • Повернення на початковий екран Smart TV.
 • Клавіша, призначена для переходу до меню налаштувань телевізора.
 • Скролл та клавіша, що імітує клацання ЛКМ.
 • Чотири клавіші зі стрілками використовуються для здійснення навігації за меню Smart TV.
 • Повернення на попередній екран, кнопка «Скасувати».
 • Відображення програми телеканалу.
 • Клавіша, за допомогою якої можна відкрити меню зі списком підключених до телевізора аксесуарів: наприклад, знімних дисків або приставок. Дозволяє керувати периферією.
 • Клавіша швидкого запуску програми. На пульті, що описується, дана клавіша використовується для запуску Netflix.
 • Додаткова клавіша швидкого запуску (Amazon Prime).
 • Клавіші швидкого доступу до певних розділів меню. Користувач може самостійно призначати на ці клавіші будь-які дії.
 • Увімкнення/вимкнення функції телетексту.
 • Додаткова клавіша для телетексту.
 • Клавіша, за допомогою якої користувач може збільшити ту чи іншу область екрана.

Розташування та зовнішній вигляд кнопок можуть відрізнятися залежно від моделі та модифікації пульта дистанційного керування.