Home » Встановлення другого жорсткого диска на комп’ютері

Встановлення другого жорсткого диска на комп’ютері

Як підключити 2 диски до ноутбука (HDDHDD або HDDSSD-диск)

Питання від користувача

Вітаю.

Скажіть, як ви можете підключити інший диск до ноутбука (або це неможливо)? Тільки мій 500 Гб диск зупинився достатньо, тепер я думаю про збільшення місця.

Світлана.

Так, такі питання не є рідкістю. Загалом, нещодавно ноутбуки отримали велику популярність і витісняють звичайний ПК. Ноутбуки мають багато переваг, але з оновленням. справа складна. Додайте інший диск або змінити пам’ять. у деяких випадках взагалі неможливо. # x1f440;

На жаль, автор питання не малював більш конкретно суть проблеми. Тому в цій статті я розгляну кілька способів підключення іншого приводу до ноутбука (у деяких випадках ви можете мати це так, щоб вони були одночасно!).

До речі, багато штекерів. Диск не тільки заради масштабування, скільки, щоб збільшити швидкість системи (покладіть SSD-диск і передавати вікна до нього з HDD).

Як підключити другий жорсткий диск до комп’ютера, ноутбука

Дисковий простір. ніколи не багато!

Ця істина була останні 30 років, оскільки ніколи не є актуальним. Незважаючи на розвиток ІТ-сфери (поява хмарних дисків, мережевого сховища, високошвидкісного Інтернету). у будь-якому випадку, ми стикаємося з відсутністю вільного місця на жорсткому диску. # x1f440;

Очевидне рішення цієї проблеми. купівля та підключення іншого диска. Але, як у будь-якому питанні, в ньому є нюанси. Насправді, у цій статті я вирішив більш детально розглянути це питання (так, щоб стаття була зрозуміла для найбільш недосвідчених читачів).

встановлення, жорсткого, диск, комп, ютері

# x1f449; Примітка!

Будь ласка, зверніть увагу, що дисковод може “зникнути” через не оптимальні параметри Windows (наприклад, “blew up” файли пейджингу та сплячки), або велике накопичення сміття. Я рекомендую прибирати всі сміття та оптимізувати ОС (про те, як це зробити), перш ніж купувати новий диск (можливо, вивільне місце достатньо для всіх ваших завдань).

Як підключити другий жорсткий диск до комп’ютера

На даний момент жорсткі диски. це основне зберігання інформації. У більшості випадків дані користувача зберігаються на ньому. І кожен день збільшується обсяг цих даних. Тому не дивно, що рано чи пізно всі користувачі стикаються з цим вільним простором. З такої ситуації, потрібно купити та підключити другий жорсткий диск до комп’ютера. У цій статті ми спробуємо допомогти вирішити це завдання.

Вимкніть живлення з комп’ютера.

Перш ніж робити щось з комп’ютером, він повинен бути повністю знешкоджений. Вимкніть всі кабелі з системного блоку. Легка кнопка вимкнення на живлення недостатньо, всі кабелі повинні бути вимкнені.

Rapt на бік покриття системного блоку.

Для того, щоб підключити другий жорсткий диск до комп’ютера, потрібно отримати доступ до інтенсивності системного блоку. Для цього зніміть бічні кришки системи системи. Щоб встановити та надійно зафіксувати диск всередині системного блоку, вам потрібен доступ з двох сторін. Тому ми негайно видаляємо обидва тротуари, щоб він не повернувся до нього.

Бічні кришки фіксуються з чотирма гвинтами в задній панелі системного блоку.

Встановіть та виправити другий жорсткий диск на компютері.

Після того, як бічні кришки системного блоку видаляються, ви можете почати встановлювати другий жорсткий диск до комп’ютера. Жорсткі диски встановлюються в спеціальному блочному відсіку. Залежно від конструкції системного блоку, цей відсік може бути повернутий до задньої частини системного блоку або в боці. Ми розглянемо варіант, коли відсік обертається до задньої частини системного блоку. Оскільки такий дизайн системного блоку є більш поширеним. На малюнку (нижче), відсік для встановлення жорстких дисків.

