Home » Комп’ютер почав повільно працювати, що робити. Дефрагментний жорсткий диск

Комп’ютер почав повільно працювати, що робити. Дефрагментний жорсткий диск

Чому комп’ютер уповільнює і як прискорити свою роботу

Я думаю, що майже кожен користувач натрапив на повільну роботу, помилки, висять під час роботи на комп‘ютері (ноутбук). Крім того, гальма можуть бути схожими на старих автомобілях (не дивно). І нові.

Причини, через які комп’ютерні гальма. Десятки! Але більшість з них можна вирішити самостійно, не звертаючись до спеціального.

У цій статті я хочу розглянути кілька найпоширеніших причин повільної роботи комп’ютера, зависання та відставання. Кожна причина буде звертатися до рекомендацій щодо його усунення.

  • Поради з цієї статті є актуальними для Windows 7, 8, 8.1, 10, 11;
  • Дотримуючись нижче рекомендацій, я майже впевнений, що якщо вони не усунуть “гальма”, ви, безумовно, приштуєте роботу свого комп’ютера!
  • Я будую статтю не зовсім звичайну. По-перше, короткий опис (коли і в якому застосуванні спостерігається “гальма”). Потім викликає і вирішує цю проблему.

Шукайте ресурсоінтенсивні програми

Ваш комп’ютер працює повільно, тому що щось використовує ці ресурси. Якщо ваш ПК раптово почав працювати повільніше, можливо, некерований процес може почати використовувати 99% потужності вашого процесора. Або якась відкрита програма може почати використовувати велику кількість пам’яті, що призводить до перемикання файлів часу на жорсткий диск (або SSD) комп’ютера. Крім того, відкрита на задньому плані програми часто може використовувати жорсткий диск для інших потреб, що часто призводить до уповільнення інших додатків, коли їм потрібно завантажувати дані з диска або зберегти їх.

комп, ютер, повільно, працювати, робити

Щоб дізнатись, які програми можуть уповільнити ПК, відкрийте менеджер завдань. Ви можете клацнути правою кнопкою миші панелі завдань та вибрати опцію “Менеджер завдань” або натисніть CtrlShiftScape, щоб відкрити його.

У Windows 8, 8.1, 10 та 11 Новий менеджер завдань має оновлену інтуї, в якій колір виділяється на ті програми, програми та процеси, які використовують багато ресурсів ПК. Клацніть на вкладці “CPU”, “Пам’ять” або “Диск”, щоб сортувати список програм, використовуючи найбільше ресурсів.

Якщо будь.Яка програма використовує занадто багато ресурсів вашого комп’ютера, ви можете закрити його звичайним способом (ввівши програму та натиснувши кнопку “Вихід” через її меню). Якщо ви не можете самостійно закрити програму, ви можете насильно закрити її в менеджері завдань. Для цього виберіть додаток у списку, клацніть правою кнопкою миші на ньому та натисніть “Заповніть завдання”, щоб насильно закрити.

❷ Перевірка диска для помилок, погані блоки. Розумне читання

Можливо, одна з головних дій, де почати боротьбу з зависанням та повільною роботою диска. Це перевірити, чи немає помилок файлової системи на диску (і якщо є щось, щоб їх виправити), і не зробив t by lazy. Не мав bade-blocks.

Вони досить обширні, і в цій статті в цій статті не буде розібратися (користь у тому, що є окремі інструкції, тут я дам посилання на них).

Як перевірити жорсткий диск на помилки. Див. Інструкції

Як перевірити жорсткий диск на поганих блоках. Див. Інструкції для кроків

Багато користувачів часто нехтують перевірити хутром. Компонент диска і тим часом. Якщо диск дуже сповільнюється. Тоді я рекомендую перевірити, чи все в порядку з ним.

У багатьох випадках проблему можна визначити майже негайно, як тільки тести s.М.A.Р.Т. (Система самодіагностичної системи жорсткого диска).

See also  Комп'ютер перетворюється, але не показує. Нічого не допомогло

До речі, тести s.М.A.Р.Т. Ви можете навчитися в більш “простих” утилітах, ніж Вікторія (про яку обговорюється у статті про посилання вище). Наприклад, у цій же утиліті Crystaldiskinfo (я розповів про це в цій статті).

