Home » Як зайти в BIOS lenovo ideapad s145

Як зайти в BIOS lenovo ideapad s145

Вхід у BIOS на ноутбуці Lenovo

Напевно, немає таких користувачів PC, яким хоча б раз за весь час роботи з комп’ютером не потрібно було б зайти в BIOS. Не залишилися осторонь і ті, хто користується продукцією фірми Lenovo. Даний виробник має величезний перелік ноутбуків, і не на всіх з них можна увійти в BIOS однаково, проте налаштовувати його легко. функції скрізь однакові. Сьогодні ми спробуємо розібратися, як у ноутбуці lenovo зайти в BIOS, чи то Lenovo s9, Lenovo z50 чи Lenovo b50.

зайти, bios, lenovo, ideapad

Чому взагалі може виникнути потреба входу в BIOS на Lenovo? Навіть незважаючи на те, що виробники ноутбуків у кожній новій випущеній моделі намагаються мінімізувати вимоги до знань PC у користувача і дати максимально просту відповідь на питання, як налаштувати його або встановити причину неполадок, все ж таки іноді виникає необхідність більш тонкого регулювання параметрів. Для чого можна використовувати такий вхід:

 • Увімкнення та вимкнення деяких апаратних частин ноутбука, діагностування неполадок;
 • Налаштування параметрів завантаження ОС та всього пристрою;
 • Налаштування підсистеми дисків, зокрема режимів її роботи;
 • Налаштування безлічі інших функцій, частин або системи загалом.

Як у ноутбуку Lenovo зайти в BIOS із операційної системи Windows 8.1

Цей спосіб в’їзду не є максимальним, як і попередній, але, тим не менше, вони успішно використовуються як звичайні користувачі, так і програмісти. Він запропонований фахівцями для тих випадків, коли клавіатура ноутбука або клавіші входу в BIOS несправні. Давайте розглянемо, як увійти до BIOS у цьому випадку.

Вхід до програми вимагає проведення наступних дій:

 • Завантажити ноутбук із вже встановленою операційною системою Windows 8.1.
 • Вибрати вказівником мишки «Параметри» у правому нижньому куті Win 8.1.
 • Зайти в «Зміна параметрів користувача» та вибрати «Оновлення та відновлення».
 • Вибрати вказівником мишки “Відновлення”. “Особливі варіанти завантаження”.
 • Потім необхідно перезавантажити систему, вибравши пункт “Перезавантажити зараз”.
 • На моніторі з’явиться вкладка “Діагностика”. Тут потрібно вибрати функцію «Параметри вбудованого ПЗ UEFI».
 • Знову перезавантажити ноутбук.

Виконавши ряд перерахованих дій, ви потрапите до BIOS. Пам’ятайте, що цей вхід можливий лише для ноутбуків Lenovo із Windows 8.1.

Як зайти в BIOS

На різних моделях Lenovo методи входу в BIOS на ноутбуці можуть відрізнятися. Спершу спробуйте стандартний спосіб входу – при запуску персонального комп’ютера потрібно натиснути кнопку F2 на клавіатурі, іноді перед цим затиснувши клавішу Fn. Далі буде виклик меню параметрів PC.

See also  Як перевстановити BIOS на комп’ютері. Використання установчої носії

Але цей спосіб не завжди робітник. Для деяких моделей Lenovo BIOS не завантажується при натисканні F2 або FnF2 – наприклад Lenovo Legion Y520, Lenovo G70, G50-30 або G500. Якщо ви намагалися увійти в BIOS вищеописаним методом, і у вас не вийшло, наступна інструкція для вас:

 • На бічній грані ноутбука (там, де розташовується зазвичай гніздо зарядки) або прямо біля кнопки живлення повинна бути спеціальна маленька клавіша із вигнутою стрілочкою. Вона називається Novo Button, One Key Recovery або One Key Rescue System. Вам потрібно вимкнути ноутбук та натиснути на нього.
 • Якщо ви натиснули правильну кнопку, ноутбук запуститься, а на екрані ви побачите, що ми переходимо до спеціального меню запуску:
 • Normal Startup (звичайне завантаження);
 • BIOS Setup (параметри);
 • System Recovery (системне відновлення);
 • Меню завантаження (меню завантаження).
 • Як ви вже, швидше за все, здогадалися, щоб зайти до BIOS на Lenovo, потрібно перейти до пункту BiosSetup. Після того як ви його оберете, ви побачите, що ноут зайшов до BIOS і можете налаштувати його на свій розсуд.

