Home » Як зайти в BIOS на комп’ютері Asus

Як зайти в BIOS на комп’ютері Asus

Розглянемо найпопулярніші клавіші та їх комбінації для входу в BIOS на ноутбуках Asus різних серій:

 • X-серія. Якщо ім’я вашого ноутбука починається з X, а далі йдуть інші числа та літери, значить, ваш пристрій X-серії. Для входу на них використовується клавіша F2, або комбінація CtrlF2. Однак на дуже старих моделях цієї серії замість цих клавіш можна використовувати F12;
 • K-серія. Тут зазвичай використовується F8;
 • Інші серії, позначені літерами англійського алфавіту. Asus має і менш поширені серії, на кшталт двох попередніх. Назви починаються від A до Z (виключення: літери K та X). На більшості з них використовується клавіша F2 або комбінація CtrlF2/FnF2. На старих моделях за вхід у BIOS відповідає Delete;
 • UL/UX-серії теж виконують вхід у BIOS натисканням на F2 або через її комбінацію із Ctrl/Fn;
 • FX-серія. У цій серії представлені сучасні та продуктивні пристрої, тому для входу в BIOS на таких моделях рекомендується використовувати Delete або комбінацію CtrlDelete. Однак на старіших пристроях це може бути F2.

Незважаючи на те, що ноутбуки від одного виробника, процес входу в BIOS може відрізнятися між ними залежно від моделі, серії та (можливо) індивідуальних характеристик пристрою. Найпопулярнішими клавішами для входу в BIOS практично на всіх пристроях є: F2, F8, Delete, а рідкісними F4, F5, F10, F11, F12, Esc. Іноді можуть зустрічатися їх комбінації з Shift, Ctrl або Fn. Найкраща комбінація клавіш для ноутбуків Asus це CtrlF2. Для входу підійде лише одна клавіша або їхнє поєднання, решта система буде ігнорувати.

Дізнатися, яку клавішу/комбінацію потрібно натиснути, можна, вивчивши технічну документацію до ноутбука. Це робиться як за допомогою документів, які йдуть при купівлі та перегляду на офіційному веб-сайті. Введіть модель пристрою та перейдіть на сторінку Підтримка на її персональній сторінці.

На вкладці Посібники та документація можна знайти необхідні довідкові файли.

зайти, bios, комп, ютері, asus

Більше на екрані завантаження ПК з’являється наступна напис: Будь ласка, використовуйте (потрібну клавішу), щоб ввести налаштування (вона може виглядати іншою, але нести такий же значення). Щоб увійти до BIOS, вам потрібно буде натиснути клавішу, яка наведена у повідомленні.

See also  Як зробити комп'ютер не включений. Комп'ютер включається з BIOS

Крім цієї статті, на сайті ще 12671 інструкцій. Додати сайт Lumpics.ru в закладки (CTRLD) і ми точно ще знадобимось вам.

Віддячте автору, поділіться статтею у соціальних мережах.

Для чого заходять до BIOS

Перерахуємо причини, з яких потрібно зайти до BIOS:

 • Під час інсталяції або повторної інсталяції Windows.
 • Якщо на комп’ютері встановлено кілька операційних систем. потім вибрати завантаження потрібної системи. Зазвичай у досвідчених користувачів стоїть кілька версій або додатково Linux.п.
 • Для завантаження ОС із різних носіїв інформації.
 • Для усунення неправильної роботи різних компонентів системи або їх вимкнення. Наприклад, користувача наколінного комп’ютера, що постійно маніпулює мишкою, дратує те, що курсор сіпається, якщо випадково зачіпаєш тачпад, набираючи текст. Знаючи, як перейти до BIOS та змінити параметри на ноутбуці, ви можете вимкнути будь-який вхідний пристрій, включаючи сенсорну панель.
 • Для встановлення пароля на машину. Пароль через BIOS більш надійний, тому що не дозволить переглянути вміст жорсткого диска, встановивши іншу ОС.
 • Для контролю параметрів комп‘ютера (температури і т.п. п.).
 • Для скидання налаштувань BIOS при нестабільній роботі машини.
 • Для з’ясування причин неполадок.
 • Для розгону процесора або оперативної пам’яті.
 • Для налаштування роботи кулерів.

Це неповний список. Керуючи комп’ютером не тільки з Виндоус, але й через меню БІОС, можна збільшити ефективність роботи та продуктивність комп‘ютера.

Увійти в BIOS на ноутбуці

Основна різниця між звичайним комп’ютером та ноутбуком не є. Для того, щоб відкрити BIOS, потрібно скористатися вищеописаним методом.

Для зручності наведено таблицю популярних виробників ноутбуків та клавіш для входу в BIOS:

Виробник Клавіша
Acer F2 або Del
Asus F2
Dell F2
Fujitsu F2
HP F1 або F2 або Esc
Lenovo F1 або F2
Packard Bell F2 або Del
Sony F2
Toshiba Esc або F1
зайти, bios, комп, ютері, asus

можуть зустрічатися моделі з іншими кнопками. Орієнтуйтесь за таблицею, але якщо вона не допомогла, спробуйте інші кнопки.

Нюанси

Іноді потрібний особливий підхід для входу в BIOS на ноутбуках:

 • Деякі ноутбуки не дозволяють зайти в BIOS, якщо працюють від батареї. Спочатку підключіть його до мережі.
 • Функціональні клавіші F1, F2. F12 можуть активуватись лише при натиснутій клавіші FN.

