Home » Як зменшити яскравість монітора на комп’ютері. Як змінити яскравість на ноутбуці – простий спосіб

Як зменшити яскравість монітора на комп’ютері. Як змінити яскравість на ноутбуці – простий спосіб

Регулювання яскравості екрана на компютері в Windows 10

Виберіть правильний рівень яскравості екрана дуже важливий, оскільки це залежить не тільки за якістю відображеного зображення, але і навантаження на очей. Занадто темний екран призведе до того, що очі швидко втомилися, намагаючись розглянути зображення, і надмірно яскравий монітор призведе до великої кількості сліпих променів. Тому існує кілька способів вибору оптимального рівня яскравості у ваших умовах.

Більшість виробників моніторів забезпечують способи зміни яскравості екрана без використання операційної системи. Якщо такі варіанти з якоїсь причини недоступні, ви можете налаштувати яскравість, використовуючи вбудовані функції Windows 10, а також сторонні програми.

Використання кнопок монітора

Якщо ви використовуєте зовнішній монітор, а не вбудований екран ноутбука, знайдіть кнопки на стороні або задній панелі, дозволяйте збільшити або зменшити яскравість. Вони будуть вказані спеціальними іконками або написом (як правило, це значок сонця).

Налаштування яскравості доступна на всіх версіях операційної системи Windows 10. Починаючи з простих способів. Коли ви просто використовуєте комбінацію гарячої клавіші та закінчуючи спеціалізованим програмним забезпеченням. Нижче ви також знайдете відповіді на найпоширеніші питання, ми намагалися розглянути всі вони, але якщо ви щось пропустили, ми чекаємо вас у коментарях.

Утиліти з коригування яскравості

Ця утиліта призначена для регулювання точки кольорової гами (і вона може зробити це автоматично, залежно від вашого часового поясу).

Загалом, головна його мета. Зменшити кількість синього відтінку (що негативно впливає на тіло ввечері). Однак ніхто не заважає йому регулювати яскравість і вручну, як вам потрібно.

 • 2 режими регулювання яскравості: автоматичний та ручний;
 • Надзвичайно проста інтейса (будь.Який початківець з’явиться);
 • Легке відключення Ф.Люкс у певний час (наприклад, працювати з фотографіями чи відео).

Надзвичайно просте та корисне програмне забезпечення, яке допоможе вам керувати яскравістю монітора в 2 кліках! Утиліта може в режимі автоматичного “зняти” синє світло, що дозволить вам зручніше працювати за екраном в умовах слабкого освітлення світла.

 • Простий і зручний регулювання температури температури (у будь-якій версії Windows);
 • Таймер для відстеження часу роботи для ПК (відкликається перерву вчасно);
 • Спеціаліст. Функція фокусування (дозволяє налаштувати певну область читання);
 • Можливість автоматичного регулювання яскравості та кольорової гами залежно від часу сходу сонця / заходу сонця.

Перша версія цієї програми була опублікована в 2002 році, однак вона все ще не втратила своєї актуальності!

Незалежно від моделі вашої відеокарти та монітора, Gamma Panel дозволяє вам легко і швидко регулювати яскравість, контрастність та екран планування (успішно працює на ноутбуках).

Я зазначаю, що програма має можливість створювати профілі для кожного кольорового профілю (а потім, за допомогою гарячих клавіш, щоб переключити їх. Залежно від того, що ви зайняті на ПК).

 • Здатність регулювати гамма, яскравість та контрастність (як глобально, так і для кожного кольору окремо (червоний, зелений, синій));
 • Мають гарячі клавіші;
 • Підтримка профілів (зупинки налаштувань);
 • Сумісність з майже будь-якими відеокартами (AMD, NVIDIA, Intelhd) та моніторами.

Це безкоштовна невелика утиліта, яка після встановлення “гладко” буде розташована у вашому лотку (поруч із годинником) і почне регулювати яскравість. Його основне завдання полягає в тому, щоб зменшити випромінювання синього увечері (що позитивно впливає на очі).

У програмі ви також можете вручну налаштувати колірну схему, яскравість, відтінки.

Примітка. Для автоматичного регулювання яскравості. Ви повинні встановити ваші координати у налаштуваннях (вкладка Location).

До речі, ви можете налаштувати яскравість за допомогою відеоінфера та стандартних інструментів Windows. Так, це не завжди працює, але все-таки. На всякий випадок, я даю посилання на одну з моїх нот на цю проблему

See also  Як змінити адресу комп'ютера Mac. Як змінити адресу за допомогою програми

В допомогу!