Клавіші на клавіатурі

Наприклад, на моїй моделі Lenovo Legion, а також на інших ігрових ноутбуках BIOS запускається звичайною кнопкою:

На останніх прошивках BIOS для використання клавіш рядка “F” потрібна додаткова кнопка Fn:

Fn F2

Я розумію, що багато хто знає, але нагадаю, що якщо ви використовуєте допоміжну кнопку, то потрібно не натискати одночасно, а зробити наступним чином – затискаємо клавішу Fn і, не відпускаючи, кілька разів натискаємо кнопку F2. Робимо це доти, доки ви не побачите вікно BIOS. Або ви можете аналогічно її затиснути. Тобто у вас буде одночасно затиснуто дві кнопки Fn та F2.

Все це потрібно робити в момент початку включення комп’ютера, коли починає завантажуватися технічна ОС. Якщо ж ця кнопка не допомогла, то можна спробувати інші клавіші:

Fn F1

Нагадаю, що для завантаження Boot menu (для запуску завантажувальної флешки або диска) вам необов’язково запускати BIOS, просто використовуємо клавішу:

Якщо кнопки не працюють, то є збій у BIOS. Дуже часто таке буває після кривого оновлення. По виправленню цієї помилки – читаємо інструкцію наприкінці статті. Або ви можете скористатися іншими двома способами.

Як зайти в BIOS на ноутбуці Lenovo

Іноді користувачі стикаються з труднощами при вході в BIOS на ноутбуках Lenovo, оскільки в деяких моделях цей процес нестандартний. Деякі пристрої обладнані спеціальною кнопкою на корпусі, інші моделі дозволяють вводити BIOS за допомогою клавіші клавіатури або комбінації клавіш. Крім того, користувачі Windows 10 можуть завантажити ноутбук у режимі UEFI з інтеейсу операційної системи. У цій статті розберемо докладно перелічені способи.

See also  Як оновити BIOS на ноутбуці ASUS

Як зайти в BIOS ноутбука Lenovo?

Я завжди намагаюся писати статті лише після того, як сам усе перевірю. Останнім часом мені часто доводилося налаштовувати ноутбуки Lenovo. Встановити Windows, перевірити систему із завантажувального диска, змінити якісь параметри тощо. д. І відповідно, практично завжди доводилося заходити до BIOS ноутбуків Lenovo. Тому я вирішив написати невелику інструкцію, в якій докладно демонструвати процес входу в ноутбуках BIOS цього популярного виробника.

Звичайному користувачеві, вхід у систему BIOS найчастіше необхідний у процесі установки операційної системи, або запуску ноутбука із завантажувального диска, або флешки. Також можна змінити багато різних параметрів, викиньте настройки на завод, перегляньте характеристики ноутбука, моделі, версії BIOS та ін. д.

Відкрию вам невеликий секрет. Для завантаження з флешки або диска в BIOS заходити не обов’язково. Можна використовувати Boot меню. Так навіть краще. На ноутбуках Lenovo це меню найчастіше можна відкрити кнопкою F12 при включенні ноутбука. Більше інформації на цю тему ви можете знайти у статті вхід до Boot Menu на ноутбуці та комп’ютері.

Якщо ви збираєтеся встановлювати операційну систему на ноутбук, то вам може стати в нагоді стаття як встановити Windows 10 на ноутбук. Дуже докладний посібник.

Як і на ноутбуках інших виробників, щоб відкрити BIOS ноутбука Lenovo, достатньо натиснути спеціальну клавішу (або клавіші) на клавіатурі. Або використовувати спеціальну кнопку зі стрілкою, яка є практично на всіх моделях ноутбуків Lenovo. Вона може бути на лицьовій панелі або збоку (у вигляді отвору, втоплена в корпус). Ми розглянемо обидва варіанти.

Де відкриваються налаштування BIOS у Windows 8?