Один жорсткий диск вже буде встановлений в одному з відсіків. Це ваш перший жорсткий диск, на ньому вашої операційної системи та всіх даних. По-друге, потрібно розташовувати поруч. Якщо відсік призначений для більш ніж двох дисків, доцільно розмістити другий диск, не повернувся до першого. Це значно покращить його охолодження.

Обережно введіть жорсткий диск в одному з місць для встановлення. Зверніть увагу, що привід повинен лежати на невеликих виступах і фіксується з чотирма гвинтами. Якщо в системному блоці є мало місця, то це можливо, перш ніж встановити, вам доведеться видалити відеокарту або інші компоненти. Але, як правило, це не потрібно.

Після того, як ви встановили жорсткий диск у комп’ютер, вам потрібно виправити його з чотирма гвинтами. Два гвинта твіст з одного боку і два з іншого. Не зберігайте на гвинтах, оскільки це може спричинити додаткові вібрації та шум при роботі.

Підключіть другий привід до материнської плати та джерела живлення.

Після того, як другий диск встановлений та надійно закріплений всередині комп’ютера, ви можете почати його підключити. Для підключення дисків використовуються дві кабелі, один йде на материнську плату, а друга до джерела живлення.

Щоб підключитися до материнської плати, цей кабель SATA використовується (малюнок нижче). Як правило, це червоне, тому важко заплутати. Один кабельний роз’єм повинен бути застряг на жорсткому диску, а інший. в роз’єм на материнській платі.

See also  Як перезапустити комп'ютер через командний рядок. Вінкс - для перезавантаження комп'ютера

Щоб підключитися до джерела живлення, використовується аналогічний кабель з більш широким роз’ємом (малюнок нижче).

Якщо ваш блок живлення не оснащений кабелем з таким роз’ємом, то вам потрібен адаптер (малюнок нижче) зі старого роз’єму до нового.

Після того, як ви підключили другий жорсткий диск на комп’ютер, ви можете закрити системний блок. Встановіть бічні кришки та зафіксувати їх гвинтами. Коли кришки встановлені, ви можете включити комп’ютер. Якщо ви зробили все правильно, то після завантаження комп’ютера з’явиться новий привід.

Творець сайту Comp-Security.NET, автор понад 2000 статей з ремонту комп’ютерів, що працюють з програмами, створення операційних систем.

Задайте питання в коментарях нижче статті або на сторінці “Задайте питання”, і ви обов’язково отримаєте відповідь.

Як підключити другий жорсткий диск до комп’ютера

Параметри для підключення другого жорсткого диска настільки ж прості, наскільки це можливо:

 • Підключення жорсткого диска до блоку комп‘ютерної системи.Відповідні власники звичайних стаціонарних ПК, які не хочуть мати зовнішні підключені пристрої.
 • Підключення жорсткого диска як зовнішнього приводу.Найпростіший спосіб підключити жорсткий диск, а також єдиний можливий ноутбук для власника.

Варіант 1. Встановлення в системному блоці

Перед підключенням потрібно визначити тип інтенсив, з яким працює жорсткий диск. SATA або IDE. Майже всі сучасні комп‘ютери оснащені SATA Inteeis, відповідно, якщо жорсткий диск буде таким же типом. IDE шина вважається застарілою, і може просто відсутня на материнській платі. Тому з підключенням такого диска можуть існувати певні труднощі.

Визнати стандарт. це найпростіший спосіб зв’язатися. Таким чином, вони виглядають як накопичувачі SATA:

Підключіть другий SATA диск у системному блоці

Процес підключення диска дуже легкий і проходить у кількох етапах:

Вимкнути та знешкоджувати системний блок.

Знайдіть відсік, де встановлено додатковий жорсткий диск. Залежно від того, як розташований відсік всередині вашого системного блоку, і сам жорсткий диск буде розташований. Якщо можливо, не встановлюйте другий жорсткий диск у принципі до першого. це дозволить кожному з HDD краще охолодити.