Щоб дізнатися С.М.A.Р.Т. Та оцінити статус диска. Вам просто потрібно запустити утиліту CrystalDiskinfo. Далі, протягом декількох секунд, утиліта незалежно оцінить ваш диск і призначить вирок. Приклад на екрані нижче (і добре, і погано).

Реклама

Сьома причина. Перегрівання. Він умовно розділений на носіння вентиляторів та висихання теплової пасти, що призводить до погіршення теплової енду від процесора. Як результат, з кожним перегрівом автоматичний захист викликається частотою процесора. Ця проблема вирішується шляхом заміни теплової пасти. Системний блок комп’ютера повинен щорічно очищати з пилу, інакше він забиває вентилятори, радіатори та отвори вентиляції, що призводить до перегріву.

Зношені вентилятори та сушіння їх змащування вирішується спеціальною мастилою або машинним маслом, або заміною вентилятора у разі його поломки. Наприклад, я натрапив на те.

У деяких випадках може знадобитися замінити термооб’єкти з відеокарти. Особливо, якщо ви граєте багато або скульптурного видобутку.

Восьма причина. Віруси! Це найважливіша причина, оскільки віруси можуть щось створити на вашому ПК. Наприклад, можна зменшити комп‘ютерні ресурси, шифрувати файли, викрасти паролі та псувати “залізо” за допомогою створення максимальних навантажень.

Дев’ята причина. Несе ліцензійна програма, включаючи саму операційну систему. Як відомо, програмне забезпечення ліцензії містить механізми захисту від незаконного використання. Хакери, вони також називаються “шаблонами” (від Word Crack. Програма для обігу захисту програмного забезпечення), під час хакерства часто видаляють частину програмного коду, який потім впливає на її стабільність. Найбільш яскравими прикладами є баггі збірки Windows та комп’ютерних ігор, які показують гірше продуктивність на тому ж ПК, де оригінальна ОС або гра буде працювати добре.

Що робити, якщо комп’ютер увімкнено довгий час або повільно працює, Windows 7, 8, 10

Десята причина. Перевантажений системний диск. Наприклад, Windows зберігає всі свої власні оновлення на жорсткому диску. Крім того, багато ігор зберігають свої оновлення з об’ємом до декількох ГБ на вашому ПК. Вирішення проблеми. Ручне очищення тимчасових файлів та використання функції “очищення диска”, яка вбудована в кожні вікна. Ще одним важливим моментом. Багато програм зберігають свої налаштування в папці “Документи”, і більшість ігор зберігаються там свої “збереження”.

Одинадцята причина. Багато записів у розділі “Запуску”. Оскільки багато програм записуються в автозавантаження, пропонувати свої послуги кожного разу. Проблема вирішується програмами типу CCleaner, або ручне очищення автозавантаження в реєстрі (для досвідчених користувачів). Мені подобається CCleaner з зручною Inteeis та здатністю не тільки видаляти, а й вимикати непотрібні програми від автозавантаження.

Дванадцята причина. Неправильна робота деяких програм або погана якість підключення до Інтернету. Наприклад, браузер Google Chrome споживає максимально можливу кількість оперативної пам’яті та для кожної вкладки, вона може створити окремий процес (підтверджено в диспетчері завдань).

Тепер існує тенденція до публікації на веб-сайтах онлайн-інсталяторів та ігор. Це, коли ви завантажуєте невелику програму, обсяг лише декількох МБ, і він вже летить у всьому іншому з Інтернету. Я помітив, що невдачі під час встановлення таких програм набагато більше, ніж у випадку всієї установки інсталятора.

Також негативно продуктивності старих ПК вплинуло на деякі антивіруси. Отже, старі версії Касперського антивірусу могли б взяти відчутну частину ресурсів вашого ПК. Тепер вони усунули цю проблему.

У мене є все, я бажаю вам швидкого комп’ютера та високошвидкісного Інтернету!