Якщо ви використовуєте операційну систему від «вісімки» і новіше, то, напевно, не зможете побачити клавішу входу в BIOS на чорному моніторі при запуску PC. Допустимо, модифікація вашого ноутбука не оснащена механічною кнопкою NovoButton, а поєднання FnF2 не діє за умовчанням. Слід зробити наступні кроки:

 • Наведіть курсор миші у праву частину дисплея та виберіть «Параметри»;
 • Знизу вікна клацаємо «Зміна параметрів комп’ютера»;
 • Клацаємо по підрозділу «Загальні» та у вікні праворуч знаходимо пункт «Особливі варіанти завантаження»;
 • Залишається натиснути кнопку «Перезавантажити зараз» і підтвердити дію кліком Enter;
 • Ноутбук буде автоматично вимкнений і увімкнеться з активним BIOS-меню.

Як ноутбук Lenovo завантажити з флешки?

вітання! Сьогодні я вирішив підготувати просту, але водночас дуже корисну інструкцію, яка має стати в нагоді всім власникам ноутбуків Lenovo. Завантажуватимемо ноутбук Lenovo з флешки. У мене є такий ноутбук, тому все зможу показати на реальному прикладі.

See also  Як зробити комп'ютер не включений. Комп'ютер включається з BIOS

Так як на багатьох моделях сучасних ноутбуків відсутній привід CD/DVD дисків, у багатьох виникає питання, а як встановити Windows? Як завантажити ноутбук для відновлення системи, перевірки на віруси, діагностики тощо. д. Все це можна зробити зі звичайної флешки. Більше того, якщо у вашому ноутбуці є привід, то для встановлення Windows або завантаження ноутбука з іншого завантажувального диска краще використовувати саме флешку. Крім того, у кожного є флеш-накопичувачі, а чистий привід, який досі повинен знайти.

Завантажити ноутбук Lenovo з USB накопичувача так само просто, як і з диска. Різниці практично немає.

Для початку нам потрібно виготовити завантажувальну флешку. Простіше кажучи, записати.iso образ Windows, або інший системи/програми на USB накопичувач. Ви можете подивитися на прикладі створення завантажувального накопичувача з Windows 10. Для запису.iso на флешку я раджу використовувати такі програми: Media Creation Tool (для завантаження та запису Windows 10), WinSetupFromUSB, UltraISO, Rufus, Windows USB/DVD Download Tool. Звичайно, з такого накопичувача можна завантажити будь-який комп’ютер. Не лише Lenovo.

Скидання налаштувань BIOS на ноутбуку Lenovo

Як сказано вище, BIOS та його налаштування зберігаються в мікросхемі CMOS на материнській платі. Для її живлення використовується батарейки типу CR2032 – велика плоска «таблетка». Вона живить мікросхему CMOS, навіть якщо ноутбук повністю знеструмлений. Щоб обнулити налаштування БІОС, достатньо на кілька секунд витягти цей елемент живлення. Звучить просто, а насправді доведеться розібрати половину ноутбука, демонтувавши нижню кришку та деякі комплектуючі.

Найчастіше потрібно зробити таке:

Як перейти до BIOS на Lenovo IdeaPad 310 ноутбук

 • Видаліть пластичну прокладку між кнопками клавіатури.
 • Розібрати саму клавіатуру і вимкніть поїзд з материнської плати.
 • Зніміть акумулятор.
 • Відкрутіть гвинти і зніміть нижню кришку.
 • Видалити оптичний привід шляхом відкручування замикаючого гвинта.

У більшості моделей ноутбуків цього достатньо. У деяких може бути встановлена ​​сталева захисна пластина під нижньою кришкою. В результаті потрібно дістатися батарейки і витягнути її з власника на кілька секунд. Після цього налаштування BIOS обнуляться, але зайти туди вже буде можливо.

Альтернативний варіант скидання налаштувань. знайти джампер поруч із батареєю. Це 3-контактний перемикач, у якого у звичайному стані перемичка накинута на 1-й та 2-й контакти. Якщо переставити її на 2-й та 3-й, налаштування БІОС також обнуляться. Доведеться переналаштувати все заново, але це простіше, ніж перепрошувати ноутбук.