Яскравість екрана на ноутбуці не коригується, щоб зробити те, що робити? Як налаштувати яскравість

Параметри коригування яскравості

Можливо, найбільш очевидним параметром налаштування яскравості на звичайному типовому дисплеї є кнопки на корпусі пристрою (найчастіше вони розташовані в нижній частині екрана, праворуч). Приклад на фото нижче.

Відсутність у меню російської мови може дещо ускладнити ситуацію. Але, про основні параметри (які ми говоримо), зазвичай розташовані на вкладці “Картина”:

Щоб змінити їх, достатньо натиснути стрілку та підтвердити налаштування, натиснувши “OK”.

Якщо ви використовуєте OS Windows 10, то на панелі керування можна змінити яскравість (не для всіх дисплеїв!), і тонко побудувати його за допомогою “нічного світла”.

Щоб відкрити ці параметри: натисніть комбінацію WinR та скористайтеся командуванням.Cpl (приклад нижче).

Далі ви відкриєте вкладку “Дисплей”. Це дасть всі параметри, доступні для змін: роздільна здатність, масштабування, яскравість тощо.D. (налаштований у кожному випадку окремо!).

Звичайно, інтенсивність того ж нічного світла можна налаштувати (навіть більше, є можливість запланувати різну інтенсивність в різний час).

Якщо викладені вище варіанти не працюють з вами. Утиліта Careueyes може допомогти (я якось згадав про це. ). Встановлюючи та запустіть його. Ви побачите невелике меню, в якому ви можете вручну перемістити слайдер інтенсивності, які несуть відповідальність за яскравість (яскравість) та теплого (теплого) екрану.

Крім того, програма має таймер у своєму Арсеналі. І може нагадати вам, що настав час зробити “дим” (Примітка: Багато фахівців рекомендується після кожної години роботи для ПК. Візьміть перерву на 10-15 хвилин.).

На панелі керування відео ви також можете налаштувати багато показників. Як правило, відкрити їх. Просто натисніть на значок у лотку (поруч із годинником).

Як змінити та налаштувати яскравість екрана в Windows 10. Шість варіантів!

Якщо у вас немає подібної піктограми (і ви не знаєте, як відкрити панель керування відео драйвером). Див. Посилання на інструкцію, до якої я приносять нижче.

В допомогу!

Як відкрити параметри відеокарти: AMD, NVIDIA, Intel (я не можу знайти графічну панель керування)

Крім того, багато чого залежить від версії вашого драйвера (і модель самої відеокарти). У налаштуваннях AMD Radeon, як правило, достатньо, щоб перейти на вкладку “Дисплей” та налаштувати параметр “Яскравість”. Фотографії наведено нижче.

Дисплей. Налаштування відеокарти AMD (Скріншот 2). Дисплей розділу

Цей метод, перш за все, актуальний для ноутбуків та моноблоків.

Спочатку потрібно відкрити параметри живлення: комбінація ключів WinR (для виникнення вікна “виконувати”). І команда PowerCFG.Зволожувати.

Після того, як вам потрібно перейти до параметрів поточної схеми живлення.

Далі, ви повинні відкрити додаткові. Параметри живлення та відкрийте вкладку “Яскравість екрана”.

Власне, залишається лише встановлення бажаного значення у відсотках (до речі, я рекомендую вимкнути адаптивну коригування яскравості, якщо у вас є це. Через це яскравість постійно “стрибає”, і це досить важко налаштувати).

На перший погляд, параметр яскравості екрана може мати великий вплив на комфорт під час роботи на компютері. Тому ми рекомендуємо вам не знехтувати вищезазначені рекомендації та встановлювати оптимальний рівень яскравості екрана. Більше того, він може бути зроблений швидко і впоратися з таким завданням навіть користувач Novice PC.

Ви можете переглянути, як зменшити яскравість на компютері в ролику нижче:

(5 оцінок, середній: 4.20 з 5, ви вже оцінили)

У вільний час я читаю і вивчаю. Моє хобі. Це редагування книг різних жанрів. Я легко знаходжу загальну мову з різними людьми. Персоналізовані за допомогою обладнання та гаджетів.

За допомогою центру мобільності Windows

Відкрийте меню “Завдання користувачів”, натиснувши значок “Пуск” або набравши “Win X” (натисніть та утримуйте клавішу Windows та натисніть “X”).

 • Клацніть центр мобільності (або натисніть b).
 • У центрі мобільності відрегулюйте слайдер яскравості.
 • Використання панелі керування
 • Відкрийте панель керування.
 • Натисніть “Налаштувати” Налаштування “Налаштування мобільності”.
 • У вікні центру мобільності, налаштуйте слайдер яскравості.
See also  Як розповсюдити Wi-Fi з iPad.