Вставте другий жорсткий диск у вільне відсік і, якщо це необхідно, захистити його за допомогою гвинтів. Ми рекомендуємо зробити це необхідним, якщо ви плануєте використовувати HDD протягом тривалого часу.

Візьміть кабель SATA та підключіть його до жорсткого диска. Підключіть другу сторону кабелю до відповідного роз’єму на материнській платі. Подивіться на зображення. червоний кабель, а для материнської плати є SATA-INTEEIS.

встановлення, жорсткого, диск, комп, ютері

Другий кабель також повинен бути пов’язаний. Підключіть одну сторону на жорсткий диск, а другий. до блоку живлення. Фото нижче показує, як група проводів різного кольору йде до джерела живлення.

Якщо блок живлення має лише одну вилку, то вам знадобиться спліттер.

У разі невідповідності порту у джерело живлення за допомогою вашого диска потрібен кабель адаптера живлення.

Закрийте кришку системного блоку та закріпіть її за допомогою гвинтів.

Пріоритет завантаження SATA дисків

На материнській платі зазвичай є 4 роз’єми для підключення SATA дисків. Вони вказані як SATA0. перший, SATA1. другий і т. D. Пріоритет жорсткого диска безпосередньо пов’язаний з нумерацією роз’єму. Якщо вам потрібно вручну встановити пріоритет, вам доведеться йти до BIOS. Залежно від типу BIOS, Inteeis та управління будуть різними.

У старих версіях перейдіть до розділу “Додаткові функції BIOS” та працюйте з першим завантажувальним пристроєм та налаштуваннями другого завантаження. У нових версіях BIOS шукайте розділ завантаження або завантаження та 1-й / 2-й параметр пріоритету завантаження.

Підключення другого IDE диска

У рідкісних випадках необхідно встановити диск з застарілою IDE-Inteeis. У цьому випадку процес з’єднання буде трохи відрізнятися.

Робіть кроки 1-3 з інструкцій вище.

На контакти самого жорсткого диска, встановіть перемичку до потрібного положення. IDE диски мають два режими: майстер і раб. Як правило, у майстер-режимі, основний жорсткий диск працює, який вже встановлений на ПК, і з якого завантажується ОС. Тому для другого диска необхідно встановити режим раба за допомогою перемичок.

Інструкції щодо налаштування перемички (Jumper) шукати жорсткий диск на наклейку. На фото. приклад інструкцій перемикання перемички.

Вставте диск у вільне відсік та закріпіть його за допомогою гвинтів, якщо ви плануєте використовувати довгий час.

IDE Plume має 3 штекер. Перша вилка синього підключається до материнської плати. Другий штепсель білого кольору (посередині петлі) підключається до рабського диска. Третя чорна штекер підключається до головного диска. Слаб. це рабський (залежний) диск, а майстер. це ведучий (головний привід з операційною системою, встановленою на ньому). Таким чином, другий жорсткий диск IDE потрібен лише білий кабель, оскільки інші два вже знаходяться на материнській платі та дисковод.

Якщо на шліфувальних вилках інших кольорів, то зосередитися на довжині стрічки між ними. Вилки, що ближче один до одного, призначені для режимів диска. Що підключення, що знаходиться в середині стрічки, завжди раба, найближчий крайній штекер. майстер. Другий екстремальний вилка, який далі від середини, підключений до материнської плати.

Підключіть диск до блоку живлення за допомогою відповідного дроту.

Залишається закрити житло системного блоку.

Підключення другого диска IDE до першого SATA диска

Коли потрібно підключити IDE до вже експлуатаційного HDD SATA, скористайтеся спеціальним адаптером IDE-SATA.

 • Перемичка на адаптері встановлено в основний режим.
 • Вилка IDE підключено до самого жорсткого диска.
 • SATA червоний кабель підключений до однієї сторони до адаптера, другий. до материнської плати.
 • Кабель живлення з’єднаний однією стороною до адаптера, а інший. до джерела живлення.