Підпишіться на наш канал у Yandex.Zen або telegram канал @overclockers_news. Це зручні способи дотримання нових матеріалів на сайті. З картинами, розширеними описом і без реклами.

See also  Як записати відео з екрана Samsung. Ми надаємо необхідні дозволи

Глибоке очищення з CCleaner

Ручне очищення та антивірусна робота не завжди дає ідеальний результат. Деякі моменти, такі як системні сміттєві та тимчасові файли браузера, можуть залишатися непоміченими.

Хоча насправді вони часто викликають комп’ютер.

Інструкції з кроком за кроком з CCleaner:

  • Swing і встановіть програму сторінки розробника. Найпростіший спосіб зробити це. Це просто “CCleaner” у пошуку та відкрити перший не рекламний сайт. Але якщо ви сумніваєтеся в автентичності сайтів, то відкрийте статтю про Вікіпедію про цю утиліту. Там, внизу основної інформації, буде посилання на офіційний робочий сайт. Гойдайте вільну версію, коли це буде достатньо.
  • Вимкніть всі програми та програми, залиште тільки CCleaner. Далі виберіть аналіз на вкладці “Стандартна очищення” та після сканування Ви можете очистити непотрібний сміття. Рекомендується знову утримувати процедуру, щоб переконатися, що ви правильно видалили все, і операція успішно пройшла.
  • Також правильні проблеми з незначними реєстраціями. У наступному розділі, після аналізу, PKE “Реєстр” та почати пошук проблем. Як і в першому випадку, після корекції, ви матимете доступ до корекції виявлених проблем. Вам буде запропоновано створити резервну копію реєстру. Не потрібно робити це, але якщо ви досвідчений користувач, ви можете спробувати включити цю функцію.
  • І варто зазначити, що ця програма допоможе вам не тільки очистити систему, але водночас перевірити автозавантаження, знайти застарілі та непотрібні програми, а також. Для аналізу пам’яті. Ці інструменти заслуговують на вашу увагу, але вони майже не вплинуть на проблему.

Оптимізація системи

комп, ютер, повільно, працювати, робити

Якщо ноутбук почав повільно працювати, зверніть увагу на те, чи є багато вільного місця на жорсткому диску. Секція системи повинна залишатися вільною 12-15% від загальної кількості. Ви можете заповнити все більше та більше місця, але тоді “гальма” виникне, тому що фрагменти таблиці файлів будуть запущені на вільних секторах диска, пошук якого займе більше часу.

Тому видаліть непотрібні файли та ненавмисно непотрібні програми, щоб не займати корисний обсяг сміття. Щоб видалити програми, рекомендується використовувати утиліту Revo Uninstaller, яка дозволяє негайно очистити систему від порожніх папок, які залишаються після видалення додатків.

Не забудьте знищити тимчасові файли та очистити реєстр. Використовуйте безкоштовну програму CCleaner, щоб оптимізувати систему. Ви можете виконати всі необхідні кроки через це, від видалення тимчасових файлів, щоб очистити список автозавантажень.

Примітка: Видалення тимчасових файлів за допомогою CCLeaner, видаліть прапорці з браузерів, які ви використовуєте, щоб не стирати журнал відвідувань та зберегти паролі.

Очистіть запуск можна налаштувати за допомогою вбудованих інструментів. У Windows 10 список Autoload доступний у менеджері завдань:

комп, ютер, повільно, працювати, робити

Оскільки ви перебуваєте в менеджері завдань, перейдіть на вкладку “Процеси” і подивіться, які програми та скільки керує система. Якщо є непотрібні процеси (наприклад, Skype працює, і ви не використовуєте їх і не чекаєте повідомлень), заповніть їх, щоб зменшити навантаження.

Якщо Windows 7 повільно завантажується, виконайте ці кроки:

Якщо ви залишите мінімум програм, ресурси для ноутбуків будуть спрямовані на завантаження Windows, а не на початку стороннього програмного забезпечення. Крім того, якщо ноутбук сповільнюється, обов’язково перевіри його на віруси. Використовуйте не тільки встановлений антивірус, але й утиліту для чистоти. Веб.Ліки.