Як збільшити / зменшити яскравість екрана на ноутбуці?

Зміна яскравості екрана за допомогою функціональних клавіш FN

На ноутбуках (у 99% випадків) ви можете змінити яскравість екрана наступним чином (незалежно від версії Windows):

Зміна яскравості екрану в програмі “Джерела живлення”

Можливо, найлегший і найбільш універсальний спосіб збільшити яскравість екрана на Windows XP, 7, 8/8.1 і 10.

зменшити, яскравість, монітора, комп, ютері

Зміна яскравості екрану через графічний Inteeis

Ви також можете налаштувати яскравість з панелі керування графічною карткою (наприклад, панель керування NVIDIA, AMD або Intel).

Щоб отримати доступ до панелі, клацніть правою кнопкою миші на робочому столі та виберіть панель керування NVIDIA, AMD або Intel Control Panel (вона залежить від того, яка відеокарта встановлена ​​на вашому ноутбуці).

Як змінити яскравість показу ноутбука?

Кожен ноутбук відрізняється, тому коригування яскравості та контрастності можуть відрізнятися від кроків, передбачених у цій статті. Слід зазначити, що рівень яскравості може бути обмежений вашими параметрами живлення.

Налаштування яскравості за допомогою клавіш

Більшість ноутбуків підтримують зміну рівня яскравості за допомогою функціональної клавіші у поєднанні з іншою ключовою клавішею. Наприклад, коли ви натискаєте та утримуєте функціональну клавішу (скорочується “FN”) та клавіші зі стрілками вгору, або стрілка вниз, ви можете збільшити або зменшити яскравість екрана. Ключ, який використовується для налаштування яскравості разом з “FN”, може відрізнятися залежно від конкретної моделі ноутбука, але символ там, де те ж саме. Це значок сонця.

Налаштування яскравості через панель керування

Ви також можете налаштувати яскравість через панель керування, у налаштуваннях відображення. Для цього виконайте такі дії:

 • Відкрийте панель керування.
 • Відкрийте параметр “Екран”.

Якщо у вас є одне з популярних відеоадаптерів (NVIDIA, AMD або Intel), ви можете змінити яскравість, контрастність, параметри гамма у власному вікні конфігурації драйверів.

Для графічних адаптерів NVIDIA

  Клацніть правою кнопкою миші на робочому столі та виберіть панель керування NVIDIA.

Драйвери відео AMD / ATI мають можливість змінити яскравість, контрастність та гаму дисплея, хоча доступ до налаштувань цих значень може відрізнятися між версіями драйверів. Наприклад, у версії “каталізатор 10.2 “Щоб увімкнути коригування яскравості, потрібно перейти до меню” Колір “(колір). Ви можете відкрити програму, клацнувши правою кнопкою миші на робочому столі та вибрати пункт центру управління каталізатором у контекстному меню.

Графічні адаптери Intel

 • Відкрийте конфігуратор драйверів Intel. Для цього клацніть правою кнопкою миші на робочому столі та виберіть “Графічні властивості” або “Графічні характеристики”. Крім того, конфігуратор може бути відкритий, знаходження його на панелі керування.
 • Натисніть кнопку “Корекція кольорів”. Після цього відкриються параметри гамма, яскравості та контрастності. Встановіть зручний рівень яскравості вашого дисплея та натисніть кнопку “Застосувати” або “OK”, коли ви закінчите.

Якщо комбінація клавіатури з ключем функції не працює, і ви зробили відповідні налаштування параметрів живлення, то, швидше за все, ваш комп‘ютер має проблеми з драйверами відеокарти. Це зазвичай відбувається після оновлення водія. У цьому випадку ми рекомендуємо повернутися до попередньої версії драйвера, або виконати її чисту установку. Чиста установка передбачає повне видалення поточного драйвера від ОС (включаючи додаткове програмне забезпечення) та встановлення нового драйвера.

Якщо жоден з варіантів не допоміг, то, швидше за все, проблема полягає у самому операційній системі, так і в апаратному забезпеченні.

Налаштування яскравості за допомогою драйвера відеокарти

Інший доведений спосіб змінити яскравість екрана, щоб налаштувати його за допомогою драйвера відеокарти. Розглянемо цей метод на прикладі драйверів NVIDIA. Клацніть правою кнопкою на робочому столі та виберіть у контекстному меню пункт “Панель керування NVIDIA”.