Ініціалізація диска в ОС

See also  Як поставити пісню на виклик Android. Чому мелодія не встановлена ​​/ летить / повертається до стандарту?

В обох випадках, після підключення, система може не бачити підключеного диска. Це не означає, що ви зробили щось неправильно, навпаки, це нормально, коли новий жорсткий диск не видно в системі. Щоб використовувати їх для використання, потрібна ініціалізація жорсткого диска. Про те, як це робиться, читайте в іншій статті.

Варіант 2. Підключіть зовнішній жорсткий диск

Часто користувачі вибирають зовнішнє з’єднання HDD. Це набагато простіше і зручніше, якщо деякі файли, що зберігаються на диску, іноді потрібні та поза домом. І в ситуації з ноутбуками цей метод буде особливо актуальним, оскільки окремий слот для другого жорсткого диска не наданий там.

Зовнішній жорсткий диск підключений через USB точно так само, як інший пристрій з тим самим Inteeis (USB-флеш-накопичувач, миша, клавіатура).

Жорсткий диск, призначений для встановлення в системному блоці, також може бути підключений через USB. Для цього використовуйте адаптер / адаптер, або спеціальне зовнішнє тіло для жорстких дисків. Сутність роботи таких пристроїв схожа. бажана напруга подається через адаптер на HDD, а з’єднання з ПК здійснюється через USB. Для виноградників різних форм фактори є його кабелі, тому при покупці завжди потрібно звернути увагу на стандарт, який просить загальні розміри вашого жорсткого диска.

Якщо ви вирішите підключити диск за допомогою другого методу, то дотримуйтесь буквально 2 правил: не забронюйте безпечне видалення пристрою та не від’єднайте диск під час роботи з ПК, щоб уникнути помилок.

Ми говорили про способи підключення другого жорсткого диска до комп’ютера або ноутбука. Як ви бачите, у цій процедурі немає нічого складного та абсолютно необов’язкового використання послуг комп’ютерних майстрів.

Контейнер (зовнішня коробка) USB 3.0. Сата

Дуже зручний прилад для швидких дисків. Є багато різних моделей, які відрізняються один від одного як зовнішньої продуктивності, так і міст. Є в закритому та напів-відкритому тілі пластику або металу. Є моделі, як за 2.5-дюймові диски та 3.5-дюймові жорсткі диски. Підключення до комп’ютера, як правило, виконується USB 3.0.

Ви можете знайти так звані “зовнішні диски”. це не що інше, як контейнер (зовнішній бокс) з встановленим дисками під власним брендом. Ось просто диски не завжди успішні і розбирають їх проблематично.

Як встановити другий жорсткий диск на комп’ютері

Рано чи пізно будь-який користувач стикається з тим, що його дані більше не розміщуються на існуючому жорсткому диску. Рішення цієї проблеми може бути другим жорстким диском. У цій статті ми скажемо, як встановити другий жорсткий диск на комп’ютері.

Підготуйте свій комп‘ютер, щоб встановити другий жорсткий диск.

По-перше, потрібно підготувати комп’ютер. По-перше, вам потрібно затримати його і від’єднати всі кабелі від нього. Простий вимкнення за допомогою кнопки на блок живлення недостатньо, комп’ютер повинен бути повністю відключений від джерела живлення.

По-друге, вам потрібно відкрити доступ до інтенсивності системного блоку. Для цього зніміть обидві сторони. Зазвичай бічні кришки закріплені на задній панелі системного блоку за допомогою чотирьох гвинтів. Відкрутіть ці гвинти і ретельно видаліть обидва бічні кришки.

Встановлення другого жорсткого диска та його фіксація.

Після того, як комп’ютер повністю відключений від джерела живлення, а бічні кришки видаляються, ви можете почати встановити другий жорсткий диск. Жорсткі диски встановлюються в спеціальному блочному відсіку. Визначити цей відсік досить простий. Він розташований у нижній правій стороні системного блоку, а його ширина точно підходить для 3.5 дюймових жорстких дисків.