Ресурси завантажуються мало, і комп’ютер все ще сповільнюється

Гальма, які не пов’язані з навантаженням на процесор, пам’ять, диск та мережу, зазвичай мають апаратне походження. Найбільш поширеними причинами. Перегрів та недоліки потужності живлення.

Про те, як визначити, що комп’ютер перегрівається, ми не будемо докладно зупинятися, оскільки він описаний в інших статтях (посилання наведено в першому абзаці). Нижче наведено як приклад. Це скріншот утиліт для моніторингу за умов заліза HWINFO, який показує температуру основних вузлів ПК в режимі реального часу.

See also  Що робити, якщо iPad не заряджається

З проблемами, які виникли через неефективність енергопостачання, часто стикаються власники бюджетних апаратів, які не призначені для інтенсивного навантаження та модернізації, а також ті, хто неправильно визначив необхідність компонентів енергії при побудові системи.

Для розрахунку необхідної потужності живлення ПК, вам не потрібно бути інженером і знати складні формули. Для цього є спеціальні послуги, такі як калькулятор електропостачання. Він представлений набором таблиць з моделями компонентів, з яких користувач повинен вибрати власний, а “обчислити” кнопку (обчислення). На виході, послуга показує споживання енергії складеного складання та рекомендує кілька моделей відповідних джерел живлення.

До речі, приблизно 3-7 років роботи, енергоблоки. Якщо комп‘ютер почав підірвати про цей період, це означає, що настав час подумати про нове джерело енергії для цього.

В інших випадках винуватця гальм без робочого навантаження ресурсів залишається будь-яким пристроєм. Іноді навіть хороший, просто повільний, наприклад, HDD з швидкістю обертання 5400 революцій / хв. Або застарілі, без підтримки сучасних інтелектуальних та стандартів, і навіть з поганим контактом у сполучних роз’ємах.

Якщо ви заздалегідь не знаєте, який спосіб “копати”, пошук такого пристрою повинен здійснюватися за тією ж схемою, що і з проблемами з включенням комп’ютера. Лише час винних у винуватця, ймовірно, доведеться витратити більше.

Запуск багатьох програм під час Autoload

Проблема

Під час роботи часто доводиться встановлювати різні програми. Але в той же час не всі звертають увагу на це при встановленні програм, є прапорець, які їх встановлюють на авто.Навантаженні. І що вони вмикаються автоматично, коли запускається комп’ютер.

Це не завжди погано, але з неуважністю може спричинити певні труднощі, оскільки кожна з програм відволікає частину системної здатності.

Звичайний користувач рідко розглядає конфігурацію файлу Autoload для видалення програми звідти, які не потрібні в роботі постійно та щодня. А дарма. З такими простими діями ви можете істотно (іноді) зменшити час завантаження комп’ютера та збільшення швидкості системи.

Рішення

Відкрийте розділ “Конфігурація системи”, знайдіть вкладку “Запуску” та просто видаліть прапорці з програм, які не є життєво важливими.

Якщо у вас є труднощі з входом до цього розділу, просто натисніть “Запустити” та “Запустити” (Windows 7 або XP), і введіть поле “Знайти програми та файли”

Часто, офіс, Java, Winamp, Messenders різних типів і так далі, як додаткові програми.

Причиною гальмування комп’ютера може бути конфлікт пристрою та водія.

комп, ютер, повільно, працювати, робити

Перевірте наявність конфліктів з водіями

Встановити драйвери, знайдені за допомогою рішення DriverPack

Проблеми повинні бути вирішені. Якщо залишаються конфлікти, то вони повинні бути вирішені вручну.

Проблеми, які викликають комп’ютери, схожі на ноутбуки, і аналогічні у всіх пристроях, що працюють у Windows 10. Способи усунення причин заморожування можуть трохи відрізнятися, але алгоритм завжди має подібність. При гальмуванні користувачі можуть прискорити роботу своїх комп’ютерів за допомогою методів, зазначених у цій статті. Неможливо розглянути всі причини уповільнення роботи в одній статті, оскільки їх багато. Але саме розглянуті шляхи у переважній більшості випадків дозволяють вирішувати проблеми та налаштувати комп‘ютер для максимальної швидкості.