У дереві налаштувань ліворуч відкрийте розділ “Дисплей” та у списку крапель, виберіть рядок “Налаштування параметрів кольору робочого столу”. У правильному регіоні встановіть перемикач у положення “Використовувати налаштування NVIDIA” та перемістіть повзунок “яскравість” в одному напрямку або іншому, тим самим збільшуючи або зменшуючи потужність підсвічування.

See also  Як підключити підсилювач до комп'ютера. Пасивні оратори

зменшити, яскравість, монітора, комп, ютері

Що робити, якщо яскравість не регулюється

1) Оновіть драйвери на відео адаптер // повернутись не старі

У більшості випадків неможливо змінити яскравість через те, що на відеокарті немає поточного драйвера.

Він може виявитися, якщо, наприклад, після встановлення або оновлення системи, ви не завантажили їх з офіційного веб-сайту (в результаті, ви залишили драйвер, який встановлений Windows. Він, звичайно, працівник, але тут деякі варіанти недоступні!).

Тут ви можете піти наступним чином:

 • Перейдіть на офіційний веб-сайт свого пристрою, завантажте драйвер до відеодаптера, а також оновіть його. Як зробити цю цілу процедуру. Див. Ось ця стаття;
 • Спробуйте повернути водія до старого (що може залишитися в системі, наприклад, після його оновлення). Я рекомендую намагатися спочатку цей варіант, і якщо у системі немає інших версій. Тоді перший, див. Посилання трохи вище

Як спробувати повернути систему до “старого” драйвера:

 • Перейдіть до менеджера пристроїв (щоб відкрити його, натисніть Winr. Введіть команду devmgmt.Msc та натисніть Enter);
 • Далі відкрийте вкладку “Відеодаптер”. Виберіть свою відеокарту та клацніть правою кнопкою миші. У меню виберіть “Оновити драйвер”;

У переважній більшості, після оновлення драйвера на відео адаптер ви можете легко змінити яскравість за допомогою панелі керування Windows (наприклад, через установки живлення) або через центр керування драйвером, а навіть у випадках, коли інші методи роблять не працює!

2) Перевірте, чи працюють функціональні ключі

Також я рекомендую перевірити, чи є у вас функціональні клавіші на клавіатурі. Цілком можливо, що з водіями ви прекрасні, наприклад, наприклад, у BIOS ці бажані клавіші вимкнені.

Про те, як їх налаштувати та увімкнути, ви можете дізнатись з іншої статті в блозі (посилання на це нижче).

В допомогу!

Що робити, якщо функціональні клавіші не працюють (F1-F12, а також FN), неможливо змінити яскравість, гучність, увімкнути / вимкнути сенсорний або Wi-Fi адаптер.

3) Вимкнути адаптивну коригування яскравості

Деякі ноутбуки мають спеціальні датчики освітлення та за замовчуванням, які вони регулюють яскравість екрану залежно від рівня освітлення в кімнаті (називається: адаптивна коригування яскравості).

У більшості випадків цей параметр не забезпечує оптимальний рівень якості зображення на екрані, і рекомендується вимкнути.

Для цього відкрийте панель керування Windows і перейдіть до наступного розділу: Обладнання та Sound \ Power / Scheme Scheme

Вам потрібно відкрити додаткові налаштування для вашої схеми живлення.

Зміна. Параметри потужності (Windows 10)

На вкладці “Екран / Увімкнути адаптивну яскравість адаптивної”. Буде заповітна установка. Просто перекладіть режими “вимкнення”.”. У деяких випадках вам потрібно буде перезавантажити ноутбук.

Вимкніть регулювання яскравості адаптивного екрану

До речі, я зверну увагу на те, що деякі моделі ноутбуків оснащені додатковими центрами налаштувань (наприклад, Sony Vaio, Lenovo та PR.).

Вони можуть мати деякі варіанти, які впливають на якість зображення на екрані (приклад нижче). Просто перейдіть до аналогічних центрів налаштувань і вимкніть всі параметри, пов’язані з яскравістю та датчиками адаптації.

Центр управління Sony VAIO. Якість зображення

4) Спробуйте змінити ОС (або встановити другий для тестування)

Ну, остання річ, яку я можу рекомендувати з цією проблемою, полягає в тому, щоб спробувати перевстановити Windows (і драйвери), або створити іншу підрозділу на жорсткому диску та встановити іншу версію ОС.

Я відразу зазначаю, що надзвичайно бажано перейти на офіційний веб-сайт виробника вашого ноутбука перед цим, і подивитися, яку ОС є водії.

Як допомога!

Я рекомендую ознайомитись із статтею про те, як вибрати правильну ОС Windows для ноутбука або ПК.

Ми перевіряємо офіційний сайт виробника ноутбука, для якого Windows є водії