У недорогих комп’ютерних корпусах цей відсік, як правило, перетворює отвір до материнської плати (як на фото нижче). У більш дорогих моделях комп’ютерних корпусів, відсік жорсткого диска обертається до бічної кришки.

Під час встановлення жорсткого диска системний блок краще утримувати у вертикальному положенні. Введіть жорсткий диск у відсіку жорсткого диска (як на фото нижче). У деяких випадках, щоб жорсткий диск без проблем, що надходять у відсік, буде потрібно видалити відеокарту або оперативну пам’ять. Про те, як це робиться, можна прочитати в наших статтях: як встановити оперативну пам’ять і як встановити відеокарту. Якщо у вас є багато місця для жорстких дисків у вашому системному блоці, спробуйте встановити другий жорсткий диск від першого. Таким чином, вони будуть краще прохолодно.

Після того, як другий жорсткий диск встановлений у відсіку жорсткого диска, він повинен бути виправлений за допомогою чотирьох гвинтів, два на кожній стороні жорсткого диска (див. Фото внизу). Не зберігайте гвинти і виправляйте жорсткий диск лише два-три. У цьому випадку він вібрує і створює багато шуму.

Підключіть другий жорсткий диск до комп’ютера.

Після того, як другий жорсткий диск встановлюється в комп’ютер і надійно зафіксований, ви можете почати його підключити. Жорсткі диски з’єднані з використанням двох кабелів: один кабель йде до материнської плати (дані передаються на цей кабель), а інший. до джерела живлення (він використовується для джерела живлення).

Щоб підключити жорсткий диск до материнської плати, використовується кабель SATA (див. Фото внизу). Цей кабель зазвичай поставляється з материнською платою. Якщо у вас немає такого кабелю, його можна придбати окремо.

Щоб підключити жорсткий диск до потужності, використовується кабель з аналогічним роз’ємом. (Фото внизу).

Якщо у вас виникнуть труднощі з підключенням другого жорсткого диска, то перегляньте, як перший жорсткий диск був підключений та пройшов за аналогією.

Після того, як жорсткий диск був встановлений, надійно закріплений і підключений, системний блок може бути закритий. Встановіть бічні кришки і зафіксуйте їх за допомогою гвинтів. Після встановлення бічних кришок комп’ютер може бути підключений до джерела живлення та запуску. Якщо все було зроблено правильно, то після запуску комп’ютера другий жорсткий диск з’явиться в системі.

See also  Як змінити тему на комп'ютері. Вставка

Творець сайту Comp-Security.NET, автор понад 2000 статей з ремонту комп’ютерів, що працюють з програмами, створення операційних систем.

Задайте питання в коментарях нижче статті або на сторінці “Задайте питання”, і ви обов’язково отримаєте відповідь.

Як встановити другий вікна на диску без втрати даних

Доброго часу!

У деяких випадках один вікна може бути досить недостатньо. Наприклад, ви завантажили відносно стару гру, і це не працює на сучасних Windows 10 (і на Windows 8/7. починається).

До речі, не слід зазначити, що в Windows 10 він не завжди правильно перемикається на інтегровану відеокарту на дискретне (і деякі ігри в принципі не можуть бути змушені працювати на дискретній карті, не запускаючи їх з іншої ОС).

Однак друга ОС може бути просто як запас, щоб зберегти нервові клітини, а час, коли основні відмовляється завантажувати # X1F44C; (Наприклад, коли пошкоджені завантажувальні файли, помилки, неправильно встановлені драйвери та t.D.).

Нижче на маленькому прикладі я покажу, як встановити другу ОС Windows (крім основних Windows 10 буде встановлена ​​Windows 8.1. Звичайно, все це відбувається, не втрачаючи даних, і ви можете працювати з будь-якою з систем!).

Підключіть другий жорсткий диск до комп’ютера

Сучасні технології розвиваються все більше і більше. Це вже давно є час, коли один жорсткий диск у комп’ютері не може зробити. Величезна кількість людей з’єднує другий жорсткий диск на персональний комп’ютер. Процедура з’єднання не має нічого фантастики, і навіть новачок може мати справу з нею. Давайте розглянемо все більш ретельно і докладно.