Навіщо туди треба заходити?

Ті, кому доводиться заходити в систему за допомогою ноутбука та комп’ютера, напевно, задавалися питанням, для чого це потрібно робити.

See also  Де зберігаються файли на Samsung. Не вдається знайти необхідну інформацію?

Отже, щоб перевстановити системи, перш за все, ви повинні ввести цю програму. І це відбувається досить часто.

Іншими словами, туди заходять з метою змінити завантаження свого комп’ютера з жорсткого диска на звичайний або флешку.

Нерідко для захисту комп’ютера або ноутбука від сторонніх рук користувачі встановлюють новий пароль через BIOS.

Завдяки встановленому подібним чином паролю система не буде завантажена, поки користувач правильно не введе пароль.

Іноді користувачі не дуже люблять, якщо він ненавмисно торкається тачпаду на компютері в процесі встановлення тексту. Однак його легко можна повністю відключити, якщо використовувати вказаний вище BIOS.

Також за допомогою цієї програми здійснюється перевірка температури деяких компонентів та керування швидкістю встановлених кулерів або вентиляторів.

Як зайти в BIOS на ноутбуку Asus

Можна навести безліч способів, як зайти в BIOS, використовуючи різні комбінації клавіш. Але тут потрібно враховувати той факт, що в залежності від моделі, модифікації материнської плати ноутбука вся послідовність дій може суттєво відрізнятись. У більшості випадків, у завантаженні параметрів беруть участь клавіші Del. F2. Кріплення. Esc.

Розглянемо кілька способів, завдяки яким зможете якнайшвидше увійти в BIOS в ноутбуку Asus:

 • Вмикаєте ноутбук. Оскільки завантаження параметрів відбувається досить швидко, встигнути зайти в BIOS потрібно в перші 3-5 секунд перед тим, як запуститься ОС. Побачивши логотип компанії, необхідно натиснути на Esc. Далі система пропонує продовжити «Enter SETUP» та вибрати відповідну кнопку запуску. У більшості моделей сигналом до запуску є натискання клавіші F2. Як правило, система сама вказує, яку клавішу слід вибрати.
 • Якщо ноутбук ніяк не відреагував, далі необхідно намагатися заходити в BIOS шляхом вибору клавіш. Це може бути комбінація Ctrl F2 або Del. Окремі модифіковані моделі можуть реагувати на натискання F6. F12. F8. Спробувати нову комбінацію клавіш необхідно під час кожного наступного завантаження системи.
 • У разі збою завантаження параметрів ноутбуку треба дати час трохи відпочити та охолонути. І знову спробувати виконати завантаження, затисканням клавіші включення, та подальше налаштування БІОС.

Як потрапити до BIOS на комп’ютері

Як увійти в BIOS? таке питання рано чи пізно ставить собі будь-який користувач PC. Для людини непосвяченої в премудрості електроніки навіть сама назва CMOS Setup або Basic Input/Output System здається загадковою. Але без доступу до цього набору мікропрограм іноді неможливо настроїти конфігурацію обладнання, встановленого на комп’ютері або перевстановити операційну систему.

See also  Як зробити скріншот на Xiaomi A3

Інтеейс Windows 10

Через Windows 10 BIOS запускається, коли операційна система встановлена ​​на жорсткому диску, розміченому в таблиці розділів GPT і відповідно підтримує режим UEFI. У будь-якому іншому випадку базовий інтеейс можна викликати методами, описаними в першому способі.

Як зайти в біос на ноутбуку ASUS

  Відкрийте «Пуск», натисніть кнопку вимкнення комп‘ютера і в списку, затиснувши клавішу «Shift», виберіть «Перезавантаження».

Як правило, проблема викликана тим, що BIOS не може знайти пристрій, з якого має завантажитись операційна система. Це може статися з таких причин:

 • Збилися налаштування базової системи введення виводу;
 • Немає носіїв для запуску операційної системи або його несправність;
 • Програмна помилка BIOS;
 • Попередження про несправність комп’ютера запуск меню сигналізує про наявність неправильної установки, яка може призвести до виходу з ладу самого PC. Наприклад, некоректна частота шини.

Також не виключено, що просто залипла клавіша запуску BIOS (як правило, Del або F2) через це відбувається постійна базова система введення виводу.

Завантаження біосу перешкоджає швидкий запуск. Для відключення даної функції необхідно зайти в «Панель керування» та натиснути «Всі елементи панелі керування», а потім перейти в «Електроживлення».

 • Використовуємо зв’язку клавіш WinR;
 • З’явиться вікно «Виконати», куди необхідно ввести powercfg.cpl.

Потім, у лівій частині екрана, натисніть на курсор «дії кнопок живлення». Натискаєте на “Зміна параметрів”.

Необхідно видалити позначку з клітинки «Включити швидкий запуск» закрити вікно.

Далі слід вимкнути комп‘ютер. Під час перезапуску ви побачите так званий «синій екран» із пропонованими діями.

Використовуйте посилання “Вибрати інші параметри”.

Після чого виберіть «Пошук та усунення несправностей».

Ми переходимо в розділ «Діагностика», де вибираємо меню «Додаткові параметри».

зайти, bios, комп, ютері, asus

Після переходу на нове вікно натискаємо на Параметри вбудованого ПЗ UEFI. Прийміть перезапуск, після чого ви потрапите на сторінку BIOS.