Щоб успішно встановити жорсткий диск, він повинен бути належним чином закріплений у випадку, а потім підключитися до материнської плати та переконайтеся, що система його розпізнає. Далі залишається швидким форматуванням, після чого він буде повністю готовий до роботи.

Крок 1: Підготовка до установки другого диска

На першому етапі необхідно вибрати всі елементи та інструменти для підключення другого HDD. Нам знадобиться:

 • 4 болти для фіксації жорсткого диска до справи;
 • Кабель SATA для передачі даних;
 • Кабель живлення;
 • Перехресна викрутка.

Деякі джерела живлення немає силових кабелів з SATA Connectors. У цьому випадку адаптер IDE-SATA необхідний для підключення жорсткого диска до блоку живлення:

Однак він застосовується лише до старих комп’ютерів, у більшості конфігурації ПК всі сучасні, тому з’єднання IDE вже не має значення.

При покупці кабелю жорсткого диска для передачі даних з SATA 2 роз’єми, 3 присутні. Як правило, червоний (хоча є жовтий і чорний) і може мати на одному кінці прямого, або M-подібного роз’єму. Краще прийняти другий тип, оскільки в цьому випадку буде більш надійним зв’язком з диском.

Етап 2: Встановлення жорсткого диска

По-перше, необхідно видалити жорсткий диск з упаковки, якщо він новий, попередньо вивчити його з усіх боків, і переконайтеся, що немає пошкоджень і подряпин. Далі, ви повинні знешкодити комп’ютер, витягнув вилку з розетки. Після цього ви можете вилучити обкладинки бічної оболонки, щоб отримати доступ до материнської плати та відсіку жорсткого приводу.

На фото нижче стрілки є місцями, де можна підключити жорсткі диски.

Якщо ви плануєте встановити два диски, це оптимально, що вони знаходяться на деякій відстані один від одного. У цьому випадку, з належним охолодженням, вони не перегріваються.

Виправити жорсткі диски чотирьох болтів в одному з корпусних відсіків. Раніше необхідно вибрати поперечну викрутку, з якою це легко і легко, щоб вигнати болти.

Наступним кроком є, мабуть, найбільш відповідальним. Необхідно дуже ретельно розмістити диск у галузі житла. Зробіть це таким чином, що жорсткий диск явно потрапляє на відсік, і в той же час не пошкодити кабель, який знаходиться поруч. Це повинно вийти щось подібне:

Переконайтеся, що жорсткий диск встановлений у правильному положенні, загвинчування його з його болтами. Вона повинна бути зроблена акуратно. Щоб легко виконувати всі операції, краще заздалегідь відключити всі дроти з корпусу та встановити його якомога легко працювати. Після скручування болтів ми обов’язково спробуємо силу підключення диска. Не слід зливати, але будьте надійно зафіксовані в тій же позиції:

Подальша дія полягає в підключенні кабелів та передачі даних. Роз’єм на кабелі живлення має більший розмір. Ми підключаємо його до більшого роз’єму Вінчестера. Потім вставте кабель SATA. Діаграма з’єднання для диска полягає в наступному:

Як підключити другий жорсткий диск до комп’ютера

Після цього вставте другий кінець кабелю даних до одного з роз’ємів SATA на материнській платі:

Тепер підключіть другий кабель до блоку живлення.

Переконайтеся, що всі зв’язки є надійними, і жорсткий диск надійно фіксується, збирає справу до попереднього стану. Таким чином, ми підключили другий диск до комп’ютера. Він залишається, щоб переконатися, що він буде виявлений у BIOS, а система ідентифікує її.

Етап 3: розпізнавання диска за операційною системою

З’єднаний Вінчестер буде видно в BIOS, але Windows все одно не зможе працювати з ним. У цьому випадку буде потрібно ініціалізувати його, і це можна зробити наступним чином.

  Увімкніть комп’ютер і перейдіть до меню “Управління дисками”.